Piłkarze zakończyli rozgrywki rundy jesiennej    -   12/11/2008
Zwycięstwo na osłodę
Taką Unię chcemy oglądać w każdym meczu – tak komentowali kibice, oglądający drugą połowę spotkania Unia Tarnów – Naprzód Jędrzejów. Mim,o iż tarnowianie grali w dziesiątkę, to potrafili pokazać dobry futbol i strzelić zwycięską bramkę. Nieco zadyszki złapał lider rozgrywek trzecioligowych oraz mistrz jesieni – LKS Nieciecza. W ostatnich trzech meczach zdobył zaledwie jeden punkt, co spowodowało, że stracił przewagę nad rywalami i zrównał się z Hutnikiem Kraków. Oto przegląd piłkarskiego, świątecznego wtorku na boiskach w regionie.

III LIGA

Tarnowska Unia rozpoczęła sezon w dobrym stylu, wygrywając po bardzo ciekawym meczu w Staszowie tamtejszą Pogoń. Później nastąpił mecz z LKS Niecieczą i spadek formy. Tarnowianie nie mogli sobie poradzić ze słabymi przeciwnikami i efektem tego jest miejsce w ogonie tabeli ligowej. We wtorkowe popołudnie, piłkarzom tarnowskiej Unii przyszło toczyć bój z Naprzodem Jędrzejów – drużyną solidną oraz byłym trzecioligowcem. Pierwszą połowę tarnowianie grali bardzo słabo – nie potrafili nawet oddać strzału na bramkę. Goście kilkakrotnie zagrozili bramce strzeżonej przez Lisaka, lecz golkiper tarnowian był na posterunku. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, momentami przenosiła się na przedpole przeciwnika. W 39 minucie meczu, grający słabo i nieskutecznie Sebastian Hajduk faulował przeciwnika powracając po nieudanej akcji tarnowskiej Unii. Mający wcześniej otrzymaną żółtą kartkę napastnik tarnowian, wdał się w dyskusję z sędziom spotkania za co otrzymał drugi żółty kartonik, a w konsekwencji czerwony.
Nieco zmartwiło to kibiców tarnowskich, którzy dość licznie jak na ostatnie czasy wypełnili tarnowski stadion. Nawet zorganizowana grupa kibiców prowadziła przez cały mecz bardzo głośny doping, który na pewno nieco zdopingował piłkarzy grających w drugiej połowie. Grający w dziesiątkę piłkarze tarnowskiej Unii, po kwadransie wyrównanej gry, zaczęli grać o wiele lepiej. Było to efektem wprowadzenia na boisko Piotra Drozdowicza, który zmienił debiutującego w pierwszej jedenastce Adriana Krokera. Na efekty długo nie trzeba było czekać, gdyż kilka razy Drozdowicz zakręcił obroną Naprzodu, lecz strzały nie były już celne. Dwukrotnie swoją szansę miał Witek, lecz i on nie popisał się w sytuacjach strzału na bramkę rywala. W 72 minucie nastąpiła kolejna zmiana w tarnowskim zespole, Ocłonia zastąpił Szczytyński i to wniosło nowe pomysły na grę gospodarzy. W 76 minucie, goście wyszli z akcją prawym skrzydłem, a będący w sytuacji sam na sam Szota, trafił wprost w wychodzącego z bramki Lisaka. Sytuacja ta szybko zemściła się na zawodnikach gości, ponieważ podanie z połowy boiska otrzymał Rodak i pięknym strzałem z półvoleia, pokonał bramkarza gości. Radość grających w dziesiątkę tarnowian nie zmąciła tego, iż do końca meczu było nieco ponad 10 minut. Kontrolowali oni grę i mecz zakończyli zwycięstwem. Należy wyróżnić cały zespół tarnowski, ponieważ w drugiej połowie zagrał bardzo efektywnie, pomimo osłabienia. Teraz nastąpi przerwa w rozgrywkach podczas której zespół musi być przygotowany do rundy rewanżowej. Nie da się ukryć, iż zespół czekają ruchy kadrowe.

UNIA TARNÓW – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 1:0 (0:0)

Bramkę dla tarnowian zdobył: Tomasz Rodak w 78 minucie meczu.
Mecz sędziował Paweł Sikora (Kraków).
Żółte kartki: Mikołajczyk, Hajduk (obaj za faule).
Czerwona kartka: Hajduk (w 39 minucie, druga żółta za dyskusje z sędzią spotkania).
Widzów: około 400.

UNIA: Lisak – Maciosek (od 46 min D. Bartkowski), Mikołajczyk, Sobyra, Fryś – Rodak (od 86 min Węgrzyn), Kazik, Ocłoń (od 72 min Szczytyński), Witek – Hajduk, Kroker (od 60 min Drozdowicz).

Drugi z naszych reprezentantów regionu – lider rozgrywek, uległ w Małogoszczy – Wiernej. Potwierdza się teoria, że lider na zakończenie rozgrywek złapał zadyszkę, w trzech ostatnich meczach zdobył bowiem zaledwie jeden punkt. W tabeli jednak nadal prowadzi LKS Nieciecza, która razem z Hutnikiem Kraków ma po 30 punktów. Tarnowska Unia po zwycięstwie zajmuje dziesiątą lokatę, mając na swoim koncie dziewiętnaście punktów. Do drużyny sklasyfikowanej oczko wyżej traci trzy punkty.
Oto rezultaty wtorkowych spotkań trzeciej ligi małopolsko – świętokrzyskiej:
Glinik/Karpatia Gorlice - Lubrzanka Kajetanów 1:0 (1:0)
Korona II Kielce - Orlicz Suchedniów 3:0 (0:0)
Garbarnia Kraków - Puszcza Niepołomice 0:0
Wierna Małogoszcz - LKS Nieciecza 1:0 (0:0)
Czarni Połaniec - Pogoń 1945 Staszów 3:1 (2:0)
Unia Tarnów - Naprzód Jędrzejów 1:0 (0:0)
Dalin Myślenice - Hutnik Kraków 1:1 (1:0)
Granat Skarżysko-Kamienna - Neptun Końskie 2:0 (1:0)

KLASA OKRĘGOWA

W klasie okręgowej, we wtorek nadrobiono zaległości. Oto wyniki ostatnich dwóch pojedynków oraz tabela po rundzie jesiennej:
Ciężkowianka Ciężkowice - Gosłavia Gosławice 1:1
LKS Gnojnik - Radłovia Radłów 3:0

1. LKS Nowa Jastrząbka - 36 pkt. 27-12
2. LKS II Nieciecza - 33 pkt. 33-14
3. Łukovia Łukowa – 30 pkt. 30-22
4. Tarnovia Tarnów - 30 pkt. 30-20
5. Olimpia Kąty - 30 pkt. 27-22
6. Iskra Tarnów – 27 pkt. 28-17