To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Śmierć dziecka i dwa samobójstwa    -   08/9/2008
Tygodniowa Kronika Policyjna
W minionym tygodniu nie brakowało tak kradzieży, jak i zdarzeń drogowych, przede wszystkim z udziałem starszych osób. Policja zatrzymywała również pijanych rowerzystów i znajdującego się pod wpływem alkoholu traktorzystę. Choć zwykle staramy się nie uwypuklać szczególnie dramatycznych wydarzeń, tym razem czynimy jednak wyjątek: w miejscowości Czermna za pomocą broni palnej 60-letni mężczyzna popełnił samobójstwo. Na swoje życie targnęła się także 62-letnia mieszkanka Tarnowa, która wyskoczyła z okna mieszkania na IX piętrze jednego z bloków przy ulicy Lwowskiej. Tragedię przeżyli także rodzice 6-miesięcznej dziewczynki z miejscowości Łękawica – dziecko zmarło, prawdopodobnie wskutek zachłyśnięcia się treścią pokarmową.

Ogloszenie

Kradzieże
Nieuwagę personelu jednego ze sklepów w Skrzyszowie wykorzystali nieznani sprawcy, którzy dokonali kradzieży kosmetyków w postaci dezodorantów, żeli i pianek do golenia, o wartości blisko 400 złotych na szkodę mieszkańca Szynwałdu.
W Nowych Żukowicach nad ranem, nieznany sprawca wykorzystując sen domowników ukradł z terenu nie ogrodzonej działki stolik ogrodowy, metalowo-drewniany, o wartości 400 złotych na szkodę właścicielki.
W nocy z 2 na 3 września nieznany sprawca, po uprzednim otwarciu bramy wjazdowej, z terenu posesji na ul. Sanguszki w Tarnowie ukradł czterokołowiec – quad marki KYMCO wraz z kluczykami i dowodem rejestracyjnym, powodując straty w wysokości 17400 złotych na szkodę jednej z tarnowskich firm.
W Tuchowie na osiedlu Centrum, nieznany sprawca zabrał stojący na klatce schodowej, pozbawiony zabezpieczenia rower górski typu damka, wart 400 złotych, na szkodę mieszkanki Tuchowa.
W miejscowości Olszyny w gminie Rzepiennik Strzyżewski sprzed baru, nieznany sprawca ukradł cztery sztuki ławek metalowo-drewnianych z logo znanego browaru. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 2500 złotych.
W Ładnej w godzinach nocnych, nieznany sprawca podważył drzwi balkonowe, dostał się do wnętrza domu jednorodzinnego, po czym ukradł z niego dwie torebki z pieniędzmi w kwocie 800 złotych, dowodem osobistym, dwoma prawami jazdy oraz trzema paszportami. Łączna suma strat na szkodę właścicielki wyniosła 1300 złotych.

Za kółkiem
Policjanci z tarnowskiej drogówki zatrzymali do kontroli w Ładnej, na drodze nr K4 rowerzystę, który jak wykazało badanie miał ponad 2,7 promila alkoholu we krwi.
Na ul. Kolejowej w Radłowie został zatrzymany 27-letni mieszkaniec Radłowa, który jechał rowerem, mając orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i rowerów. Mężczyzna został także poddany badaniu na Alcosensorze, które wykazało, że miał 2,7 promila alkoholu we krwi.
Na ul. Sucharskiego w Lisiej Górze, w godzinach wieczornych doszło do wypadku drogowego. 19-letnia mieszkanka Starych Żukowic jadąc w kierunku Tarnowa, podczas manewru skrętu w lewo w ul. Zagumnie, nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącemu w przeciwnym kierunku motorowerem Boatian 38-letniemu mieszkańcowi Podborza, doprowadzając do zderzenia pojazdów. Ten ostatni trafił do tarnowskiego szpitala, z urazem głowy, złamaniem nogi i ogólnymi potłuczeniami. Po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany do domu. Jak wykazało badanie obydwoje kierujący byli trzeźwi.
W Sukmaniu, na drodze W 975, kierujący samochodem ciężarowym marki Man, 34-letni mieszkaniec Czarnej, jadąc w kierunku Wielkiej Wsi, podczas wykonywania manewru wyprzedzania zderzył się z Fiatem 126p, którym jechała 21-letnia mieszkanka Milówki. Kobieta jadąca w stronę Wielkiej Wsi, skręcała w lewo. W wyniku zderzenia kierująca Fiatem i jej 21-letnia pasażerka przewiezione zostały do tarnowskiego szpitala. Pierwsza z pań doznała złamania obojczyka, wstrząśnięcia mózgu i ogólnych potłuczeń, natomiast pasażerka – złamania łopatki, urazu głowy i potłuczeń. Obydwoje kierujący byli trzeźwi.
W Tuchowie na Rynku 75-letni mieszkaniec Siemiechowa poruszający się Fordem Orionem, nie zachował należytej ostrożności i potrącił 86-letnią mieszkankę Tuchowa, przechodzącą przez przejście dla pieszych. Kobieta doznała złamania kości strzałkowej podudzia. Kierujący był trzeźwy, jednak jak ustalono nie posiadał ubezpieczenia OC pojazdu.
W Biskupicach Radłowskich kierujący Mercedesem Sprinterem 27-letni mieszkaniec Dąbrowy Tarnowskiej, na skrzyżowaniu ulic Witosa ze Szkolną zderzył się z wyjeżdżającą z ul. Szkolnej rowerem 63-letnią mieszkanką Biskupic Radłowskich, w wyniku czego rowerzystka doznała złamania kości przedramienia.
Policjanci z Ciężkowic zatrzymali w miejscowości Jastrzębia kierującego ciągnikiem Ursus C 330, 52-letniego mieszkańca Kośnej Górnej, który prowadził pojazd mając ponad 3,3 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo nie posiadał on także przy sobie wymaganych prawem dokumentów.

Samobójstwa
W miejscowości Czermna ujawniono zwłoki 60-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyznę leżącego w budynku gospodarczym znalazła jego żona. Przy zwłokach ujawniono broń palną, z której padł samobójczy strzał w głowę. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywała grupa operacyjno-dochodzeniowa na czele z Prokuratorem Rejonowym i technikiem kryminalistyki. Ustalenia przez nich poczynione wykluczyły wersję, by do tragicznej śmierci przyczyniły się osoby trzecie. Zwłoki zabezpieczono w Zakładzie Patomorfologii tarnowskiego szpitala. Jak ustalono zmarły nie posiadał pozwolenia na broń.
W godzinach popołudniowych z jednego z wieżowców przy ul. Lwowskiej w Tarnowie wyskoczyła z okna mieszkania na IX piętrze 62-letnia mieszkanka Tarnowa. Kobieta poniosła śmierć na miejscu. Grupa śledczych, którym przewodził Prokurator Rejonowy w Tarnowie, wykonała wszelkie niezbędne czynności procesowe, których wynik wstępnie wykluczył przyczynienie się osób trzecich do śmierci kobiety.

Różne
W Łękawicy doszło do nagłego zgonu 6-miesięcznej dziewczynki. Przypuszczalną przyczyną śmierci dziecka było zachłyśnięcie treścią pokarmową. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności procesowe, wykluczyły działanie osób trzecich.
3-go września w godzinach popołudniowych doszło do pożaru transformatora olejowego na terenie ogrodzonego i dozorowanego całodobowo obiektu Stacji Elektroenergetycznej Tarnów w miejscowości Radlna (o czym już pisaliśmy) - wypaleniu uległa część cieczy chłodzącej (oleju transformatorowego). W wyniku pożaru zniszczeniu uległ transformator oraz część urządzeń elektroenergetycznych znajdujących się w jego bezpośrednim sąsiedztwie. W akcji gaśniczej brało udział 36 jednostek PSP i OSP z terenu woj. małopolskiego. Policja zaś zabezpieczała miejsce zdarzenia, organizując objazdy i nadając komunikaty ostrzegawcze dla mieszkańców w związku z zadymieniem. Straty mogą wynosić nawet kilka milionów złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia była eksplozja izolatora przepustowego transformatora, a w następstwie zapłon oleju transformatorowego.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl