Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Miss HIV” Teatru Polonia dziś w MCK    -   15/9/2008
Profilaktyka teatralna ?
Z niecodziennym zjawiskiem teatralnym będą dziś wieczorem mogli obcować widzowie, którzy wykupią bilety na kolejny spektakl w ramach Sceny Artystycznej Mościckiej Fundacji Kultury. Do Tarnowa przybywają stołeczni aktorzy z autorem scenariusza i reżyserem Maciejem Kowalewskim, którzy zaprezentują nam sztukę napisaną na konkurs dramaturgiczny zorganizowany przez ... Krajowe Centrum do Spraw AIDS. W nieco obrazoburczych, kontrowersyjnych, ale poruszających i po prostu śmiesznych rolach zobaczymy m.in. Ewę Szykulską, Marię Seweryn, Izę Kun i Rafała Mohra.-Po obejrzeniu tego przedstawienia zrobisz sobie test na HIV - pisał jeden z recenzentów.

Ogloszenie

Spektakl powstał na podstawie autentycznych wydarzeń - wyborów Miss HIV Stigma Free odbywających się w Gaborone, stolicy Botswany leżącej na południu Afryki. Ostatnie wybory miały miejsce w lutym 2005 roku, zwyciężyła w nich 33-letnia Cynthia Leshomo. Akcja „Miss HIV” pokazuje ostatnie minuty przed konkursem, a później sceniczną rywalizację kandydatek.
Cztery kobiety, cztery silne indywidualności, walczą o tytuł najpiękniejszej. Akcja naszpikowana jest czarnym humorem i dialogami pokazującymi problem choroby w niecodziennym świetle. Nowatorskie spojrzenie przeznaczone jest przede wszystkim dla osób o otwartym umyśle. Cztery świetne kobiece kreacje aktorskie, cztery charaktery, cztery żywioły plus bohater o imieniu Rafael - prowadzący wybory i praktycznie będący ich gwiazdą - perfekcyjnie wystylizowany na drag queen.
"Miss HIV" nie jest kolejną dydaktyczną opowieścią o ludziach zakażonych. Ale o najdrażliwszych zakamarkach ludzkiej psychiki. O wyścigu za wszelką cenę. O świecie show biznesu, żerującym na ludzkiej naiwności. To trzeba koniecznie zobaczyć.
Znakomite role Marii Seweryn („Matka swojej matki” Nagroda Specjalna za najlepszą kreację aktorską podczas Tarnowskiej Nagrody Filmowej), Ewa Szykulska („Lokatorzy”, „Vabank”, „Dotknij mnie”), Iza Kuna („Lejdis”, „Barwy szczęścia”), Patrycja Szczepanowska („Plebania”) i Rafał Mohr („Pitbull”, „Egoiści”, „Pianista”).
Reżyseria: Maciej Kowalewski
Muzyka: Bartosz Dziedzic
Występują: Ewa Szykulska, Maria Seweryn, Iza Kuna, Patrycja Szczepanowska, Rafał Mohr
Kostiumy: Tomasz Jacyków

15 września 2008r. godz. 19.00, Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Bilety w cenie 50 zł można nabywać w Mościckim Centrum Kultury ul. Traugutta1, Tarnów, w godz. od 8.00 – 18.00 w kasie MCK lub dokonać rezerwacji telefonicznej pod numerem (014) 633 46 21
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl