To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   „Szkoła dla rodziców i wychowawców – drogą do budowania relacji w duchu dialogu”    -   28/9/2008
Edukacyjna konferencja
Propozycja ta adresowana jest w równej mierze do rodziców, jak i do nauczycieli, wychowawców, pedagogów...: 8 października o godz. 10:00 w Sali Lustrzanej rozpocznie się specjalna konferencja organizowana przez Fundację Szkoła Dialogu i Specjalistyczną Poradnię Profilaktyczno – Terapeutyczną. Projekt inspirowany jest podręcznikami A. Faber i E. Mazlish – m.in. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

Ogloszenie

Organizowana w Tarnowie konferencja „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców – drogą do budowania relacji w duchu dialogu” jest jednym z elementów ogólnopolskiego projektu dotyczącego „Szkoły dla rodziców …”, realizowanego przez CMPPP w Warszawie, a finansowanego przez Ministerstwo Edukacji, w ramach projektu „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. Organizatorami tarnowskiej konferencji są Fundacja Szkoła Dialogu z Sieprawia, Specjalistyczna Poradnia Profilaktyczno – Terapeutyczna, oraz Urząd Miasta Tarnowa jako gospodarz Tarnowa.
Celem konferencji jest propagowanie idei „Szkoły…”, wśród osób, instytucji - decydentów (z czterech powiatów dawnego województwa tarnowskiego) zajmujących się zawodowo wychowaniem i profilaktyką. Szczególnie zaproszenia kierowane są do pełnomocników do spraw profilaktyki i uzależnień w Urzędach miast i gmin, dyrektorów szkół, psychologów i pedagogów w poradniach i szkołach, rad rodziców, dyrektorów wydziału Edukacji, wizytatorów w tarnowskim kuratorium, przedstawicieli organów nadzorujących, organizacji społecznych, wydziałów zdrowia oraz mediów.
Prelegentami są osoby o szerokiej wiedzy na temat „Szkoły…”, zaangażowane w tworzenie jej w Polsce. Joanna Sakowska jest ogólnopolskim koordynatorem programu „Szkoły…”, Jolanta Basista jest liderem programu na województwo małopolskie, pani Agnieszka Skołyszewska jest realizatorem i propagatorem idei „Szkoły…” w Tarnowie, Marcin Sochocki jest autorem badań ewaluacyjnych, przeprowadzonych na dużej populacji uczestników kursu „Szkoła dla rodziców…” , w których badał postawy wychowawcze rodziców przed kursem i po jego ukończeniu.

”Szkoła dla rodziców i wychowawców” to ogólnopolski program o walorach psychoedukacyjnych adresowany do rodziców, opiekunów i wychowawców, inspirowany podręcznikami A. Faber i E. Mazlish pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”, „Rodzeństwo bez rywalizacji. „Jak pomóc własnym dzieciom żyć w zgodzie, żeby samemu żyć z godnością”, „Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny”, „Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole”, „Jak mówić do nastolatków, żeby nas słuchały. Jak słuchać, żeby z nami rozmawiały” (Wydawnictwo Media Rodzina).
Program ma charakter zajęć warsztatowych, uczestnicy nabywają wiedzę i umiejętności poprzez odgrywanie scenek i udział w ćwiczeniach, które są przez prowadzących jedynie krótko omawiane i komentowane. Cennym elementem uczącym jest wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz praktyczne wypróbowywanie nowych umiejętności w postaci zadań domowych. Spotkania odbywają się w małych grupach (nie większych niż 15 osób).
Tematyka zajęć: rozpoznawanie uczuć własnych i uczuć dziecka, nauka rozmawiania o nich, wdrażanie dziecka do samodzielności, rozwiązywanie sytuacji konfliktowych, rozpoznawanie i akceptacja uczuć, budowanie zdrowego poczucia wartości, modyfikowanie niepożądanych zachowań dziecka, poszukiwanie lepszych niż kara sposobów samodyscyplinowania.
Program z ramienia Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno Pedagogicznej w Warszawie koordynuje Pani Joanna Sakowska, której podlegają koordynatorzy regionalni, przygotowujący do pracy realizatorów pracujących bezpośrednio z rodzicami, wychowawcami, innymi uczestnikami warsztatów.
Wiecej informacji o programie na stronie www.cmppp.edu.pl

Program konferencji
09:00-10:00 - Rejestracja uczestników
10:00-10:10 - Powitanie gości, przedstawienie programu konferencji – Agnieszka Skołyszewska (pedagog, Dyrektor Specjalistycznej Poradni Profilaktyczno – Terapeutycznej w Tarnowie, realizator „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”)
10:10-10:40 – „Rozwój Szkoły dla Rodziców i Wychowawców w Krakowie i w Małopolsce” – Jolanta Basistowa (psycholog, lider „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” w Małopolsce)
10:40-11:00 - „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców formą profilaktyki w działaniach systemowych prowadzonych w Tarnowie” - Agnieszka Skołyszewska
11:00-11:40 – „MOMO - osobliwa historia o złodziejach czasu i dziewczynce” - widowisko teatralne w reżyserii M. Pasiecznego i P. Dziedzica z Nowego Sącza
11:40-12:00 - Przerwa na kawę i herbatę
12:00-12:50 - „Szkoła dla Rodziców szkołą dialogu” – Joanna Sakowska (psycholog, ogólnopolski koordynator programu „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców” z ramienia CMPPP).
12:50-13:40 - Prezentacja wyników badań ewaluacyjnych „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców” - Marcin Sochocki (socjolog, autor i współautor kilkudziesięciu projektów badań społecznych)
13:40-14:00 - Podsumowanie konferencji i wydawanie zaświadczeń dla jej uczestników.
Kontakt z organizatorami: sppt@poczta.onet.pl, lub tel. 014 622-27-96

Tarnów, Sala Lustrzana, ul. Wałowa 10, 8 października godz. 10:00
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl