To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zlot Inauguracyjny Roku Harcerskiego 2008/2009 Chorągwi Krakowskiej ZHP    -   17/9/2008
Przyjadą harcerze z całej Polski
ZHP Chorągiew Krakowska organizuje co roku Inaugurację Roku Harcerskiego. Gospodarzem tegorocznego Zlotu dla wszystkich harcerzy z Małopolski jest hufiec im. Gen. Józefa Bema w Tarnowie. Zlot dobędzie się w dniach 19-21 września na terenie miasta Tarnowa i składać się ma z trzech integralnych części: Inauguracji Roku Harcerskiego 2008/2009 ZHP Chorągwi Krakowskiej, ogólnopolskiego Zlotu drużyn z okazji 50-lecia istnienia „Nieprzetartego Szlaku” oraz uroczystości odsłonięcia pomnika Andrzeja Małkowskiego.

Posłuchaj wypowiedzi phm Marka Popiela :

Ogloszenie
>

Inauguracja Roku Harcerskiego jest symbolicznym rozpoczęciem pracy wychowawczej w nowym roku harcerskim. Uczestnikami tej części Zlotu będą zuchy, harcerze, harcerze starsi i wędrownicy z całej Małopolski. Organizatorzy przewidują udział ok. 800 - 1000 uczestników w tej części Zlotu.
ZHP jest jedyną organizacją harcerską i skautową, która w sposób systemowy wspiera dzieci i młodzież niepełnosprawną w ramach ruchu „Nieprzetarty Szlak”, który działa nieprzerwanie od 50 lat i narodził się na Ziemi Małopolskiej. W obchodach 50-lecia „Nieprzetartego Szlaku” weźmie udział ok. 200 uczestników wraz z kadrą instruktorską z całej Polski. Honorowy patronat nad jubileuszem „Nieprzetartego Szlaku” objął Jego Eminencja ks. kard. Stanisław Dziwisz – Metropolita Krakowski.
Odsłonięcie pomnika Andrzeja Małkowskiego, będzie najmocniejszym punktem programu Zlotu – zarówno pod względem liczby uczestników jak i medialności wydarzenia. Tarnowski pomnik będzie pierwszym w Polsce pomnikiem twórcy polskiego harcerstwa. W imprezie wezmą udział reprezentacje Chorągwi ZHP z terenu całej Polski, Władz Naczelnych ZHP oraz przedstawiciele innych organizacji harcerskich zarówno z kraju jak i z zagranicy. W odsłonięciu pomnika może wziąć udział nawet ok. 1500 – 2000 osób. Akt odsłonięcie pomnika jest częścią programu realizowanego w ramach ogłoszonego przez Senat RP roku Andrzeja i Olgi Małkowskich w związku z czym jednym z gości odsłonięcia będzie Marszałek Senatu Pan Bogdan Borusewicz.
Honorowy Patronat nad Zlotem Inauguracyjnym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Pani Katarzyna Hall, Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiktor Skworc, Prezydent Miasta Tarnowa Ryszard Ścigała, Starosta Tarnowski Mieczysław Kras.

W pierwszym dniu Zlotu, w piątek, 19 września o godz. 19:20 w Parku Strzeleckim, przy Mauzoleum gen. Józefa Bema odbędzie się uroczysta inauguracja Zlotu Chorągwi Krakowskiej. Tego samego dnia, na godzinę 20:20 zaplanowano uroczystość odsłonięcia pomnika Andrzeja Małkowskiego, na skwerze jego imienia.
W sobotę zuchy i harcerze brać będą udział w zajęciach na terenie lądowiska przy ul. Lotniczej w kilku „wioskach tematycznych” – indiańskiej (robienie łapaczy snów, biżuterii, polowanie na bizona), afrykańskiej (safari, malowanie twarzy), starożytnej (olimpiada, „walki gladiatorów”), pirackiej (topografia, węzły) i kosmicznej. Z kolei starsi harcerze, wędrownicy w wieku od 16 lat podzieleni wezmą udział w biegu patrolowym po mieście i w zajęciach biletowanych, takich jak: paintball, strzelanie z łuku, zespołowe zajęcia sportowe, zajęcia teatralne, zajęcia na basenie miejskim. W ramach biegu patrolowego harcerze będą realizowali zestaw zadań na terenie miasta, dzięki czemu będą mogli bliżej poznać Tarnów. W ramach biegu harcerze będą musieli wykazać się zarówno wiedzą i umiejętnościami harcerskimi jak i znajomością historii, w tym również historii Tarnowa. Wśród atrakcji na trasie biegu znajdują się m.in. ścianka wspinaczkowa, wystawa „Kocham Tarnów”, Mauzoleum generała Józefa Bema (patrona tarnowskich harcerzy) czy gra w „bule”. Dzień zakończy koncert zespołu ”Rockaway” na stadionie KS Błękitni o godz. 20:00.
W niedzielę, ostatniego dnia zlotu, o godz. 9:30 w kościele Księży Misjonarzy odbędzie się Msza Święta, zaś o 11:30 na stadionie KS Błękitni nastąpi apel i uroczyste zakończenie zlotu, w tym podsumowanie Odznaki Chorągwianej 2007-2008.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl