» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Źródło: inTARnet.pl

Dramat Unii: przegrana w karnych, brak awansu   -   18/6/2008
Niestety, piłkarze Unii nie wykorzystali swojej szansy na awans do nowej II Ligi. W środę w Iławie podejmował ich w drugim meczu barażowym miejscowy Jeziorak. Po dramatycznym pojedynku, dogrywce, w rzutach karnych lepsi okazali się gospodarze i to oni świętowali swój awans. Przypomnijmy, sobotni mecz wygrała Unia 1:0 i to ona przystępowała do rewanżu z lepszej pozycji. Niestety, mimo ambitnej postawy, upragnionego awansu nie udało się uzyskać. Zabrakło przede wszystkim skuteczności (i nie chodzi tu o egzekucję "jedenastek", bo to jest zawsze loteria) ale i szczęścia.

Ogloszenie
>

A oto zapis naszej relacji na żywo ze środowych wydarzeń na boisku w Iławie:

BI-ES JEZIORAK IŁAWA - UNIA TARNÓW 1:0 (1:0,1:0,0:0)
rzuty karne: 3:2

Przebieg meczu:
Nasi piłkarze przebywają w Iławie już od wtorku, wyjazd zasponsorował im Urząd Miasta Tarnowa. Pogoda i humory zawodnikom dopisują...
Mecz rozpoczyna się planowo, tuż po godz. 17:00. Na trybunach zasiadło około 2,5 tysiąca kibiców. Sędziuje Tomasz Cwalina z Gdańska.
"Jaskółki" rozpoczynają w składzie: Libera - D.Bartkowski, Maciosek, Wstępnik, Pawlak - Ryński, D.Popiela, Radliński, Węgrzyn - Hajduk, Drozdowicz.
Pierwszy kwadrans należy do gospodarzy, którzy uzyskują znaczną przewagę w polu a ich ataki co chwilę suną na pole karne "jaskółek". Unia skutecznie się jednak broni. Na razie 0:0.
W kolejnym kwadransie optyczna przewaga Iławian się utrzymuje. Utrzymuje się jednak także wynik.
Już do końca I połowy Unia praktycznie tylko desperacko się broni.
Mecz wygląda podobnie jak ten w Tarnowie, z tym że zmieniły się role. Teraz, to gospodarze są stroną zdecydowanie przeważającą, a Unia - odpierającą ataki i próbującą akcji z (niemrawych) kontr. Nie wygląda to dobrze. Na szczęście, mimo kilku dobrych sytuacji ku temu, Jeziorakowi nie udało się strzelić bramki. Oby tak pozostało ! Do przerwy 0:0.
W przerwie meczu do Iławy docierają ważne posiłki dla walczących Tarnowian - ... spóźniony autokar z tarnowskimi kibicami. Oby był to dobry omen ! Tuż po rozpoczęciu II połowy, w 46 minucie żółtą kartką ukarany zostaje Drozdowicz. Jeśli chodzi o wydarzenia na boisku, druga połowa rozpoczyna się jednak dla "jaskółek" mniej nerwowo, gra przeniosła się z okolic pola karnego Unii do środkowej strefy.
W 61 minucie "jaskółki" zaprzepaszczają "stuprocentową" szansę na zdobycie bramki ! Po rajdzie lewą stroną, Hajduk podaje na 9 metr przed bramkę. Daniel Popiela nie trafia jednak czysto w piłkę a dobitka Radlińskiego trafia już w jednego z Iławian.
W 67 minucie 1:0 dla Jezioraka ... Strzelcem - Dobroński. Iławianie odrabiają straty z pierwszego meczu. Baraże rozpoczynają się de facto od początku. Gdyby mecz zakończył się takim wynikiem, będzie dogrywka.
Na około 18 minut przed końcem II połowy podwójna zmiana w tarnowskim zespole - za Ryńskiego wchodzi Ł.Popiela a za Węgrzyna - Witek. Tuż po tych zmianach, żółtą kartką zostaje ukarany Daniel Bartkowski.
Na 10 minut przed końcem - trzecia zmiana w drużynie Unii - Radlińskiego zmienia Żaba.
Tarnowianie "szarpią", próbując doprowadzić do zmiany niekorzystnego wyniku. Ważne, że nie widać oznak załamania. Wszystko jednak wskazuje na to, że będzie dogrywka. Iławianie zdają się na nią czekać ... Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry - żółta kartka dla napastnika Iławy - Figurskiego na faul na Liberze. Tuż przed ostatnim gwizdkiem żółtą kartkę otrzymuje jeszcze jeden z obrońców Iławy.
Koniec rewanżu, czeka nas dogrywka.
Dogrywka rozpoczyna się od bardzo groźnej sytuacji pod naszą bramką. Zawodnicy Jezioraka nie dają jednak rady Liberze a na koniec jeden z nich ekspediuje piłkę daleko od słupka. W starciu pod bramką urazu doznaje jednak Wstępnik, który będzie kontynuował grę z zabandażowaną głową.
W pierwszej połowie dogrywki robi się nerwowe, ale też emocjonujące, ładne piłkarsko widowisko. Piłka co chwilę zmienia właściciela, korzystne sytuacje wypracowują też Tarnowianie. Nasi zawodnicy dobrze wiedzą, że bramka na wyjeździe liczy się podwójnie i jeden, jedyny ale skuteczny strzał da im (praktycznie) upragniony awans. Pierwsza część dogrywki nie przynosi jednak rozstrzygnięcia.
Rozpoczyna się ostatni kwadrans zmagań obu drużyn. Końcówka dogrywki przebiega pod dyktando Unii, ale nie potrafimy ani przyspieszyć gry, ani wykończyć wypracowywanych z pewnym mozołem akcji.
A jednak ... Kwestię awansu rozwiązać muszą rzuty karne!
Ależ emocje !!! Wierzymy, że tę nerwówkę rozstrzygną "jaskółki" na swoją korzyść.
Niestety, awans uzyskuje Jeziorak, choć potrzebne były aż dwie serie rzutów karnych, aby to stwierdzić. Jeziorak strzelił trzy bramki z "jedenastki", Unia tylko dwie.
Pojedynek w Iławie kończy się zatem dramatem "jaskółek", które miały aż dwie szanse pod rząd na zamknięcie meczu - bramek nie strzelili najpierw Libera, potem Hajduk. W ręce bramkarza gospodarzy trafił też D.Popiela, kompletnie przestrzelili natomiast Maciosek i Żaba. Zdobywcami bramek da Unii okazali się jedynie Fryś i Ł. Popiela.
Unia nie zagra w przyszłym sezonie w II lidze ...
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?

DO BOJU JASKÓŁKI !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .

(18-06-2008) ZKS :
UNIAAA!

(18-06-2008) dalej :
byle nie karne :)

(18-06-2008) UNIA! :
DO BOJU UNIA!!!!!!!!!!!!!

no i karne :( ale bedzie dobrze - mam nadzieje :)

(18-06-2008) kibic :
To ze nasi odpadli z ME to jeszcze prz4ezylem, ale jak Unia umoczy w karnych z moczarami to diabli mnie wezma

(18-06-2008) OSIOŁ :
JESTTTTTT UNIAAAA

(18-06-2008) GG :
W karnych 3:2 dla Jezioraka po siedmiu seriach rzutów. Koniec...

jeziorak cepy

no i mialem dobrze przeczucie, ze karne to koniec marzen o awansie

ja pier...... ale nie fart a było tak dobrze ......

(18-06-2008) kuźwa :
fatalnie

(18-06-2008) UNIA PANY :
a Libera tak dobrze bronił !! ehhh

(18-06-2008) stara gwardia :
jak turonie nie wygrywają u siebie z cieniutkim jeziorakiem 2:0 to mają teraz za swoje.druga taka okazja może się już nie powtórzyć.mieli okzje by wyrwac się z ligi,gdzie grają zame zadupia i wiochy zabite dechami,to gwiazdorzy unii przerypali baraż.mi nasówa sie jedno stwierdzenie,że specjalnie przegrali mecz o wejście,bo 90% piłkarzy musiało by pożegnac się z druzyną,gdyz są za ciency na 2 lige.

(18-06-2008) koleś :
zamiast po pare tysięcy ludzi na mecze w II lidze,to na III będzie przychodzić jak dotychczas po 200 osób,ale sami sobie są winni.trzeba wyciągnąć wnioski i wypiepszyć na zbity pysk tych co przegrali nam II lige.

(18-06-2008) ZKS UNIA PANY :
Przestancie siac defetyzm ze ktos puscil mecz, tym bardziej ze latwo dojsc do wniosku ze go nawet nie widzieliscie!!!!

(18-06-2008) do koleś :
teraz to chodziło po 2 000 i tego szkoda... szkoda, ogromny pech, największy jaki mógł być

(19-06-2008) T :
Miód na moje serce. Sprawiedliwości stało się zadość.

(19-06-2008) si_senior :
Super wiadomosc:) Gratulacje Jeziorak:) Uciszyliscie bydło z Moscic i okolicznych wiosek ...

do koles: apre tysiecy??? Buahahahhah Unia to ma moze z 2000 kibicow i to musialyby opustoszec okoliczne wioski wraz z lepiankami zeby tylu sie was zebralo . Hahhahahahhaha cienki Jeziorak was pojechal , ale o tym akzdy wiedzial bo to co graja te patalachy na futsalu nie wrozylo nic dobrego nawet na IV lige. Swietna sprawa II liga bez "kukułek" ;)

(19-06-2008) kibic :
Do zobaczenia na meczu za kilka lat,jak zdołacie wejść do drugiej ligi,a narazie baj,baj !!!

(19-06-2008) Unia :
Byłoby po prarę tysięcy bez żadnych problemów, bo jak na ostatnich trzech meczach było 2500, 1800 i 2000 to w II lidze byłoby więcej!! Szkoda, bo inne kluby z dużych i średnich miast się odradzają, wiochy powoli musza im ustępować, ale kiedyś Unia jako jedyny klub tego miasta awansuje, jestem tego pewien. Futbol jest piękny i bezlitosny, wczoraj doznaliśmy tego drugiego oblicza. Najgorszy scenariusz jaki mógł być, najtrudniejszy rywal, seria karnych na wyjeździe, poprostu gorzej być nie mogło, już w pierwszym meczu powinno być po zawodach!!, ale mam świadomość, ze Unia jest drużyną, która w każdej innej sytuacji pokonałaby każdego innego przeciwnika w tych barażach. Trafiliśmy jak w totolotka szóstkę, tylko jeżeli chodzi o pecha. ale nic, żyje się dalej. Kolejny sezon panowania Unii, czas zacząć od sierpnia!! :D Poddają się tylko frajerzy :D:D

(19-06-2008) fan :
KOCHAM TEN SPORT I NIENAWIDZĘ. JEST NUMEREM 1, ŻADEN INNY NIE MOŻE MU SIĘ RÓWNAĆ. CZY TO EURO, CZY FINAŁ LIGI MISTRZÓW CZY MECZ BARAŻOWY POLSKICH, SZARYCH 4 LIGOWCÓW, WYWOŁUJE EMOCJE, DRAMATURGIE! WCZORAJ WYGRAŁ FUTBOL, NIE WYGRAŁ LEPSZY, WYGRAŁ TEN KTÓRY MIAŁ MNIEJ PECHA! MECZE W TARNOWIE I IŁAWIE WYWOŁAŁY OGROMNE ZAINTERESOWANIE JAKIEGO NIE WYWOŁAŁBY BARAŻE NA TYM SZCZEBLU W ŻADNEJ INNEJ DYSCYPLINIE! FANATYCY JACY SA NA PIŁCE NOŻNEJ, POTRAFIĄ PODNIEŚĆ SIĘ Z KOLAN PO TAKIM CIOSIE. LICZĘ ŻE W NIEDZIELĘ, W MECZU PUCHAROWYM SIĘ TO UDA, GRAMY Z SANDECJĄ NOWY SĄCZ! ZAWSZE BĘDĘ WIERZYŁ. TAK JAK WIERZĘ W POLSKĄ REPREZENTACJĘ, TAK JAK WIERZĘ W POLSKĄ DRUŻYNĘ W LIDZE MISTRZÓW, BĘDĘ WIERZYŁ DO SKUTKU. BO FUTBOL JEST TEGO WART. SZACUNEK DLA KIBICÓW UNII, KTÓRZY W ŚRODKU TYGODNIA PRZEMIERZYLI PÓŁ POLSKI! JEZIORAK TAKICH KIBICÓW NIE MA! JA WIERZE W AWANS ZA ROK, DO KOŃCA ŻYCIA BĘDĘ WIERZYŁ!

(19-06-2008) Bankier :
A czy unia zbankrutuje , bo podobno długi są? Jeśli finansowo kiepsko macie to jak możecie myśleć o wyższej lidze?

(19-06-2008) do Bankier :
sam se możesz zbankrutować, nie zadawaj głupich pytań! Pytaj się wioch z czym idą do drugiej ligi, bo na pewno nie z kibicami

unia to finansowa ruina dziwie się sponsorom bo wiem że był ostatnio 3 mln długów!

człowieku długi klubu nie mają nic wspólnego z piłką nożną, daj sobie spokój, równie dobrze możesz się pytać czemu żuzel zdobywał mistrza jak Unia ma długi, teraz piłka jest finansowana przez pośrednictwo TTP, a długi klubu to obiekty i tereny sportowe , które pochłaniają tysiące złotych, przynoszą straty i nie ma kto ich odremontować, najlepiej wszystko było zostawić Unii i niech się martwi ;(