Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Idź, baw się i "eksperymentuj" w TCK    -   20/6/2008
Niewątpliwą atrakcję i mnóstwo mądrej zabawy przygotowali organizatorzy objazdowej interaktywnej wystawy „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik, którą do piątku włącznie można odwiedzać w TCK. Na kilkudziestu stanowiskach uczestnicy mogą samodzielnie i całkowicie bezpiecznie pod nadzorem opiekunów przeprowadzać doświadczenia fizyczno-przyrodnicze.

Ogloszenie
>

Na wystawie można nie tylko interesująco spędzić czas, ale też poszerzyć swoją wiedzę i zrozumieć niezrozumiałe dotąd naukowe prawa. Każdy gość ma okazję obsługiwać eksponaty. Uczestnicy mogą eksperymentować na tzw. półkulach magdeburskich, usiąść na „obrotowym krześle” i dowiedzieć się dlaczego, gdy zmieniamy położenie rozpędzonego koła, zaczynamy obracać się wraz z krzesłem, pomimo tego, że przecież nie odpychamy się od podłogi, odkryć tajemnice kryptologii, zobaczyć jak powstaje film, a także przekonać się, że w pewnych warunkach ptasie pióro może spadać jednakowo szybko jak moneta lub kamień.
Na prezentowanej wystawie każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie: dzieci, towarzyszący im rodzice, dziadkowie, ale też starsi uczniowie i studenci.Wystawa może być również interesującą propozycją dla szkół. Jest znakomitym pomysłem na nietypową lekcję, czy zajęcia pozalekcyjne, podczas których nauczyciele mogą w przystępny sposób wytłumaczyć uczniom działanie praw przyrody czy porozmawiać o zawodzie naukowca.
Wstęp wolny – grupy tylko po uprzedniej rezerwacji w TCK, tel. 014 6 888 888.W piątek wystawa będzie jeszcze czynna czynna w godz. 9:00 – 13:00.
Organizatorzy zapowiadają jej powrót do Tarnowa jesienią.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947