Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Inwestycje w gminie Tarnów    -   11/8/2008
Nowe obiekty sportowe
W gminie Tarnów rozpoczęła się budowa dwóch nowych obiektów sportowych – hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich oraz sali gimnastycznej w Błoniu. Wykonawcy wyłonieni na przetargach 9 czerwca, weszli już na place budowy.

Ogloszenie

Hala widowiskowo-sportowa w Koszycach Wielkich z areną o wymiarach 36x20x8 metrów oraz antresolą widokową mogącą pomieścić około stu pięćdziesięciu osób będzie mieć 1.176 m kw. powierzchni użytkowej, zaś kubaturę – 10.600 m sześć. Jej wartość kosztorysowa to około cztery miliony złotych. –Chcielibyśmy, aby w przyszłości mogła ona pełnić funkcję hali ogólnogminnej, w której odbywałyby się różnego rodzaju zawody o randze gminnej czy nawet regionalnej oraz różne gminne uroczystości. Będzie to obiekt, jakiego nam brakowało – podkreśla zastępca wójta Sławomir Wojtasik.
Koszt budowy sali gimnastycznej przy najmniejszej w gminie Szkole Podstawowej w Błoniu szacowany jest na ponad dwa miliony złotych. Będzie to sala o wymiarach sali 24x12 metrów z zapleczem sanitarno-szatniowym. -Salę budujemy nie tylko dla uczniów – mówi zastępca wójta Elżbieta Chrząszcz – ale również dla mieszkańców miejscowości, którzy będą mogli z niej korzystać nie tylko w kontekście sportowo-rekreacyjnym, urządzać w niej zebrania wiejskie czy różnego rodzaju imprezy na przykład opłatki, które w Błoniu cieszą się tak dużą popularnością, że na szkolnym korytarzy wszyscy mieścili się z dużym trudem.

Obecnie trwają prace przy budowie ław fundamentowych i takie właśnie części obu inwestycji zostaną zrealizowane w tym roku. Wójt Grzegorz Kozioł co do terminu ukończenia obu sal nie chce się na razie wiążąco wypowiadać. -Na inwestycje te chcielibyśmy pozyskać środki zewnętrzne i od tego warunkuję termin ich ukończenia – podkreśla. -Jeśli te środki trafią do nas w takiej wysokości, o jakie aplikujemy, budowy ukończymy nawet w ciągu dwóch lat. Jeśli nie, to będziemy się z tymi inwestycjami zmagać trochę dłużej.
Jak podkreśla Wójt Gminy Tarnów, dwie rozpoczęte inwestycje kubaturowe to nie wszystkie starania gminnego samorządu o rozwój lokalnego sportu. -Modernizujemy boiska szkolne, realizujemy program „Moje boisko - Orlik 2012”, inwestujemy w rozbudowę infrastruktury klubów sportowych – w ostatnim czasie w Koszycach Wielkich oraz niedawno powstałym klubie w Białej.
PP

Foto: wizualizacja hali widowiskowo – sportowej w Koszycach Wielkich
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(11-08-2008) L.B. :
Panie Wójcie- Gdzie kontynuuje naukę młodzież po gimnazjum? Odpowiedż: w tarnowskich liceach, a te w większości nie mają sal gimnastycznych.Ponad 50 % licealistów w Tarnowie jest właśnie z gminy Tarnów i ościennych gmin. Proponuję by zainwestować w budowę hal przy tarnowskich liceach.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-08-2008) Piast Kołodziej :
Gdyby Wójt zechciał inwestować pieniądze w "obcej" gminie, to szybko oglądałby słoneczko przez kraty. Poza tym szkolnictwo średnie jest w kompetencji samorządu powiatowego, nie gminnego. Przypominam, że miasto Tarnów jest gminą - powiatem i otrzymuje subwencję oświatową na prowadzenie szkolnictwa ponadgimnazjalnego.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-08-2008) bogdsta :
Do L.B.-Piast Kołodziej ma rację,to jest zadanie pana prezydenta a nie pana wójta .

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-08-2008) edi :
zanim Pan Prezydent Ścigała coś wybuduje to wiecie ......... te katusy na dłoni !!!! Gdyby to był Prezydent Rojek to wtedy coś by się działo no cóż trzeba czekać !!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(21-08-2008) Antygalicjanin :
Właśnei "inwestycja " podana w "gazecie Krakowskiej" z dn. 21.08.08 - teren na Górze św. Marciina został spzredany jakiejs spółce z Krakowa przez Rodzine Sanguszków !!! Kto coś wie wiecej niźli gazeta?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947