To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ukradli 800 litrów paliwa i mienie o wartości 17.500 zł    -   01/9/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
Dziwny jest ten świat. Ludzie kradną a to drzewa, a to paliwo (rekordzista w minionym tygodniu upuścił 800 litrów z dwóch ciężarówek); a jak się już nie uda ukraść, to można chociaż zniszczyć. Bolesną stratę odnieśli mieszkańcy pewnego domu w Siedliszowicach – złodzieje skradli mienie wartości 17.500 zł. Bolesne konsekwencje poniesie z kolei pewien mężczyzna, który w swej kawaleryskiej fantazji strzelał z pistoletu podczas jazdy samochodem. Świadom obowiązujących przepisów prawa, za hit tygodnia zmuszony jestem mimo wszystko uznać najbardziej śmiałe policyjne zatrzymanie: stróże prawa z Wojnicza zatrzymali w Grabinie „na gorącym uczynku” człowieka, który „wbrew obowiązującemu prawu” usuwał z miejsca swojego zamieszkania płyty azbestowe, „które następnie składował na należącym do siebie terenie leśnym (...)”.

Ogloszenie

Kradzieże, włamania
W Tarnowie na ul. Wyszyńskiego nieznany sprawca włamał się do dwóch zbiorników paliwowych samochodów ciężarowych Mann, zrywając wlewy paliwa i ukradł z nich około 800 litrów oleju napędowego, wartości 3000 złotych na szkodę jednej z dużych firm.
Nocą na ulicy Piłsudskiego w Tarnowie nieznany sprawca wyważył siłą wkładkę zamka w drzwiach od strony kierowcy w Oplu Astra i ukradł z wnętrza pojazdu radio CB. Właściciel, mieszkaniec Tarnowa oszacował straty na kwotę 550 zł.
Właściciel działki leśnej w Nowej Jastrząbce padł ofiarą kradzieży. Nieznany sprawca dokonał wyrębu 10 sosen, o wartości 1000 złotych.
Dwaj mieszkańcy Rzepiennika Marciszewskiego (26- i 40-latek) zostali zatrzymani przez policjantów z Ciężkowic po tym, jak dokonali w Rzepienniku Strzyżewskim kradzieży drzewa z gatunku jodła, o wartości 300 złotych na szkodę mieszkanki tej miejscowości.
Późnym wieczorem w Ładnej nieznany sprawca usiłował włamać się do pomieszczenia biurowego jednej z prywatnej firm. Wszedł do biura, wcześniej siłowo otwierając okno, miał jednak pecha, bo został spłoszony przez pracownika ochrony. Poczynił jednak szkody, które oszacowane zostały przez właściciela na 400 złotych.
Policjanci z Komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który dzień wcześniej w godzinach południowych ukradł świecznik z kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tarnowie. Suma strat na szkodę parafii wyniosła 290 złotych. Sprawca, 41-latek bez stałego miejsca zamieszkania, zatrzymany został do wytrzeźwienia, skradzione mienie powróciło do kościoła.
W Siedliszowicach nieznani jak dotąd sprawcy wykorzystali nieobecność w domu jego mieszkańców, wybili szybę w oknie sypialni i weszli do środka. Po penetracji pomieszczeń złodzieje ukradli pieniądze w kwocie 10 tysięcy złotych, złotą biżuterię w postaci łańcuszków, pierścionków, obrączek, kolczyków, 2 aparaty fotograficzne, odtwarzacz MP4, odtwarzacz DVD i komputer stacjonarny. Skradzione mienie właściciel, mieszkaniec Siedliszowic oszacował na 17500 złotych.

Rozboje
Wieczorem w Tarnowie na oś. Legionów doszło do rozboju. Grupa 5-6 chłopaków w wieku 13-15 lat pobiła 12-letniego mieszkańca osiedla. Następnie napastnicy ukradli chłopcu skórzaną piłkę nożną, o wartości 100 złotych. W wyniku napaści pokrzywdzony doznał ukruszenia dwóch zębów, siniaka w okolicach oka i ogólnych potłuczeń. Szybka reakcja policjantów z komisariatu Tarnów Centrum przyniosła pozytywne rezultaty. Niedługo po zdarzeniu zatrzymali oni dwóch chłopców 15- i 13- latka z Tarnowa, podejrzanych o dokonanie rozboju. Obecnie trwają czynności zmierzające do zatrzymania pozostałych przestępców.

Za kółkiem
W miejscowości Łowczów, w gminie Tuchów 15-letnia dziewczynka z Zabłędzy jechała na rowerze górskim drogą gminną w kierunku Pleśnej. Na wąskim odcinku drogi, na mostku podczas wykonywania manewru wymijania z bliżej nieustalonym samochodem typu bus, z nieustalonego powodu nie zapanowała nad rowerem i wjechała do przydrożnego rowu, doznając urazu kolana i przedramienia. Z podejrzeniem złamania nogi trafiła do szpitala. Po udzieleniu pomocy medycznej zwolniona została do domu.
W Tarnowie w rejonie ul. Marusarz doszło do tragicznego wypadku. Kierująca ciągnikiem Zetor z dopiętym rozrzutnikiem obornika, 76-letnia mieszkanka Tarnowa jadąc drogą nieutwardzoną drogą gruntową w rejonie posesji zamieszkiwania, z nieustalonych przyczyn zjechała z drogi doprowadzając do przewrócenia pojazdu. Kobieta przygnieciona przez ciągnik poniosła śmierć na miejscu. Jak ustalono nie posiadała ona uprawnień do prowadzenia ciągników rolniczych, a traktor którym jechała nie był zarejestrowany.
Do tragicznego wypadku doszło w Pogórskiej Woli, na drodze nr 4. 24-letni mieszkaniec Wólki Niedźwiedzkiej, jadąc samochodem Renault Clio w kierunku Rzeszowa, w niewyjaśnionych okolicznościach potracił pieszego, który na wskutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Kierującego poddano badaniu stanu trzeźwości oraz pobrano ślinę do badania na zawartość narkotyków – oba wyniki były negatywne. Na obecną chwilę nie są znane personalia potrąconego mężczyzny.

Różne
Na rynku w Zakliczynie policjanci z tamtejszego posterunku zatrzymali 53-letniego mieszkańca Tarnowa, przyłapanego na nielegalnej sprzedaży napojów spirytusowych. Na miejscu zabezpieczono 9 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia bez polskich znaków akcyzy.
W nocy w Żabnie 20-latek z Łęgu Tarnowskiego uszkodził samochód marki Vw Golf zaparkowany na Placu Grunwaldzkim, wyłamując boczne lusterko, czym powodował straty w wysokości 260 złotych na szkodę mieszkańca Żabna. Pozostałą część nocy sprawca spędził w areszcie, teraz zaś czeka go sprawa w sądzie.
Jak już pisaliśmy w osobnej wiadomości, policjanci zatrzymali na Rynku w Żabnie Poloneza prowadzonego przez mieszkankę Goruszowa – 47-letni pasażer pojazdu, z zawartością 3 promili alkoholu we krwi, podczas jazdy strzelał w powietrze z nielegalnie posiadanego pistoletu gazowego.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu zatrzymali w Grabnie na gorącym uczynku 29-letniego mieszkańca tej miejscowości, który wbrew obowiązującemu prawu usuwał z miejsca swojego zamieszkania płyty azbestowe, które następnie składował na należącym do siebie terenie leśnym, w warunkach stwarzających zagrożenie życia i zdrowia innych osób.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl