To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Dziennikarze polonijni z całego świata w Tarnowie    -   10/9/2008
Forum Mediów Polonijnych
Wczoraj, 9 września rozpoczęło się XVI Światowe Forum Mediów Polonijnych, które potrwa do dnia 16 września. Dziś jeszcze dziennikarze goszczą w Tarnowie. Swoje redakcje prezentowali przedstawiciele m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Niemiec, Litwy, Łotwy, Francji, Grecji, Austrii, Finlandii, Holandii, Białorusi, Ukrainy, Szwecji, Węgier. Obok paneli dyskusyjnych i wystąpień zaprezentowano także kilka filmów dokumentalnych; w programie znalazło się ponadto przedstawienie laureatów XVI Międzynarodowego Konkursu Literackiego im. Henryka Cyganika „Powroty do źródeł” oraz konkursu na reportaż z poprzedniego Forum. Dziennikarze zwiedzili również Zakłady Azotowe w Tarnowie – Mościcach S.A. i wzięli udział w spotkaniu z zarządem spółki.

Ogloszenie
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 5)Dodaj komentarz
(11-09-2008) v :
fajna inicjatywa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) Radny Jakub Kwaśny :
Byłem gościem podczas jednego z Dni Forum, zamierzam jeszcze się spotkać z dziennikarzami polonijnymi zanim wyjadą, ponieważ ta inicjatywa nie tylko jest "fajna" ale bardzo cenna i ubolewam, że zaciekli komentatorzy wydarzeń w mieście nie są w stanie w tak ważnym wątku nic napisać... Cóż zdaje się że celem nie jest "dobro miasta" a po prostu chęć dokopania tej czy innej osobie. Szkoda, bo polonijni dziennikarze pytali mnie jak my to robimy, że w mieście tyle się dzieje, że tak ładnie wygląda i że potrafimy ze sobą współpracować. Szkoda, że inni widzą nas i nasze miasto lepiej niż my sami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) portos :
sam Pan sobie Jakubie odpowiedział cytując anonimowego, polonijnego rozmówcę. Dzieje się, dzieje i to dużo tylko nie wszyscy są zdolni zauważyć

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-09-2008) pesymista :
Problem jest jeden. Że to są reprezentowane polonijne gazety o małym nakładzie, kiepskiej jakości, żadnym prestiżu które mało kto czyta a żyją z reklam. Na darmowe wycieczki zawsze znajdą się chętni. Ja bym wolał, żeby to byli dziennikarze niekoniecznie polonijni ale za to z pism ktore mają markę w świecie. Przecież polonia czyta nasze gazety takie jak Temi więc po co wydawać kasę na jakiś nikomu nie znanych pismaków?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-09-2008) były uczestnik :
Odnoszę podobne wrażenie co pesymista. Pomysł u jego zarania był znakomity. Teraz to już tylko fajny tydzień dla kilkudziesięciu dziennikarzy polonijnych, z których większość i tak nie żyje z pisania a nawet wspólna siła rażenia ich mediów jest z roku na rok coraz mniejsza. Gdyby jeszcze jakieś bilateralne rozmowy były, jak kiedyś z dziennikarzami różnych polskich mediów, nawiązywanie kontaktów i współpracy, to byłoby ok. A tu poza dużymi (kurtuazyjnymi) patronami , którym nie bardzo na tym zależy, bo czują naturalną wyższość nad mikroskopijnymi tytułami, żadnych kontaktów nie ma. To, co zawiązano 15 lat temu trwa lub nie, są oczywiście kontakty silne personalnie ale są też takie, po których nie ma już śladu. Zagranicą szuka się nawet maluczkich podmiotów do uczestnictwa w forum a po polskiej stronie nie czyni się nic poza sztampą - poza szukaniem sponsorów (impreza jest b. kosztowna) i organizacją okolicznościowej propagandy "na sztukę". W każdym razie nie dostrzegam żadnych poważnych korzyści z obecnej formuły tej imprezy. Najbardziej dziwię się samorządom, gminy i powiaty są moim zdaniem dymane niemiłosiernie. To oczywiście zarzuty do organizatorów, bo to ich jednobiegunowe wysiłki idą na marne.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl