To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet
  
   Tarnowska Policja walczy z chuliganami stadionowymi?    -   17/9/2008
Bo delektował się piwem
Z pewnym rozbawieniem przeczytaliśmy informację otrzymaną dziś od rzecznika prasowego tarnowskiej Policji. Po „tramtadrackim” wstępie o obserwowanych w całym kraju przypadkach naruszania spokoju i wykroczeniach o charakterze chuligańskim oraz po stwierdzeniu, że „tarnowska policja podejmuje zdecydowane działania wobec ulicznych i stadionowych chuliganów”, czytamy o 31-letnim kibicu, który na mecz Unia Tarnów – Kolporter Korona II Kielce wniósł „puszkę z piwem i podczas meczu delektował się jego smakiem”.

Ogloszenie

Powołując się na najlepsze, dziennikarskie tradycje w relacjonowaniu takich zdarzeń (wydawana w Tarnowie przed stu laty „Pogoń”) muszę zauważyć, iż trudno dociec, czy walczących z chuliganami policjantów tudzież ochronę bardziej poruszył fakt picia piwa, czy może bezczelnego „delektowania się jego smakiem”; w każdym razie mężczyznę osądzono „w trybie przyśpieszonym” i delektowanie się piwem na stadionie oznaczać będzie dla tego kibica karę ograniczenia wolności na okres 1 miesiąca, połączoną z obowiązkiem wykonywania pracy społecznie użytecznej w wymiarze 40 godzin miesięcznie oraz środek karny w postaci zakazu wstępu na mecze piłki nożnej odbywające się na terenie Tarnowa, przez okres 2 lat. Zakaz stadionowy obliguje ukaranego do osobistego stawiennictwa w komisariacie Policji w czasie trwania meczów piłkarskich, odbywających się na stadionie tarnowskiej Unii. Naszym stróżom prawa – także tym spod znaku Temidy – życzymy dalszych takich sukcesów w walce z chuliganami i przestępcami, tak samo jak swego czasu podobne życzenia składaliśmy policjantom ze Szczucina i okolic – dotyczące dalszych sukcesów w poprawianiu statystyk przez wsadzanie do ciupy pijanych rowerzystów i woźniców, ku wątpliwej uciesze pracowników i jednego z tarnowskich zakładów karnych.
Na żadne mecze nie chodzę, bo się sportem nie interesuję. Gdybym się interesował, też bym nie chodził, ponieważ bałbym się dostać po głowie. Walka z chuliganami, nie tylko stadionowymi, to walka z plagą, która dla obywateli jest bodaj najbardziej uciążliwa, choć zawsze najbardziej cieszą nieczęsto się zdarzające informacje o ujęciu zorganizowanej grupy przestępczej, o ile ową „zorganizowaną grupą” nie jest szajka, na której czele stoi baba z siatą papierosów zza wschodniej granicy, albo małolat z gramem marihuany. Dlatego chciałoby się, aby reakcja na wykroczenie czy „przestępstwo” była zawsze adekwatna do jego wymiaru. I aby policja potrafiła aresztować prawdziwych chuliganów, niszczących np. pociągi i na przykład w Tarnowie, niekoniecznie „pałując” przy tej okazji każdego, kto nawinie się pod rękę i kto miał wątpliwą przyjemność razem z bandytami takim pociągiem jechać. Policja stoi oczywiście na straży naszego bezpieczeństwa. Chciałbym więc życzyć naszym stróżom prawa, aby – skoro tyle stracili w oczach społeczeństwa przez tyle lat nie potrafiąc ująć morderców swojego szefa, generała Marka Papały – aby więc powiadam, cieszyli się przynajmniej tym szacunkiem, który zbudować można właśnie tylko na adekwatności reakcji. Chciałbym życzyć też, aby cieszyli się przynajmniej takim zaufaniem, w którym widok wolno przejeżdżającego radiowozu wieczorową porą nie wywołuje dreszczy porównywalnych z tymi, jakie wywołuje widok wyłaniającego się z zaułka którejś z zawsze ciemnych w naszym mieście ulic, pijanego osiłka.

A oto treść samej wiadomości:
„W ostatnim czasie na terenie całego kraju obserwujemy przypadki naruszania spokoju i porządku publicznego przez osoby dopuszczające się wykroczeń o charakterze chuligańskim. Są to osoby, dla których dobra zabawa często wiąże się ze spożywaniem alkoholu, dewastacją cudzego mienia i zakłócaniem spokoju, wyzywającym i głośnym zachowaniem.
Tarnowska Policja podejmuje zdecydowane działania wobec ulicznych i stadionowych chuliganów. Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia oraz ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych dają ku temu skuteczne narzędzia.
Przekonał się o tym 31 letni mieszkaniec Tarnowa, który 13 września podczas meczu Unia Tarnów-Kolporter Korona II Kielce, wniósł na teren stadionu puszkę z piwem i podczas meczu delektował się jego smakiem. Tymczasem ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych zabrania wnoszenia i posiadania napojów alkoholowych podczas takowych imprez, a za naruszenie zakazu w tym zakresie grozi grzywna w wysokości nie mniejszej niż 1000 złotych, areszt do 30 dni lub kara ograniczenia wolności.
Mężczyzna został więc zatrzymany przez ochronę i przekazany w ręce Policji, która skierowała wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnowie o ukaranie sprawcy wykroczenia, w trybie przyśpieszonym. Sąd Grodzki nałożył na tarnowianina karę ograniczenia wolności na okres 1 miesiąca, połączoną z obowiązkiem wykonywania pracy społecznie użytecznej w wymiarze 40 godzin miesięcznie oraz środek karny w postaci zakazu wstępu na mecze piłki nożnej odbywające się na terenie Tarnowa, przez okres 2 lat. Zakaz stadionowy obliguje ukaranego do osobistego stawiennictwa w komisariacie Policji w czasie trwania meczy piłkarskich, odbywających się na stadionie tarnowskiej Unii. Nie zastosowanie się do niego, jest przestępstwem z art. 244 kodeksu karnego i skutkuje wszczęciem postępowania przygotowawczego o naruszeniu sadowego zakazu, za który grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodać należy, że incydent stadionowy tarnowianina nie jest wydarzeniem jednorazowym, był on już w przeszłości notowany za zakłócanie meczu piłkarskiego w Nowym Sączu.
Kolejny przypadek ukarania chuligana ulicznego miał miejsce początkiem września na rynku w Radłowie. 27 letni mieszkaniec tej miejscowości będąc w stanie nietrzeźwości używał wulgaryzmów i nie stosował się do wydawanych przez interweniujących policjantów poleceń. Został więc zatrzymany i doprowadzony w trybie przyśpieszonym do Sądu Grodzkiego w Tarnowie, za popełnienie wykroczenia o charakterze chuligańskim, który ukarał go ograniczeniem wolności na okres 1 miesiąca połączony z obowiązkiem wykonywania pracy użytecznej społecznie, w wymiarze 40 godzin miesięcznie.”
Mimo gorzkich uwag, z poważaniem
M. Poświatowski, lubiący delektować się piwem, w miejscach plenerowych
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 13)Dodaj komentarz
(17-09-2008) UNIA PANY :
hahaa dokładnie padłem jak przeczytałem ten tytuł "Walka z chuliganami stadionowymi" hahahahaha ;):;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) terefere :
Szanowny panie Mirosławie, w jednym ma pan rację. Symbolu walki z chuliganerią na stadionach nie da się czynić z takich przypadków i w tym sensie w dodatku z taką przesadzoną ideologiczną preambułą przed komunikacikiem policja się po prostu ośmiesza. Niemniej trzeba wziąć pod uwagę, że walka z chuliganami wymaga specjalnych środków. Ten piwosz był wcześniej notowany i musiał się liczyć z tym, że każde kolejne wykroczenie, choćby najbardziej błahe, skończy się dla niego za kratkami. Jeśli prawo ma być konsekwentne to własnie tak zadziałało w tej sytuacji. Można sie oczywiście zastanawiać, czy o to aby chodzi w walce z bandytyzmem na stadionach, tez mam co do tego powazne watpliwosci, ale policja zrobiła co powinna. Rzecznik tylko sie wygłupił, ale za PR mu płacą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) zdziwiony :
Ostrowski niech sie puknie w głowe... rzeczywiscie chuligan straszny, aż sie zastanawiam , ze nie dostal 2 lata bezwzglednego wiezienia :] zalosne to jest. No ale statystyki poszly w gore. dramat.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Przemek :
Rzecznik policji się wygłupił, ale czego się można było spodziewać - w końcu policjant to policjant, nie możemy zbyt wiele wymagać :)))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) Talerz z kotletu :
Kocham moją wspaniałą ojczyznę, ale niestety na każdym kroku przesiąkniętą 50-letnim komunizmem, może dlatego mamy lekkie kompleksy w stosunku do zachodu? Każda akcja z chuliganami jest medialnie super nośna, ciemny lub wszystko kupi, walka z chuliganami jest lepsza od innych kiełbas wyborczych, bo w inne ludzie już nie wierzą. Co to ma wspólnego z zachodem? To, że zawsze pisze się "w Anglii sobie dali radę", w tym przypdku za każdym razem Anglia jest całym zachodem, nigdy Francja, Włochy, Holandia... więc jeśli państwo próbuje nieudolnie wcielać w życie wzorce angielskie to po piersze: -niech zmieni policję, angielska to nie są byli zomowcy, dbający tylko o statystyki i swój wizerunek. po drugie poziom ligi- niech polskie kluby dorównują Chelsea, MU itd. U nas trzeba śmiesznych zatrzymań, albo spektakularnych prowokacji. Bardziej to przypomina Białoruś niż "zachód".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) bobo :
talerz z kotletu -- nie ma znaczenia Bialorus ,Anglia i jak komunizm ma sie do kapitalizmu: prawo ma byc przestrzegane ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-09-2008) acab ZKS :
kolejna łapanka milicji w ramach pewnie nieoficjalnej walki z chuliganstwem,pierwsi polecieli fani Legii(czysta prowokacja policji) a teraz dochodzi to "CHLANIE "piwa ,paranoja. A odnosnie picia piwa w angli na meczach to np., w Southampton na mozna normalnie legalnie kupić piwko i delektować sie nim na trybunach :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) hynek :
prawie w calej zachodniej europie mozna kupic piwo na meczu, ale tam jest inna kultura, u nas jak by wam dac piwo do picia na meczu to dopiero by sie dzialo... dorosnijcie najpierw sami, a pozniej sie powoluj na wzorce zachodnie - pewnie pojechales na robote do anglii i wielki z ciebie znawca... lol.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) śmieszno i straszno :
Autorytetu policji i polskiej odmiany "sprawiedliwości" takie komunikaty na pewno nie podnoszą.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) do hynek :
Inna kultura ?? a jakim sensie?? Nie wiesz co Anglicy robią na mistrzostwach świata czy europy? Zobaczysz jak przyjada do Polski na Euro, co się będzie działo w barach ;) będzie wszystko latało wraz z krzesłami ;) Powiedz mi też czym różnią się kibice holenderscy, francuscy czy włoscy od polskich?? Do bobo jakie prawo? ostatnio czyłałem relacje z jednego z meczów 3 ligowych, gdzie pił sobie jeden z działaczy koło ławki trenerskiej, może mu wlepić zakaz stadionowy?? A ochrona to co, nie mogła powiedzieć, że nie wolno z piwem wchodzić?? Albo prowokacja TVN z milicją na kibicach Legii, jak mogą dostać zakaz stadionowy jak nawet na meczu nie byli? Proponuje pijanym kierowcom wlepiać zakazy stadionowe :D:D:D Na meczu nigdy was nie było, oglądniecie raz na rok w Tv mecz polaków i wypowiadacie się w sprawach kibicowskich! Co do angielskich stadionów to gorszego badziewia nie ma na świecie! Wszystko wina kibiców... w Turcji, Grecji, Rumunii, Włoszech itd jest pełno chuliganów i jakoś mają bardzo dobre kluby grające w lidze mistrzów i nikt nie płacze co to się w kraju wyrabia... zresztą o jakich chuliganach tu mowa, ze spokojnego meczu muszą zrobic aferę.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) relacja :
Wedle relacji naocznych świadków to była bez mała akcja antyterrorystyczna z udziałem dużej liczby ochroniarzy i funkcjonariuszy. Groteska. Podoba mi się też odbieranie parasoli i nie wpuszczenie jegomościa który przyszedł z lornetką - "bo mógłby nią rzucić". Informuję, że dalece bardziej niebezpiecznym narzędziem są moje okulary, z których wyjmuję szkiełka i z wielką wprawą ciskam nimi niby gwiazdkami ninja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-09-2008) zniesmaczony :
Wszędzie głosno o walce z chuligaństwem. Ale nikt nie mówi o tym, że to chuliganstwo przenosi sie ze stadiono poza nimi i problem tak naprawde nie zniknie nigdy. Czy oni nie widza tego ze z tym jak z narkotykami. Zakazane, wyroki sad a pewnie 90 % spoleczenstwa pali czy palilo. Chuliganstwo moze i wynosi sie ze stadionow ale przenosi sie poza stadion. Na stadionie przynajmniej policja i ochrona maja kontrole czy moge takowa miec a poza ?? No ale jak to zwykle w nasyzm kraju bywa o tym sie nie mysli. Obowiazek stawiania sie na komendzie ?? a niby jakim prawem. Jak ktos bedzie chcial spedzic sobote z rodzina nad morzem to co, odwola taki wyjazd bo ma byc na komendzie bo ejst mecz :0 nie badzcie smiesnzi. Zreszta daja zakazy stadionowe i co ?? Wielkie nic. 3 lata temu kibice Unii mieli na swoim koncie ponad 50 zakazów stadionowych ?? I co , skonczyly sie a i tak oni dalej chodza na mecze a nawet jak nie chdozili bo mieli zakzz to byly tam gdzie powinni. Z tym piwem to tez smieszne niech sie wezma za kontorlle wlasnych parcownikow policji ktorzy w barze secesja pija sobie piwko a pozniej do autka i jazda w miasto.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-09-2008) Unia :
ale prosze państwa jakie chuliganstwo? Ostatnia zadyma na stadionie Unii miała miejsce ponad 3 lata temu i były to derby!! a derby to derby!! Na codzień jest spokój... po żużlu też były różne jazdy z ochroną... i też śmieszne zakazy!! zmienić te ochrony, nie mogą się panoszyc na stadionie, jak się nudzą się to nie mój probelm... to jest oczernianie dobrego imienia klubu!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl