To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   I Ogólnopolska Konferencja Naukowa w PWSZ    -   25/9/2008
Człowiek w zdrowiu i chorobie
W piątek 26 września w Tarnowie rozpocznie się dwudniowa I Konferencja Naukowa "Człowiek w zdrowiu i chorobie. Profilaktyka – pielęgnowanie – rehabilitacja" organizowana przez Instytut Ochrony Zdrowia tarnowskiej PWSZ. Uroczystego otwarcia dokona tuż po godz. 9:00 Rektor PWSZ w Tarnowie prof. dr hab. Stanisław Komornicki. Celem Konferencji jest wymiana poglądów, wiedzy oraz doświadczeń zarówno na temat profesjonalnej opieki nad człowiekiem zdrowym, jak i chorym. Konferencja skierowana jest do lekarzy oraz specjalistów w zakresie pielęgniarstwa, fizjoterapii /rehabilitacji/, kultury fizycznej, promocji zdrowia, psychologii, pedagogiki, filozofii, etyki oraz wszystkich, którzy zarówno w teorii, jak i w praktyce zajmują się doskonaleniem, umacnianiem oraz przywracaniem zdrowia.

Ogloszenie
>

Wykład inauguracyjny o godz. 9.15 pt. „Aktywność sportowa człowieka – uwarunkowania społeczno – psychologiczne” wygłoszą prof. dr hab. Ryszard Winiarski (AWF Kraków) oraz dr hab. Ryszard Żarów (AWF – Kraków, PWSZ – Tarnów).
W sesjach tematycznych wezmą udział specjaliści z placówek medycznych i naukowych z terenu całego kraju oraz regionu. Naukowcy debatować będą na 5 tematów:
1. Uwarunkowania zdrowia w kontekście cyklu życia człowieka.
2. Kondycja fizyczna i sprawność motoryczna dzieci, młodzieży i osób dorosłych.
3. Teoretyczne i praktyczne aspekty pielęgnowania człowieka chorego w wybranych stanach klinicznych.
4. Rehabilitacja i pielęgnowanie osób niepełnosprawnych.
5. Współczesne problemy bioetyczne w opiece nad pacjentem.
Organizatorzy przewidują przeprowadzenie transmisji za pomocą łączy internetowych. Specjalna aplikacja udostępniona na stronie internetowej Uczelni umożliwi zdalne obejrzenie i wysłuchanie wielu niezmiernie interesujących wystąpień. Patronat honorowy nad konferencją objęli: prof. dr hab. Stanisław Komornicki – Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, dr inż. Ryszard Ścigała – Prezydent Miasta Tarnowa, ks. bp. dr Wiktor Skworc – Ordynariusz diecezji tarnowskiej i mgr Roman Ciepiela – V-ce Marszałek Województwa Małopolskiego
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl