To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Policja złapała złodziei okradających groby    -   24/9/2008
Kradzieże cmentarne
Okradanie grobów zmarłych to proceder wyjątkowo bezduszny. Nie bezpodstawnie osoby zajmujące się takimi praktykami nazywa się hienami cmentarnymi. Dwie takie osoby – 48-latek z Tarnowa i 41-letni mężczyzna bez stałego meldunku zatrzymani zostali przez policjantów Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Trzeci zatrzymany, 61-letni tarnowianin, jest właścicielem zakładu kamieniarskiego (!) w jednej z podtarnowskich miejscowości i jak ustalono korzystał z „owoców pracy” swoich pracowników.

Ogloszenie
>

Dwaj pierwsi przestępcy poznali się około 2 lata temu pracując sezonowo właśnie w tej firmie kamieniarskiej. Wykonywali prace z zakresu montażu i renowacji grobów na terenie Tarnowa i powiatu oraz ościennych powiatów (krośnieńskiego, brzeskiego, Buska-Zdrój). Z czasem postanowili rozszerzyć aktywność zawodową i nieco „dorobić” do pensji. Podczas wykonywania zleconych na cmentarzach prac, kradli granitowe płyty nagrobne, kamienne wazony, elementy wyposażenia grobowców – mosiężne, kajnerowe i miedziane antaby, litery oraz nagrobne krzyże. Działali w „biały” dzień, pod przykrywką wykonywania robót, nie wzbudzali więc podejrzeń odwiedzających w tym czasie cmentarz postronnych ludzi. Do przewozu zrabowanego mienia cmentarnego wykorzystywali służbowy samochód. Działali od końca 2006 roku do początków sierpnia 2008r.
Metalowe elementy sprzedawali w jednym z tarnowskich punktów skupu złomu, uprzednio deformując je na tyle, by nie można było poznać skąd pochodzą. Część skradzionych płyt nagrobnych kupił zaś właściciel zakładu, płacąc za sztukę około 50 złotych. Następnie szlifował je i sprzedawał swoim klientom.

Dwóm młodszym sprawcom zarzucono 25 kradzieży na terenie cmentarzy komunalnych w Tarnowie, Koszycach Małych i Wielkich, Łęgu Tarnowskim, Klikowej, Ciężkowicach, Łękawicy, Skrzyszowie, Pleśnej i Radlnej na kwotę blisko 16 tysięcy złotych. Właścicielowi zakładu zarzucono paserstwo. Niewykluczone, że zarzutów na kontach sprawców przybędzie.
Ponadto 41-latkowi policjanci z Sekcji Kryminalnej Komisariatu Tarnów Centrum udowodnili włamania w okresie letnim do czterech altan na terenie ogródków działkowych przy ul. Łyczków w Tarnowie, skąd ukradł elementy wyposażenia i drobny złom o łącznej wartości 2250 złotych oraz usiłowanie włamanie do jednej z altan. Jest on także sprawca kradzieży świecznika z kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny w Tarnowie końcem sierpnia. Dwaj złodzieje przyznali się do stawianych im zarzutów. Wyrażają wolę dobrowolnego poddania się karze. Swoje zachowanie tłumaczą chęcią zysku.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl