To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Bezan 2008”    -   30/5/2008
Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej BEZAN wypływa w swój 23. rejs – pod banderą Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni. I znowu bryza morska rozpryskiwać się będzie, wiatr żaglami łopotać, pieśń nieść… Ale nieco inaczej, bardziej kameralnie, łącząc poezję z rumem i wspinając po skrzydlatych wantach, bo Przegląd rozpocznie się najpierw 20 czerwca, w ramach popularnego cyklu „Na skrzydłach po drabinie” w zaprzyjaźnionej restauracji Bombay Music. Na tym „Żeglarskim rendez vous” pośród pieśni ludzi morza – a wystąpią wówczas zespoły „Seagars” i „The Cotton” – usłyszeć będzie można również frazy poezji tarnowskiego żeglarza i konstruktora Władysława Brożka. Natomiast 21 czerwca, tym razem na Campingu 202 – „Ahoj! Żagle staw!” – czeka nas biesiada żeglarska z udziałem znanych krajowych zespołów.

Ogloszenie

Na redę miasteczka portowego wypłyną: „Bukanierzy”, „Męski Punkt Widzenia”, „Sąsiedzi”, „Seagars” i tarnowski „The Cotton”. Rozbrzmiewać będą pełne energii i humoru klasyczne szanty, pieśni kubryku , ballady i folk. Nie zabraknie także atrakcji i niespodzianek dla sympatyków tego gatunku muzyki i żeglarstwa w ogóle, a zapewnią je m.in. aktorzy Teatru Nie Teraz, młodzież Targu Słów z Pałacu Młodzieży, Tarnowski Yacht Club AZOTY i Okręgowy Związek Żeglarski. Nauczymy się wiązać węzły, pływać i tańczyć...

Bukanierzy – śpiewają przede wszystkim autorskie piosenki inspirowane muzyką ze świata starych żaglowców oraz popularne szanty i piosenki z pokładu i kubryku w wersjach oryginalnych i tłumaczeniach. Uważają , że w tradycyjnym graniu jest siła, która potrafi być konkurencyjna w stosunku do „szantopolo”, a gitarę basową i perkusję z powodzeniem zastępują concertiną, mandoliną, czy fletem.

Męski Punkt Widzenia - nie są znani w „szerszym świecie”, a grają już (z przerwami) 15 lat! (Najpierw jako Heńki i Spółka). W ich repertuarze znajdują się zarówno utwory „znane i lubiane”, jak i autorskie kawałki. Ciekawe, dynamiczne aranżacje blues-rockowe i doskonały kontakt z publicznością, to gwarancja doskonałej zabawy.

Sąsiedzi - zespół wokalno-instrumentalny, związany z szeroko pojętym nurtem piosenki żeglarskiej. W swoim repertuarze posiada zarówno tradycyjne pieśni morza jak i współczesne piosenki, zachowane w stylu i brzmieniu folkowym. Inspiracją do tworzenia własnych kompozycji są utwory celtyckie, francuskie oraz muzyka dawna. Instrumentarium - skrzypce, mandolina, gitary, flety i bodhran. Zespół powstał w październiku 2001r. w Gliwicach. Tworzą go absolwenci Politechniki Śląskiej, Akademii Muzycznej, Akademii Ekonomicznej i Uniwersytetu Śląskiego – sumie 6 osób.

Segars - bytomska grupa to aktywny polski szantowy „towar eksportowy”. Dzięki szerokim kontaktom zagranicznym uczestniczą w wielu festiwalach niemieckich i holenderskich. Zadebiutowali w maju 1995 właśnie na Festiwalu Bezan w Tarnowie. Jednak właściwym momentem rozpoczęcia działalności była katowicka „Tratwa” (październik 1995 r.), gdzie zdobyli główną nagrodę w konkursie. Mają na swoim koncie wiele nagród, ponad 300 koncertów, 1 kasetę i 3 płyty. Jako pierwsi z polskich zespołów dołączyli do Międzynarodowego Stowarzyszenia Szant i Pieśni Morza - ISSA, z siedzibą w Delfzijl w Holandii. Przez wiele lat prowadzili w Bytomiu własny festiwal „Wiosenne Szantowisko”. Od paru lat bywają częstym gościem na pokładzie „Daru Młodzieży”.

The Cotton – tarnowski zespół powstał w wyniku połączenia części składów dwóch grup szantowych „Deck” i „Bez Szefa”. W swoim repertuarze mają zarówno klasykę jak i piosenki napisane współcześnie; grają również muzykę country.

Informacje o BEZANIE - na stronie Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni: http://konfraternia.tarnow.pl

„Żeglarskie rendez vous” - Restauracja Bombay Music, ul. Krakowska 11a, 20 czerwca godz. 19:30
„Biesiada żeglarska” – koncerty: Camping 202, ul. Piłsudskiego, 21 czerwca godz. 17:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, November 29, 2021 09:25:36
IP     : 52.90.49.108
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html