Ostatnia niedziela września na boiskach regionu    -   30/9/2008
Czy zmiana trenerów pomaga ?
Kolejna porażka piłkarzy Unii, którzy w sobotę przegrali u siebie 1:3 z Wierną, doprowadziła do zmian kadrowych w klubie. Prezes ZKS Unia Tarnów Marcin Ćwikliński odwołał z funkcji trenera pierwszej drużyny "jaskółek" Aleksandra Brożyniaka a w jego miejsce powołał Bogusława Kwieka, dotychczas pracującego z młodzieżowcami Unii. Doświadczenie Okocimskiego wskazuje jednak, że zmiana trenera nie musi przynieść zamierzonego efektu – piłkarze z Brzeska nadal nie potrafią wygrywać meczów. Tak było i w niedzielę. Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Staszowie odnieśli z kolei trzecioligowi piłkarze z Niecieczy, którzy trzymają się mocno w trzecioligowej czołówce. W piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej wszyscy reprezentanci naszego regionu, wygrali swoje mecze. W tarnowskiej okręgówce, zadyszka lidera i słabe loty rezerw Niecieczy. Czy do gry powróci rewelacyjny beniaminek z Nowej Jastrząbki? Oto przegląd niedzielnych wydarzeń na boiskach naszego regionu.

>

II LIGA

Nie radzi sobie w szeregach drugoligowych zespołów drużyna Okocimskiego Brzesko. Tym razem w meczu dwunastej kolejki doznała porażki na własnym stadionie, grając z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Niestety po raz kolejny słabo zagrali zawodnicy z miasta piwa, którzy po zmianie na stanowisku trenera (Czesława Palika zmienił Jerzy Wójcik) odnieśli w trzech meczach dwa remisy i niedzielną porażkę. Wreszcie trzeba zacząć wygrywać, aby pozostać w tej klasie rozgrywkowej. Na razie zespół Okocimskiego jest w strefie spadkowej – na szesnastym miejscu, mając na swoim koncie dziesięć punktów. Już teraz do bezpiecznego dziesiątego miejsca tracą siedem punktów.

OKOCIMSKI BRZESKO – RUCH WYSOKIE MAZOWIECKIE 0:3 (0:1)
Mecz sędziował: Rafał Rokosz (Katowice).
Żółte kartki: Łapuszek, Matras, Krzak.
Czerwona kartka: Matras 70 - faul.
Widzów: około 400.

OKOCIMSKI: Palej - Łapuszek, Kočiš, Drozd, Zontek - Wawryka, Kostecki, Jagła (od 29 min Ogar), Matras - Krzak, Kajda (od 63 min Kajca).

W pozostałych niedzielnych meczach drugiej ligi grupy wschodniej:
Hetman Zamość - Wigry Suwałki 4:1 (2:1)
Jeziorak Iława - Pelikan Łowicz 0:0
Ponidzie Nida Pińczów - Sandecja Nowy Sącz 1:4 (1:1)
Stal Poniatowa - Sokół Aleksandrów Łódzki 0:0

III LIGA

Nadal dobrze sobie radzi drużyna LKS Nieciecza w rozgrywkach trzeciej ligi grupy małopolsko – świętokrzyskiej. Tym razem wygrała w Staszowie z tamtejszą Pogonią, strzelając zwycięskiego gola w ostatnich minutach meczu. Zaczęło się fatalnie dla zawodników z Niecieczy, bo w 33 minucie stracili oni gola za sprawą Janasiewicza. W drugiej połowie, za sprawą goli Dzierżanowskiego w 53 minucie oraz Wolańskiego w 89 minucie meczu, trzy punkty jadą do Niecieczy.
W tabeli prowadzi Hutnik Kraków, który w sobotę pokonał na własnym stadionie Orlicz Suchedniów 4:0. Krakowianie mają na swoim koncie 19 punktów i wyprzedzają drugą w tabeli Puszczę o jeden punkt. Trzecie miejsce w tabeli zajmują piłkarze LKS Nieciecza, którzy w ośmiu meczach zdobyli siedemnaście punktów. Po sobotniej porażce z Wierną Małogoszcz, tarnowska Unia spadła na dziewiątą lokatę w tabeli, będąc jednocześnie najsłabszą ekipą z Małopolski w tej lidze. Na swoim koncie "jaskółki" mają tylko jedenaście punktów i w perspektywie dwa mecze wyjazdowe. Na ile obraz gry Tarnowian zmienić może się pod wodzą nowego trenera ?
Oto wyniki niedzielnych meczów trzeciej ligi grupy małopolsko – świętokrzyskiej:
Lubrzanka Kajetanów - Czarni Połaniec 1:2 (0:0)
Dalin Myślenice - Garbarnia Kraków 1:0 (0:0)
Granat Skarżysko-Kamienna - Korona II Kielce 0:2 (0:1)
Neptun Końskie - Glinik/Karpatia Gorlice 0:0
Naprzód Jędrzejów - Puszcza Niepołomice 0:2 (0:1)
Pogoń 1945 Staszów - LKS Nieciecza 1:2 (1:0)

IV LIGA

W jedenastej kolejce czwartej ligi małopolskiej, obie drużyny reprezentujące nasz region – Tuchovia i MLKS Żabno rozgrywały swoje mecze wyjazdowe w sobotę. Niestety po raz kolejny obie zanotowały porażki i coraz bardziej spadają w dół tabeli ligowej. Liderem jest wciąż MZKS Alwernia, która po zwycięstwie na własnym boisku z Tuchovią, ma na swoim koncie 29 punktów i wyprzedza drugą w tabeli Skawę Wadowice. Trzecia ze stratą dziesięciu punktów do lidera jest Limanovia. Trzynasta w tabeli jest drużyna MLKS Żabno, która na swoim koncie ma dwanaście punktów. Jedno oczko mniej i piętnastą lokatę, zajmują piłkarze Tuchovii.
Oto wyniki niedzielnych spotkań czwartej ligi małopolskiej:
LKS Mogilany - Karpaty Siepraw 4:1
Orkan Szczyrzyc - IKS Olkusz 1:1
Lubań Maniowy - Płomień Jerzmanowice 4:1

V LIGA

Bardzo udana była niedziela dla drużyn reprezentujących nasz region w piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej. Wszystkie nasze drużyny w dziesiątej kolejce, odniosły zwycięstwa. Wisła Szczucin pokonała swoją imienniczkę z Grobli. Szczucinianie bardzo potrzebowali punktów, ponieważ balansowali pomiędzy strefą spadkową a ostatnimi miejscami dającymi utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Nadal jednak styl gry nie zachwyca, ale cieszy korzystny wynik.
Cenne wyjazdowe zwycięstwo w Białce Tatrzańskiej zaliczyli piłkarze Dunajca Zakliczyn. Nie zawiódł również drugi z beniaminków – Olimpia Wojnicz, która pokonała na własnym boisku najsłabszą drużynę tych rozgrywek LKS Uście Gorlickie. Wynik został ustalony już do przerwy po strzałach Bartosza Janickiego i Pawła Żaby.
Nie zawiódł również lider rozgrywek – Wolania, która na własnym boisku znów rozgromiła kolejny zespół – tym razem Helenę Nowy Sącz. Znów dało o sobie znać strzeleckie trio zespołu z Woli Rzędzińskiej – Jasiak, Brożek oraz Gąsior.
W tabeli prowadzi Wolania Wola Rzędzińska, która ma na swoim koncie 25 punktów i wyprzedza o pięć oczek Barciczankę. Czwarty w tabeli jest Orzeł Dębno z 17 punktami i jednym meczem zaległym (z Wisłą Szczucin). Tuż za Orłem jest Olimpia Wojnicz, mająca tyle samo punktów, ale niekorzystny bilans bezpośrednich spotkań z drużyną z Dębna. Po zwycięstwie, na siódmą lokatę awansowali piłkarze Dunajca Zakliczyn, mający na swoim koncie szesnaście punktów. Dziewiąta w ligowej tabeli jest Dąbrovia, która w sobotę przegrała w Dębnie i ma na swoim koncie jedenaście punktów i stratę do ósmego miejsca w postaci trzech oczek. Również awans z piętnastej lokaty na jedenastą zaliczyła Wisła Szczucin, która po zwycięstwie ma na swoim koncie dziesięć punktów.
Oto komplet wyników niedzielnych pojedynków w piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej:

KLASA OKRĘGOWA

Jedenastą kolejkę spotkań, rozegrano w niedzielę na boiskach tarnowskiej klasy okręgowej. Lider Łukovia tylko zremisował na własnym boisku z trzecim od końca zespołem z Ryglic, co można uznać za dużą niespodziankę. Goście już do przerwy objęli prowadzenie po strzale Klucznika w 33 minucie. Po przerwie jednak gospodarze wzięli się za odrabianie strat i w 56 minucie meczu, do bramki trafił Długoń. Do końca meczu nie zmienił się wynik i tym samym remis na boisku lidera, to spory sukces dla beniaminka.
Drugi z beniaminków – LKS Nowa Jastrząbka nie zwalnia tempa. Po chwilowej zadyszce, pokonali oni w Gosławicach Gosłavię i awansowali na drugie miejsce w tabeli, mając dwa punkty straty do prowadzącej Łukovii. Trzecia w tabeli po tej kolejce drużyna rezerw LKS Niecieczy, przegrała na własnym boisku z rozpędzoną Tarnovią, która w ostatnich pięciu meczach zdobyła jedenaście punktów i pnie się w górę tabeli.
Drugi tarnowski zespół – Iskra, zremisował w Rzezawie i zajmując czwartą lokatę z dwudziestoma punktami, traci do lidera pięć oczek. Znów porażkę zanotował zespół Radłovii, który przegrał na własnym stadionie z Jadowiniczanką. Tabelę ligową zamykają Ikar Odporyszów i Iva Iwkowa, które to zespoły znów przegrały w tej kolejce swoje mecze wyjazdowe.