To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tarnowski „Gość Niedzielny” ma już 15 lat!    -   09/9/2008
Jubileusz katolickiego tygodnika
„15 lat temu powstał tarnowski „Gość Niedzielny” - tygodnik katolicki, który sporo miejsca poświęca także sprawom społecznym. Pierwszy numer ukazał się w związku z koronacją łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu. Tam także, 13 i 14 września odbędą się rocznicowe obchody” – informuje ks. dr Jerzy Zoń, rzecznik prasowy Biskupa Tarnowskiego.

Posłuchaj, co o tygodniku Ewie Biedroń z Radia RDN Małopolska mówi Andrzej Turek, redaktor naczelny Tarnowskiego „Gościa Niedzielnego” :

Ogloszenie
>

Do udziału w uroczystościach zachęca biskup tarnowski Wiktor Skworc. -Tarnowski „Gość” stał się stałym gościem wielu rodzin diecezji. Pismem, które pomaga nam być, i czuć się, jedną rodziną Kościoła” – napisał ordynariusz diecezji w komunikacie do wiernych.
15 lat temu w Pasierbcu rozdano ponad 10 tysięcy egzemplarzy tarnowskiego „Gościa Niedzielnego”. Idee powstania dodatku diecezjalnego do tygodnika, który wychodzi w Katowicach, podjął ówczesny biskup tarnowski Józef Życiński. Na stanowisko pierwszego dyrektora pisma powołał ks. Zbigniewa Adamka. -Pierwotne założenia tygodnika są nadal aktualne - mówi ks. Andrzej Turek, dyrektor tarnowskiego oddziału i redaktor naczelny. – Informujemy o życiu Kościoła diecezjalnego, a tym samym staramy się formować i ewangelizować naszych czytelników. Z „Gościa” dowiadują się m.in. o życiu poszczególnych parafii, pracy misjonarzy, ciekawych ludziach i inicjatywach podejmowanych przez ruchy i stowarzyszenia katolickie. Tego typu wiadomości mogą stać się inspiracją i motywacją działań. Nie zamykamy się w problematyce tylko religijnej. Chętnie sięgamy też po tematy społeczno-kulturowe. Po prostu staramy się towarzyszyć ludziom w codzienności i odświętności ich małej ojczyzny, jaką stanowi lokalny Kościół czy region- dodaje dyrektor tarnowskiego „Gościa”.

-Na początku sporo tekstów czy listów z informacjami przychodziło pocztą do naszej redakcji - wspomina Grzegorz Brożek, pracujący w „Gościu” od 12 lat. -Nasza praca polegała wówczas głównie na redagowaniu tych materiałów. Dzisiaj jest inaczej. Większość tekstów przygotowujemy sami. Redakcja miesięcznie przejeżdża ok. 7-8 tys. km. Staramy się penetrować każdy, nawet najdalej położony zakątek diecezji tarnowskiej - opowiada red. Brożek.
Tarnowski „Gość Niedzielny” zmieniał się w ciągu lat. Pierwsze egzemplarze tygodnika miały tylko dwie strony i niewiele fotografii. Dzisiaj pismo jest kolorowe, ma osiem stron, a każdemu artykułowi towarzyszy zdjęcie, będące tak samo ważnym nośnikiem informacji. „Gość” współpracuje z diecezjalnym radiem RDN Małopolska, witryną diecezji tarnowskiej, jest też dostępny w Internecie (http://www.tgn.diecezja.tarnow.pl/_artykuly.php). Tygodniowa sprzedaż tarnowskiego „Gościa” oscyluje w granicach 14 tys. egzemplarzy, przy okazji świąt czy ważniejszych wydarzeń rośnie do 20 -25 tys. Redakcję tworzą trzy osoby: ks. Andrzej Turek, Joanna Sadowska i Grzegorz Brożek. W ciągu 15 lat z tygodnikiem współpracowało kilkadziesiąt osób świeckich i duchownych.
Z okazji jubileuszu redakcja przygotowała specjalne wydanie tarnowskiego „Gościa”. Znajdziemy w nim m. in. prezentacje osób, które wpisały się w dzieje tygodnika, garść historii, unikatowe fotografie oraz konkurs, którego główną nagrodą jest dwuosobowa pielgrzymka do Rzymu. Jubileuszowy podwójny numer, ze zwyczajną ceną, ukaże się na niedzielę 14 września.

Obchody 15-lecia tarnowskiego „Gościa Niedzielnego” rozpoczną się 13 września w Pasierbcu. O godzinie 19:30 odbędzie się koncert zespołu New Life Music. Wstęp jest wolny. Natomiast w niedzielę 14 września o godz. 11:00 w pasierbieckim sanktuarium odprawiona zostanie Msza św. Eucharystii będzie przewodniczył ordynariusz tarnowski bp Wiktor Skworc.
RDN
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl