Ostatnie akcenty piłkarskiej jesieni    -   11/11/2008
Cudu w Krakowie nie było
Nie było przełamania i punktów dla Unii w meczu z Hutnikiem. Niestety niemoc piłkarzy tarnowskich trwa nadal i do końca rundy pozostał tylko jeden mecz. Jak się już dziś pożegnają z tarnowskimi kibicami tarnowscy zawodnicy? Być może niektórzy z nich zaliczą ostatni występ w barwach Unii, ponieważ podczas zimowej przerwy zapowiadają się duże zmiany kadrowe. Lider trzecioligowych rozgrywek, LKS Nieciecza przeżywa chwilową zadyszkę i tylko zremisował w meczu na własnym stadionie. W niższych klasach rozgrywkowych, ostatnie kolejki rundy jesiennej – zostały do rozegrania jedynie zaległe mecze. Oto przegląd wydarzeń piłkarskich oraz zapowiedź wtorkowych meczów w regionie.

II LIGA

Jesień wasza – wiosna nasza, tak można określić poczynania piłkarzy Okocimskiego, którzy zainaugurowali rozgrywki rudny wiosennej. W meczu wyjazdowym pokonali oni swojego przeciwnika. Niemoc piłkarzy trwała do trzynastej kolejki, kiedy przegrali oni w Piotrkowie Trybunalskim. Od tego spotkania w drużynie nastąpiła mobilizacja i przyniosła efekty. Ostatnie dwa mecze wyjazdowe to sześć punktów i sześć zdobytych bramek. W pierwszym inaugurującym rundę wiosenną meczu, Okocimski pokonał Wigry Suwałki. Zmiana trenera poskutkowała – wprowadził on przed meczowe odprawy, a na boisku piłkarze muszą się jedynie koncentrować na grze. W pierwszej połowie, piłkarze Okocimskiego, którzy grali w Suwałkach, mieli miażdżącą przewagę. Udowodnili to zdobyciem dwóch goli, dającym im jednocześnie zwycięstwo w tym trudnym pojedynku. W 26 minucie meczu, Marcin Kucharzyk otrzymał idealne podanie i pokonał bramkarza gospodarzy. Cztery minuty później idealne podanie z lewego skrzydła otrzymał Łukasz Szczoczarz i po raz drugi z uzyskania gola cieszyli się ponownie piłkarze Okocimskiego. Brzeszczanie mogli jeszcze dwukrotnie w pierwszej połowie trafić do bramki Wigrów, lecz Ogar i Szczoczarz nie trafili w sytuacji sam na sam.
W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, ale goście już nie atakowali tak bramki gospodarzy. W 68 minucie meczu, z linii bramkowej Okocimskiego, piłkę ręką wybił Drozd za co otrzymał czerwoną kartkę. Rzut karny jednak nie wykorzystali piłkarze Wigrów, ponieważ Jarosław Palej w iście akrobatyczny sposób wybił piłkę.
WIGRY SUWAŁKI - OKOCIMSKI BRZESKO 0:2 (0:2)
Bramki dla Okocimskiego zdobyli: Marcin Kucharzyk w 26 minucie oraz Łukasz Szczoczarz w 30 minucie. Żółte kartki: Kozieł, Matras.
Czerwona kartka: Drozd (68 minuta).
Sędziował: Zbigniew Zych (Lublin)
Widzów: około 450.

OKOCIMSKI: Palej - Wawryka, Jagła, Drozd, Łapuszek - Kozieł, Matras, Kajca, Kucharzyk (od 82 min Krzak) - Szczoczarz, Ogar (od 75 min Kajda).

W pozostałych spotkaniach padły następujące rezultaty:
Stal Poniatowa - ŁKS Łomża 0:1 (0:0)
Górnik Wieliczka - Kolejarz Stróże 0:2 (0:0)
Ruch Wysokie Mazowieckie - Pelikan Łowicz 2:0 (0:0)
OKS 1945 Olsztyn - Jeziorak Iława 2:1 (1:1)
Hetman Zamość - Start Otwock 0:0
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Ponidzie Nida Pińczów 2:2 (1:2)
Przebój Wolbrom - Concordia Piotrków Trybunalski 1:1 (0:1)
Sandecja Nowy Sącz - Sokół Aleksandrów Łódzki 3:0 (2:0)

W tabeli na prowadzeniu Kolejarz Stróże, mający na swoim koncie 35 punktów i trzy oczka przewagi nad drugim KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Okocimski Brzesko po wyjazdowym zwycięstwie wyrwał się ze strefy spadkowej – aktualnie zajmuje czternastą lokatę, mając na swoim koncie 21 punktów.

