To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Ich Lepsze Jutro” i „Dom Serca” podpisały porozumienie o współpracy    -   28/9/2008
Razem dla niepełnosprawnych
Niepełnosprawni w Tarnowie będą mieć jeszcze lepszą opiekę. Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” i Stowarzyszenie Wolontariat „Dom Serca” zawarły porozumienie o współpracy. Zakłada ono przeszkolenie wolontariuszy i zapewnienie im profesjonalnej opieki, która w konsekwencji przyniesie wymierne efekty w postaci czynnego zaangażowania w prace placówek prowadzonych przez „Ich Lepsze Jutro” – Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II i Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej.

Ogloszenie

Stowarzyszenie Wolontariat „Dom Serca” w Tarnowie opracuje dla Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” specjalne programy wolontarystyczne. -Pozwoli to jak najlepiej wykorzystać możliwości wolontariuszy w placówkach Stowarzyszenia – deklaruje Marta Stachura, prezes Stowarzyszenia Wolontariat „Dom Serca”. Z kolei Krzysztof Drwal, prezes Zarządu Stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” cieszy się, że pomoc Wolontariatu będzie jeszcze skuteczniejsza. –Z wolontariuszami współpracowaliśmy od początku istnienia naszych placówek. Teraz ta współpraca będzie sformalizowana i w szerszym zakresie – mówi Krzysztof Drwal. -Jesteśmy dla dzieci, młodzieży, osób niepełnosprawnych, chorych, starszych i samotnych. W miarę możliwości odpowiadamy na każde wezwanie i staramy się docierać tam, gdzie potrzebny jest drugi człowiek – dodaje Marta Stachura. Wśród wolontariuszy są osoby w różnym wieku, o różnych zawodach i specjalnościach, pochodzące z Tarnowa lub czasowo mieszkające w Tarnowie.
Wolontariusze do bezpośredniej pracy z potrzebującymi są przygotowywani przez szkolenia, warsztaty i formację. -Dzięki niej mają oni możliwość wzrostu duchowego, a podejmowana posługa ma głębszy wymiar – ocenia Marta Stachura. Wolontariat „Dom Serca" w Tarnowie jest wspólnotą osób, które bezinteresownie, systematycznie i bezpośrednio pomagają drugiemu człowiekowi, będącemu w potrzebie. Każdy poświęca co najmniej 2 godziny tygodniowo. Stowarzyszenie wyrosło ze Wspólnoty Wolontariatu „Dom Serca”, która powstała 2002 r. i wypracowała własne metody działania, aby jak najlepiej służyć drugiemu człowiekowi. Ten czas pozwolił dojrzeć do etapu, w którym pojawiła się potrzeba powołania formalnej struktury, porządkującej działalność Wspólnoty i pomocnej w podejmowaniu nowych inicjatyw.

Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” jest organizacją pożytku publicznego. Powstało w 2005 r., by otoczyć opieką osoby niepełnosprawne intelektualnie, z zaburzeniami psychicznymi i wadami układu ruchu oraz ich rodziny i opiekunów. W 2006 r. Stowarzyszenie uruchomiło w Tarnowie Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 dorosłych osób upośledzonych umysłowo. Drugą placówką jest Aktywna Świetlica Terapeutyczna dla 40 dzieci z zespołem Downa, porażeniem mózgowym, epilepsją i innymi schorzeniami. Wszystkie porady są udzielane bezpłatnie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl