Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Edyta Ropek wygrała Puchar Świata w Val di Daone!    -   23/7/2008
W miniony weekend, we włoskiej dolinie Val di Daone, odbyła się czwarta eliminacja Pucharu Świata IFSC 2008 we wspinaczce sportowej w konkurencji wspinania na czas. Zawody, rozegrano na słynnej zaporze wodnej na rzece Chiese – potężnej konstrukcji, na której od lat ułożone są drogi do wspinania na czas. W rywalizacji udział wzięło 32 zawodników i 20 zawodniczek z Rosji, Ukrainy, Polski, Wenezueli, Chin, Czech, Włoch, Austrii, Kazachstanu, Węgier, Belgii i Słowacji.

Ogloszenie

Puchar zakończył się ogromnym sukcesem polskich zawodników, którzy zwyciężyli w obu kategoriach. Zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek (Five Ten) i zawodnik SMG Lubin Łukasz Świrk zajęli pierwsze miejsca, pokonując rywali z Rosji i Ukrainy. Dobry start zanotowali również Tomasz Oleksy z MKS Tarnovia – 5 miejsce i Jędrzej Komosiński z AZS PWSZ Tarnów, (KW Oblak) – 10 miejsce. Ponadto Edyta Ropek ustanowiła nowy kobiecy rekord na tamie, pokonując drogę w czasie 25,19 sekundy, tym samym poprawiła stary rekord 26,36, który należał do Rosjanki Juriny Walentiny.

W klasyfikacji kobiet drugie miejsce wywalczyła Ukrainka Swietłana Tuzylina, trzecia była Rosjanka Jurina Walentina. W klasyfikacji mężczyzn drugie miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Wajczekowski, trzeci był Ukrainiec Maksim Stienkawoj.

Po czterech eliminacjach Pucharu Świata 2008, Edyta Ropek znów powraca na pozycję liderki klasyfikacji generalnej, z 271 punktami wyprzedza Chinki Li Chun-Hua (223 pt.) i He Cuifang (217 pt.). Łukasz Świrk obecnie plasuje się na siódmej pozycji (146 pt.), Tomasz Oleksy na jedenastej (95 pt.), zaś Jędrzej Komosiński na dwudziestej trzeciej pozycji (46 pt.). Kolejna eliminacja pucharu we wspinaniu na czas odbędzie się 26 września w Belgijskim mięście Puurs.(AK)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947