Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Bezan 2008”    -   30/5/2008
Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej BEZAN wypływa w swój 23. rejs – pod banderą Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni. I znowu bryza morska rozpryskiwać się będzie, wiatr żaglami łopotać, pieśń nieść… Ale nieco inaczej, bardziej kameralnie, łącząc poezję z rumem i wspinając po skrzydlatych wantach, bo Przegląd rozpocznie się najpierw 20 czerwca, w ramach popularnego cyklu „Na skrzydłach po drabinie” w zaprzyjaźnionej restauracji Bombay Music. Na tym „Żeglarskim rendez vous” pośród pieśni ludzi morza – a wystąpią wówczas zespoły „Seagars” i „The Cotton” – usłyszeć będzie można również frazy poezji tarnowskiego żeglarza i konstruktora Władysława Brożka. Natomiast 21 czerwca, tym razem na Campingu 202 – „Ahoj! Żagle staw!” – czeka nas biesiada żeglarska z udziałem znanych krajowych zespołów.

Ogloszenie
>

Na redę miasteczka portowego wypłyną: „Bukanierzy”, „Męski Punkt Widzenia”, „Sąsiedzi”, „Seagars” i tarnowski „The Cotton”. Rozbrzmiewać będą pełne energii i humoru klasyczne szanty, pieśni kubryku , ballady i folk. Nie zabraknie także atrakcji i niespodzianek dla sympatyków tego gatunku muzyki i żeglarstwa w ogóle, a zapewnią je m.in. aktorzy Teatru Nie Teraz, młodzież Targu Słów z Pałacu Młodzieży, Tarnowski Yacht Club AZOTY i Okręgowy Związek Żeglarski. Nauczymy się wiązać węzły, pływać i tańczyć...

Bukanierzy – śpiewają przede wszystkim autorskie piosenki inspirowane muzyką ze świata starych żaglowców oraz popularne szanty i piosenki z pokładu i kubryku w wersjach oryginalnych i tłumaczeniach. Uważają , że w tradycyjnym graniu jest siła, która potrafi być konkurencyjna w stosunku do „szantopolo”, a gitarę basową i perkusję z powodzeniem zastępują concertiną, mandoliną, czy fletem.

Męski Punkt Widzenia - nie są znani w „szerszym świecie”, a grają już (z przerwami) 15 lat! (Najpierw jako Heńki i Spółka). W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory „znane i lubiane”, jak i autorskie kawałki. Ciekawe, dynamiczne aranżacje blues-rockowe i doskonały kontakt z publicznością, to gwarancja doskonałej zabawy.

Sąsiedzi - zespół wokalno-instrumentalny, związany z szeroko pojętym nurtem piosenki żeglarskiej. W swoim repertuarze posiada zarówno tradycyjne pieśni morza jak i współczesne piosenki, zachowane w stylu i brzmieniu folkowym. Inspiracją do tworzenia własnych kompozycji są utwory celtyckie, francuskie oraz muzyka dawna. Instrumentarium - skrzypce, mandolina, gitary, flety i bodhran. Zespół powstał w październiku 2001r. w Gliwicach. Tworzą go absolwenci Politechniki Śląskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Śląskiego – sumie 6 osób.

Segars - bytomska grupa to aktywny polski szantowy „towar eksportowy”. Dzięki szerokim kontaktom zagranicznym uczestniczą w wielu festiwalach niemieckich i holenderskich. Zadebiutowali w maju 1995 właśnie na Festiwalu Bezan w Tarnowie. Jednak właściwym momentem rozpoczęcia działalności była katowicka „Tratwa” (październik 1995 r.), gdzie zdobyli główną nagrodę w konkursie. Mają na swoim koncie wiele nagród, ponad 300 koncertów, 1 kasetę i 3 płyty. Jako pierwsi z polskich zespołów dołączyli do Międzynarodowego Stowarzyszenia Szant i Pieśni Morza - ISSA, z siedzibą w Delfzijl w Holandii. Przez wiele lat prowadzili w Bytomiu własny festiwal „Wiosenne Szantowisko”. Od paru lat bywają częstym gościem na pokładzie „Daru Młodzieży”.

The Cotton – tarnowski zespół powstał w wyniku połączenia części składów dwóch grup szantowych „Deck” i „Bez Szefa”. W swoim repertuarze mają zarówno klasykę jak i piosenki napisane współcześnie; grają również muzykę country.

Informacje o BEZANIE - na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl

„Żeglarskie rendez vous” - Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11a, 20 czerwca godz. 19:30
„Biesiada żeglarska” – koncerty: Camping 202, ul. Piłsudskiego, 21 czerwca godz. 17:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(30-05-2008) żeglarz :
Władek Bożek a nie Brożek. Fajnie, że będzie Bezan i wakacje. Ahoj !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-05-2008) szanty :
dla organizatora uznanie i szacunek za podjęcie trudu i przełamywanie opornej materii

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-06-2008) biały :
dobrze że na waszej i organizatora stronie podajecie program, bo na bezanowej pełna dezinformacja. Przybywajmy na tarnowskie szantowisko, które powraca do lat świetności. Ahoj

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-06-2008) asia :
"Piwko w kufelku nie może długo stać ! Jedno, drugie, a [otem jeszcze dwa !!" :)) do zobaczenia :))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-06-2008) Kamil :gazeta@szantymaniak.pl 
Zapraszamy na spotkanie z Sąsiadami. To nasz pierwszy pobyt na Bezanie jako zespołu, ale dwójka sąsiadów, już kiedyś w Tarnowie gościła z innym zespołem. UWAGA! Dla tej osoby, która podejdzie do mnie - Kamila - po koncercie jako pierwsza i odpowie na pytanie: kto z Sąsiadów, kiedy i z jakim zespołem grał już na Bezanie - mamy nagrodę - naszą pierwszą płytę. Pozdrawiamy Tarnowian i zapraszamy na koncert oraz na naszą www.sasiedzi.art.pl

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-06-2008) Kamil :gazeta@szantymaniak.pl 
No niestety nikomu się nie udało... W 2002 roku Ja (Kamil Piotrowski) i Ela Warwas wystąpiliśmy na Bezanie wraz z zespołem Passat. Do następnego razu zatem :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947