Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Autobusy wjadą na tarnowskie osiedla    -   25/8/2008
Nowe linie komunikacji miejskiej

Tarnowski Zarząd Komunikacji Miejskiej w kwietniu ogłosił przetarg na obsługę dwóch linii autobusowych. Poznaliśmy szczegóły oraz przewoźnika, który będzie obsługiwał owe linie. Nowe połączenia mają usprawnić komunikację mieszkańców największej tarnowskiej „sypialni” z centrum miasta. Pomyślano również o mieszkańcach osiedla Kolejowego, gdzie będzie miała przystanek końcowy jedna z nowopowstających linii autobusowych. Ogłoszony w kwietniu przetarg, rozstrzygnął się końcem maja. Jednak nowe linie 7 i 12 mają zacząć funkcjonować na początku września.

Ogloszenie

Linia 7 będzie kursować na trasie Osiedle Jasna II – Krakowska Planty. Autobusy w ciągu swojej trasy, będą pokonywać trasę przez Osiedle Legionów, dalej ulicami Starodąbrowską, Słoneczną, Al. Matki Boskiej Fatimskiej, Mickiewicza, Al. Solidarności i Krasińskiego. Powrotną trasą linii 7 będą ulice Krakowska, Sikorskiego, Szujskiego, Al. Solidarności, Mickiewicza, Al. Matki Boskiej Fatimskiej, Słoneczna, Starodąbrowska, Osiedle Legionów i Wojska Polskiego. Linia ma usprawnić połączenie tarnowskich osiedli z dworcami PKP i PKS.

Linia 12 połączy dwa osiedla – Jasna II i Kolejowe. Jednak początek swej trasy będzie miała na Al. Jana Pawła II, dalej przejedzie ulicami Słoneczną, Starodąbrowską, Lwowską, Dąbrowskiego, Konarskiego, Narutowicza, Krakowską, Warsztatową oraz Św. Katarzyny. Powrotną trasą, autobus tej linii pokona ulice Krakowską, Bema, Bernardyńską, Szeroką, Lwowską, Starodąbrowską, Słoneczną i Al. Jana Pawła II.
Ze względu na wjazd w wąskie uliczki osiedlowe, linie te będą obsługiwać małe autobusy „Kapena” ( na zdjęciu), które jeżdżą w tym momencie m.in. na osiedle Nauczycielskie.
Przetarg na obsługę tych linii wygrał tarnowski PKS. Autobusy PKS na tych liniach będą kursować do końca 2012 roku. Średnio będzie jeden kurs na godzinę. Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej ZKM.

W miniony piątek został ogłoszony kolejny przetarg na obsługę linii 22, 29 i 39. Linie te dotychczas były obsługiwane przez autobusy należące do MPK. Zwycięzca przetargu, będzie mógł obsługiwać te linie od stycznia 2009 roku, do końca grudnia 2011 roku.

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(25-08-2008) Liber :
Świetnie, że nr 12 pojedzie trasą nr 2, która b. rzadko jeździ a w godz. szczytu jest zatłoczona.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-08-2008) Kaśka :
żeby sie tylko nie okazało, że 12 albo dubluje część kursów 2 albo jeździ 5 minut przed lub 10 po "dwójce". Ja już takie "udogodnienia" mam w Krzyżu. najpierw wyrzneli tu konkurencje na busiki a potem do 6 dolozyli 15kę, która ma wiele kursów o tej samej porze co 6, a potem czasami przez półtorej godziny nic Krzyską nie jezdzi

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-08-2008) jw :
Popieram Kaśkę. Do Krzyża dostać sie do gehenna albo jedzie w kupie kilka autobusów tzn 6 i 15 albo nie ma 1.5 godz nic:-(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-08-2008) Anek :
Ciekawe kiedy odkryja Państwo istnienie dzielnicy Gumniska gdzie jeździ tylko 0 b i to nie za czesto - i to tylko do Mościc lub do Jan Pawła nic gdzies do centrum Lwowska, Mickiewicza, Klikowska...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-09-2008) TO Ja :
Uważam, że to jest kary godne .Miejsca które mają służyć odpoczynkowi i spokojowi temu nie służą. Co za "palant" wymyślił przejazd przez środek osiedla Legionów autobusów. To jest chore. A jeszcze bardziej Rada Osiedla i TSM. Ludzie kiedy to matolstwo przestanie rządzić.Ale żeby było smiesznie przystanek usytuowano na samym zakręcie, dzieci wracające ze szkoły przez boisko sportowe są poważnie zagrożone. I co na to Policja. LUDZIE -DECYDENCI JESTEŚCIE CHORZY NA GŁOWĘ I SPIEPRZAJCIE DO LEKARZA ZAMIAST DO PRACY.POWINNISCIE DOSTAĆ ZAKAZ PODEJMOWANIA DECYZJI W SPRAWIE DOTYCZĄCYCH SPOŁECZEŃSTWA ZAMIESZKUJĄCYCH TO OSIEDLE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-09-2008) ziu :
A ja dalej z Marynarki Woj. na Warsztatową skazany jestem jeżdzić dwoma liniami;.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947