Dramat Unii: przegrana w karnych, brak awansu   -   18/6/2008
Niestety, piłkarze Unii nie wykorzystali swojej szansy na awans do nowej II Ligi. W środę w Iławie podejmował ich w drugim meczu barażowym miejscowy Jeziorak. Po dramatycznym pojedynku, dogrywce, w rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze i to oni świętowali swój awans. Przypomnijmy, sobotni mecz wygrała Unia 1:0 i to ona przystępowała do rewanżu z lepszej pozycji. Niestety, mimo ambitnej postawy, upragnionego awansu nie udało się uzyskać. Zabrakło przede wszystkim skuteczności (i nie chodzi tu o egzekucję "jedenastek", bo to jest zawsze loteria) ale i szczęścia.

A oto zapis naszej relacji na żywo ze środowych wydarzeń na boisku w Iławie:

BI-ES JEZIORAK IŁAWA - UNIA TARNÓW 1:0 (1:0,1:0,0:0)
rzuty karne: 3:2

Przebieg meczu:
Nasi piłkarze przebywają w Iławie już od wtorku, wyjazd zasponsorował im Urząd Miasta Tarnowa. Pogoda i humory zawodnikom dopisują...
Mecz rozpoczyna się planowo, tuż po godz. 17:00. Na trybunach zasiadło około 2,5 tysiąca kibiców. Sędziuje Tomasz Cwalina z Gdańska.
"Jaskółki" rozpoczynają w składzie: Libera - D.Bartkowski, Maciosek, Wstępnik, Pawlak - Ryński, D.Popiela, Radliński, Węgrzyn - Hajduk, Drozdowicz.
Pierwszy kwadrans należy do gospodarzy, którzy uzyskują znaczną przewagę w polu a ich ataki co chwilę suną na pole karne "jaskółek". Unia skutecznie się jednak broni. Na razie 0:0.
W kolejnym kwadransie optyczna przewaga Iławian się utrzymuje. Utrzymuje się jednak także wynik.
Już do końca I połowy Unia praktycznie tylko desperacko się broni.
Mecz wygląda podobnie jak ten w Tarnowie, z tym że zmieniły się role. Teraz, to gospodarze są stroną zdecydowanie przeważającą, a Unia - odpierającą ataki i próbującą akcji z (niemrawych) kontr. Nie wygląda to dobrze. Na szczęście, mimo kilku dobrych sytuacji ku temu, Jeziorakowi nie udało się strzelić bramki. Oby tak pozostało ! Do przerwy 0:0.
W przerwie meczu do Iławy docierają ważne posiłki dla walczących Tarnowian - ... spóźniony autokar z tarnowskimi kibicami. Oby był to dobry omen ! Tuż po rozpoczęciu II połowy, w 46 minucie żółtą kartką ukarany zostaje Drozdowicz. Jeśli chodzi o wydarzenia na boisku, druga połowa rozpoczyna się jednak dla "jaskółek" mniej nerwowo, gra przeniosła się z okolic pola karnego Unii do środkowej strefy.
W 61 minucie "jaskółki" zaprzepaszczają "stuprocentową" szansę na zdobycie bramki ! Po rajdzie lewą stroną, Hajduk podaje na 9 metr przed bramkę. Daniel Popiela nie trafia jednak czysto w piłkę a dobitka Radlińskiego trafia już w jednego z Iławian.
W 67 minucie 1:0 dla Jezioraka ... Strzelcem - Dobroński. Iławianie odrabiają straty z pierwszego meczu. Baraże rozpoczynają się de facto od początku. Gdyby mecz zakończył się takim wynikiem, będzie dogrywka.
Na około 18 minut przed końcem II połowy podwójna zmiana w tarnowskim zespole - za Ryńskiego wchodzi Ł.Popiela a za Węgrzyna - Witek. Tuż po tych zmianach, żółtą kartką zostaje ukarany Daniel Bartkowski.
Na 10 minut przed końcem - trzecia zmiana w drużynie Unii - Radlińskiego zmienia Żaba.
Tarnowianie "szarpią", próbując doprowadzić do zmiany niekorzystnego wyniku. Ważne, że nie widać oznak załamania. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie dogrywka. Iławianie zdają się na nią czekać ... Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry - żółta kartka dla napastnika Iławy - Figurskiego na faul na Liberze. Tuż przed ostatnim gwizdkiem żółtą kartkę otrzymuje jeszcze jeden z obrońców Iławy.
Koniec rewanżu, czeka nas dogrywka.
Dogrywka rozpoczyna się od bardzo groźnej sytuacji pod naszą bramką. Zawodnicy Jezioraka nie dają jednak rady Liberze a na koniec jeden z nich ekspediuje piłkę daleko od słupka. W starciu pod bramką urazu doznaje jednak Wstępnik, który będzie kontynuował grę z zabandażowaną głową.
W pierwszej połowie dogrywki robi się nerwowe, ale też emocjonujące, ładne piłkarsko widowisko. Piłka co chwilę zmienia właściciela, korzystne sytuacje wypracowują też Tarnowianie. Nasi zawodnicy dobrze wiedzą, że bramka na wyjeździe liczy się podwójnie i jeden, jedyny ale skuteczny strzał da im (praktycznie) upragniony awans. Pierwsza część dogrywki nie przynosi jednak rozstrzygnięcia.
Rozpoczyna się ostatni kwadrans zmagań obu drużyn. Końcówka dogrywki przebiega pod dyktando Unii, ale nie potrafimy ani przyspieszyć gry, ani wykończyć wypracowywanych z pewnym mozołem akcji.
A jednak ... Kwestię awansu rozwiązać muszą rzuty karne!
Ależ emocje !!! Wierzymy, że tę nerwówkę rozstrzygną "jaskółki" na swoją korzyść.
Niestety, awans uzyskuje Jeziorak, choć potrzebne były aż dwie serie rzutów karnych, aby to stwierdzić. Jeziorak strzelił trzy bramki z "jedenastki", Unia tylko dwie.
Pojedynek w Iławie kończy się zatem dramatem "jaskółek", które miały aż dwie szanse pod rząd na zamknięcie meczu - bramek nie strzelili najpierw Libera, potem Hajduk. W ręce bramkarza gospodarzy trafił też D.Popiela, kompletnie przestrzelili natomiast Maciosek i Żaba. Zdobywcami bramek da Unii okazali się jedynie Fryś i Ł. Popiela.
Unia nie zagra w przyszłym sezonie w II lidze ...

Date        : Sat, April 20, 2024 16:03:48
IP          : 13.59.130.130