III LIGA

W przedostatniej kolejce rudny jesiennej, trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej, drużyny z naszego regionu potykały się z piłkarzami krakowskimi. Tarnowska Unia już w pierwszej minucie straciła bramkę po samobójczym golu Daniela Bartkowskiego. Sam mecz był bardzo słabym widowiskiem, oba zespoły koncentrowały się głownie na grze w środku boiska, od czasu do czasu atakując bramkę rywala. Najlepszą sytuację w 40 minucie meczu miał Tomasz Rodak, jednak będąc sam na sam z bramkarzem Hutnika, nie trafił w światło bramki. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i cały czas przewagę mieli piłkarze gospodarzy. W 88 minucie meczu, po błędzie obrony tarnowskiej, piłkarze Hutnika zdobyli drugą bramkę. Piłkarze tarnowscy znów nie pokazali wielkiego futbolu, swoją formę strzelecką stracił Sebastian Hajduk. Trener Bogusław Kwiek ma spory orzech do zgryzienia, ponieważ piłkarze spisują się poniżej oczekiwań a do tego dochodzą ciągłe kontuzje zawodników.

HUTNIK KRAKÓW – UNIA TARNÓW 2:0 (1:0)

Sędziował: Mariusz Wrażeń (Gorlice).
Żółte kartki: Kazik, Mikołajczyk.
Widzów: około 2000.
UNIA: Lisak - Maciosek, Mikołajczyk (od 79 min Drozdowicz), Sobyra, Fryś (od 62 min Witek) - Radliński, D. Bartkowski, Kazik, Węgrzyn - Hajduk (od 67 min Szczytyński), Rodak.

Drugi z naszych reprezentantów w trzeciej lidze, LKS Nieciecza podejmowała na własnym stadionie zespół Garbarni Kraków. Jak na lidera przystało, piłkarze z Niecieczy od pierwszych minut zaczęli konstruować akcje ofensywne, lecz nie przynosiły one efektu bramkowego. Goście nie czuli respektu dla miejscowych i również próbowali swoich sił, lecz na posterunku był Bomba. W drugiej połowie, trener Marcin Jałocha desygnował do gry trzech piłkarzy rezerwowych, którzy nieco ożywili grę skrzydłami. Gdy niecieczanie osiągnęli już sporą przewagę, w 63 minucie meczu, pięknym strzałem z voleia zaskoczył bramkarza gości Dawid Kurzawski, uzyskując prowadzenie dla gospodarzy. Filmowy gol wywołał radość wśród kibiców gospodarzy, a autor bramki okupił tą miłą chwilę, odnowieniem kontuzji. Jednak pięć minut później Paweł Brak przeprowadził akcję środkiem boiska i silnym strzałem pokonał Bombę. Remis obu drużyn jest wynikiem zasłużonym. Obie zagrały bardzo szybki futbol, co było ozdobą widowiska.

LKS NIECIECZA – GARBARNIA KRAKÓW 1:1 (0:0)

Bramkę dla Niecieczy zdobył Dawid Kurzawski w 63 minucie meczu.
Sędziował: Szymon Ubożak (Kielce).
Żółte kartki: Kurzawski, Kot, Wójcik.
Widzów: około 400.

NIECIECZA: Bomba - Krupa, Dzierżanowski, Niewiadomski, Wójcik - Krauze (od 46 min Mikoś), Metz, Budzyński (od 46 min Kurzawski, od 64 min Saratowicz), Kot - Wolański, Fijał (od 46 min Kędzior).

