Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wiceminister Rolnictwa gościł w Tarnowie    -   18/6/2008
Kazimierz Plocke, zastępujący Ministra Rolnictwa sekretarz stanu gościł we wtorek w Tarnowie. Minister spotkał się z parlamentarzystami i samorządowcami, zwiedzał także majątek w Klikowej. Nie był jednak w stanie udzielić żadnej konkretnej odpowiedzi w sprawie przejęcie Stada Ogierów od Agencji Nieruchomości Rolnych przez samorząd województwa.

Ogloszenie

Podczas spotkania z dziennikarzami, które odbyło się w biurze poseł PO Urszuli Augustyn, minister mówił m.in. o pilnowaniu korzystnych dla nas zapisów w przygotowywanej reformie Wspólnej Polityki Rolnej UE oraz o rolniczych dopłatach, które w roku 2012 osiągną poziom taki sam, jak w pozostałych krajach Unii. Jednym z tematów była restrukturyzacja polskiego rolnictwa; K. Plocke powiedział o konieczności wprowadzania takich rozwiązań, które sprawią, by rolnicy mieli np. większy udział w przetwórstwie. Ministra pytaliśmy o produkty regionalne – surowe normy i procedury narzucone przez UE sprawiły m.in., iż tylko jednemu góralowi udało się je spełnić, by móc wytwarzać oscypki – pozostali sprzedają np. „scypki”. Innym tematem była żywność genetycznie modyfikowana – potężne lobby naciska bowiem, aby Unia wymogła na Polsce szerokie stosowanie upraw GMO. Tymczasem żywność taką już konsumujemy, pośrednio, spożywając np. mięso ze zwierząt, karmionych paszą powstałą na bazie genetycznie modyfikowanych roślin. Pytaliśmy więc ministra, czy w przypadku wprowadzenia takich upraw na terenie Polski, producent będzie miał obowiązek informowania na opakowaniu konsumenta, że ma do czynienia z produktem GMO. K. Plocke stwierdził, że ważny jest tu głos nauki, który rozstrzygnie o pożytkach i ewentualnych zagrożeniach związanych z takimi uprawami oraz podkreślił płynące z nich korzyści. -Pszenżyto też przecież nie powstało w sposób naturalny, a nikt nie protestuje - stwierdził.
Podczas półgodzinnej konferencji prasowej wypowiedziano wiele słów, które wszakże nic nowego nie wniosły, nie padły też żadne konkrety. Na szczegółowe pytania o reformę KRUS, gdzie jak wieść niesie składka byłaby uzależniona od wielkości gospodarstwa, zabrakło już czasu.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947