Trzecie zwycięstwo tarnowskich szczypiornistów w pierwszej lidze    -   16/11/2008
Unia pokonała szczypiornistów z Opola
W ósmej kolejce pierwszej ligi szczypiornistów, do hali „Jaskółka” w Tarnowie przyjechali piłkarze ręczni Norgipsu Opole. Był to bardzo wymagający przeciwnik - wskazywały na to przedmeczowe kalkulacje, potwierdził to również przebieg spotkania. Jednak tarnowianie zachowali zimną krew i dzięki dobrej postawie bramkarzy oraz skuteczności Pawła Biesia (10 bramek), pokonali rywala. Mimo zwycięstwa, tarnowianie zajmują w tabeli dziewiątą lokatę, mając w najbliższej kolejce wyjazd do teoretycznie najsłabszego zespołu pierwszej ligi – AZS-u AWF-u Biała Podlaska.

Zgromadzeni w hali kibice piłki ręcznej, z niepokojem patrzyli na podopiecznych Franciszka Gąsiora, którzy rozpoczęli rozgrzewkę przed meczem. W sobotni wieczór rywalem tarnowian wyżej notowany był zespół Norgipsu Opole, który do tej pory wygrał czterokrotnie i raz zremisował. Tarnowianie potrzebowali punktów, bo cały czas znajdują się na pograniczu strefy spadkowej.
W barwach gości występuje tarnowianin Marcin Śmieszek, który jest drugą „armatą” zespołu. Początek meczu pokazał, że wszystko będzie zależeć od postawy bramkarzy. W tarnowskiej bramce rewelacyjnie spisywał się Maciej Wieczorek, który bronił wiele strzałów i do przerwy do bramki Unii wpadło tylko dziewięć bramek. W pierwszych minutach na tablicy był remis 1:1, jednak chwilę potem kapitalna postawa bramkarza Unii oraz skuteczność Pawła Biesia dała tarnowianom spokojne prowadzenie 4:1. W pierwszej połowie zawodnicy Unii kontrolowali wynik i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 12:9. Do przerwy Bieś trafiał sześciokrotnie, po dwa trafienia zaliczyli Paweł Zaucha oraz Marcin Ogarek, który przeżywa na parkiecie drugą młodość. Jego doświadczenie wprowadziło w tarnowski zespół nowego ducha walki.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił i tarnowianie przez pierwsze piętnaście minut drugiej połowy grali jak z nut, a w bramce dobrze grającego Wieczorka, zastąpił Łukasz Szostak. W ciągu ośmiu minut, goście odrobili nieco straty i na tablicy widniał wynik 26:24 dla Unii. Nerwowa końcówka meczu oraz straty i niecelne rzuty na bramkę – taki był scenariusz ostatnich minut tego spotkania. Zimną krew zachowali tarnowianie, którzy pokonali opolan różnicą czterech bramek !
Na słowa uznania zasługują bramkarze tarnowscy – Maciej Wieczorek i Łukasz Szostak, którzy obronili wiele niebezpiecznych strzałów. Dobre spotkanie rozegrał Paweł Bieś, który dziesięciokrotnie trafiał do bramki rywala. Nieźle radził sobie Marcin Ogarek, a w drugiej połowie Szczepan Greczyński, który nie tak dawno reprezentował barwy opolskiego zespołu. Teraz tarnowianie wyjeżdżają do Białej Podlaskiej, gdzie spotkają się z teoretycznie najsłabszym zespołem ligi.

UNIA TARNÓW – KS NORGIPS GWARDIA OPOLE 28:24 (12:9)

Bramki zdobyli:
UNIA TARNÓW: Bieś 10, Greczyński i Niedojadło po 4, Ogarek i Zaucha po 3, Grzesik 2, Smosna i Sztorc po 1.

KS NORGIPS OPOLE: Gradowski 7, Śmieszek 5, Piech 4, Knop 3, Matyszok i Baran po 2, Zajączkowski 1.

KARY: Unia 6 minut (Gąsior, Sztorc, Bieś) oraz Norgips 6 minut (Śmieszek, Matyszok, Bujak).