W tabeli na prowadzeniu nadal znajdują się piłkarze LKS Niecieczy, którzy zdobyli 30 punktów i wyprzedzają krakowski Hutnik o jedno oczko i Puszczę Niepołomice o cztery punkty. Tarnowska Unia zajmuje dwunastą lokatę, mając szesnaście punktów – tyle samo co Naprzód Jędrzejów oraz Lubrzanka Kajetanów.
W pozostałych meczach padły następujące rezultaty:
Lubrzanka Kajetanów - Granat Skarżysko-Kamienna 4:1 (1:1)
Neptun Końskie - Dalin Myślenice 0:7 (0:4)
Naprzód Jędrzejów - Czarni Połaniec 0:0
Pogoń 1945 Staszów - Wierna Małogoszcz 1:0 (0:0)
Puszcza Niepołomice - Korona II Kielce 3:0 (1:0)
Orlicz Suchedniów - Glinik/Karpatia Gorlice 1:1 (1:1)

Już dziś kolejne mecze w trzeciej lidze małopolsko – świętokrzyskiej. Tarnowska Unia podejmować będzie Naprzód Jędrzejów, natomiast LKS Nieciecza o punkty będzie walczyć na boisku w Małogoszczy, rywalizując z Wierną.
Oto jakie mecze czekają nas w „niepodległościowy” wtorek:
Glinik/Karpatia Gorlice - Lubrzanka Kajetanów (godz. 11.00)
Korona II Kielce - Orlicz Suchedniów (godz. 11.00)
Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice (godz. 11.00)
Czarni Połaniec - Pogoń 1945 Staszów (godz. 12.00)
Granat Skarżysko-Kamienna - Neptun Końskie (godz. 12.00)
Wierna Małogoszcz - LKS Nieciecza (godz. 13.00)
Unia Tarnów - Naprzód Jędrzejów (godz. 13.00)
Dalin Myślenice - Hutnik Kraków (godz. 13.00) (bez udziału publiczności )

IV LIGA

Swoje jesienne rozgrywki zakończyli piłkarze czwartej ligi małopolskiej. Niestety obaj reprezentanci naszego regionu nie były czołowymi drużynami w tej klasie rozgrywkowej. W ostatniej kolejce, Tuchovia jedynie zremisowała bezbramkowo z Popradem Muszyna, a MLKS Żabno przegrał w Jerzmanowicach z tamtejszym Płomieniem. Mistrzem jesieni zostali piłkarze MZKS Alwernia, którzy jeszcze dziś wybiegną na boisko w Muszynie, by odrobić zaległości. Obecnie przewodzą w tabeli z 40 punktami, mając dziewięć oczek przewagi nad drugim w tabeli Beskidem Andrychów. Czternastą lokatę w tabeli zajmuje Tuchovia, mając zgromadzone osiemnaście punktów i wyprzedzając MLKS Żabno o trzy punkty.
Oto wyniki ostatniej kolejki spotkań w rundzie jesiennej piłkarzy czwartej ligi małopolskiej:

V LIGA

W piątej lidze tarnowsko – nowosądeckiej nadrabiano zaległości. W Dębnie miejscowy Orzeł uległ na własnym boisku piłkarzom Wisły Szczucin. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo szczucinian wywalczone na boisku rywala (walkower za mecz w Uściu Gorlickim został przyznany po remisie). Po tym zwycięstwie piłkarze Wisły wskoczyli na dziesiąte miejsce, mając w swoim dorobku dwadzieścia punktów. Orzeł Dębno rundę jesienną zakończył na czwartym miejscu, mając zdobyte dwadzieścia pięć punktów.

Orzeł Dębno - Wisła Szczucin 1:2

KLASA OKRĘGOWA

Ostatnią siedemnastą kolejkę spotkań rozegrali piłkarz tarnowskiej klasy okręgowej. Mistrzem jesienni pozostali piłkarze LKS Nowa Jastrząbka, którzy w ostatniej kolejce pokonali na własnym boisku LKS Gnojnik. Zgodne remisy drużyn, które są za liderem, pozwoliły jej odskoczyć na trzy punkty. LKS II Nieciecza, zajmujący drugą lokatę zremisował w Radłowie. Trzecia lokata i sześć punktów straty do lidera przypadła Łukovii, która zremisowała na własnym stadionie z tarnowską Iskrą. Zremisowali na własnym boisku również piłkarze Olimpii Kąty, którzy rywalizowali z Rylovią. Na czwarte miejsce wskoczyli piłkarze Tarnovii, którzy odnieśli dziewiąte zwycięstwo z rzędu pokonując w Gosławicach miejscową Gosłavię.