Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Mecz przyjaźni w Gorzowie    -   20/7/2008
Jak można inaczej nazwać mecz w Gorzowie, jeżeli w tym sezonie w drużynie Caelium jeździ czterech byłych żużlowców Unii Tarnów. Tarnowianie jadą po kolejną porażkę, bo nawet najwięksi optymiści w Tarnowie nie liczą w tym na nic więcej. Otwartym pytaniem pozostają tylko rozmiary spodziewanego zwycięstwa Stali.

Ogloszenie
>

Czy Janusz Kołodziej dogadał się ze swoimi silnikami? Jak zaprezentuje się Marcin Rempała? Czy wstawienie do awizowanego składu Jacka Rempały oraz Alesa Drymla, pozwoli tarnowianom uzyskać dobry wynik?
Wiele jest pytań, ale na wszystkie będziemy znali odpowiedź już dziś wieczorem podczas pojedynku. Faworyt pojedynku jest tylko jeden, ale czy tarnowianie nawiążą jakąkolwiek walkę z gospodarzami ? Trudno sobie wyobrazić, że jesteśmy w stanie zagrozić dobrze dysponowanym gospodarzom, dodatkowo na ich torze. Jest szansa, że coraz lepiej jeżdżący Marcin Rempała oraz Janusz Kołodziej (pod warunkiem że sprzętowo będzie w porządku), sprawią miłe niespodzianki w swoich biegach. Nieco krwi żużlowcom z Gorzowa może napsuć Peter Ljung oraz nieobliczalny Ales Dryml. Jako młodzieżowcy w tym spotkaniu powinni pojawić się Szymon Kiełbasa oraz Peter Juul Larsen. Występ tego ostatniego to wielka niespodzianka, ponieważ będzie to jego debiut w tarnowskiej drużynie w meczu ligowym. Prawdopodobny jest również występ w tym spotkaniu Krystiana Klechy, który po nieudanym meczu w Lesznie, ponownie dostanie szansę.

Wyrównany skład gorzowskiej drużyny, oparty na dwóch krajowych liderach oraz wyrównanej drugiej linii, na pewno z łatwością poradzi sobie z tarnowskimi żużlowcami. Tomasz Gollob czy Rune Holta to krajowi liderzy, którzy w ubiegłym sezonie występowali w tarnowskim zespole. W sobotę reprezentowali w duńskim Vojens drużynę Polski, która zmagała się w Drużynowym Pucharze Świata (II miejsce w tym roku, stracony tytuł). Skład gorzowian uzupełnią Jesper B. Monberg, Peter Karlsson oraz Matej Ferjan, którzy na swoim torze prezentują wysoką formę.

Gorzowianie w tym meczu liczą na duze zwycięstwo oraz uzyskanie bonusa. Pozwoli im to umocnić czwartą pozycję, którą aktualnie zajmują. W ostatnim meczu, który rozgrywany był w Tarnowie, gorzowianie wygrali po emocjonującej końcówce 47:46. Niezły występ zaliczył wtedy w tarnowskiej drużynie Jacek Rempała oraz Janusz Kołodziej. W drużynie Caelium, udany występ zaliczyli byli zawodnicy „jaskółek” – Tomasz Gollob, Rune Holta, Peter Karlsson oraz Paweł Hlib, których punkty pozwoliły na zwycięstwo w tym meczu.
Tarnowianie już teraz przygotowują się do najważniejszego dwumeczu, który rozegrają we wrześniu. Będą to mecze „o być albo nie być w elicie polskiego speedway’a”. Lecz do tego czasu, trener ma za zadanie wyłonić aktorów tego dwumeczu.

Na niedzielny mecz, awizowano następujące składy:

Caelum Stal Gorzów:
9. Tomasz Gollob
10. Jesper B. Monberg
11. Peter Karlsson
12. Matej Ferjan
13. Rune Holta
14. Thomas H. Jonasson

Unia Tarnów
1. Marcin Rempała
2. Ales Dryml (Krystian Klecha?)
3. Jacek Rempała
4. Peter Ljung
5. Janusz Kołodziej
6. Szymon Kiełbasa

Początek spotkania o godzinie 18.30. Mecz sędziować będzie Józef Piekarski.
Według informacji, które przekazały władze „Speedway Ekstraligi”, iż istnieje możliwość odwołania niedzielnych meczów XI kolejki ekstraligi żużlowej. Wszystko jest to uzależnione, czy pogoda nie pokrzyżuje szyków organizatorom Drużynowego Pucharu Świata w Vojens.

Transmisję radiową z niedzielnego pojedynku, przeprowadzi radio RDN Małopolska. Początek o godzinie 18.30.
(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947