Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Informacje z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej    -   05/12/2008
Polują na przestępców?
3 grudnia funkcjonariusze placówki Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Tarnowie wraz z tarnowskimi funkcjonariuszami policji przeprowadzili kontrolę drogową w rejonie miejscowości Dębno w powiecie brzeskim, pod kątem ujawniania przewożenia towarów akcyzowych. W trakcie jednej z kontroli w bagażniku pewnego samochodu osobowego ujawniono aż 44 i pół tysiąca papierosów oznaczonych wprawdzie polską banderolą, ale z już nieaktualnymi oznaczeniami.

Ogloszenie
>

Jak informuje mjr SG Marek Jarosiński, rzecznik prasowy komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, w trakcie kontroli samochodu osobowego prowadzonego przez 47-letniego mieszkańca Podkarpacia, jednak bez formalnego, stałego miejsca zameldowania, strażnicy graniczni i policjanci ujawnili w bagażniku samochodu aż 44 i pół tysiąca papierosów w paczkach oznaczonych co prawda polską banderolą i być może polskiej produkcji, ale oznaczenie akcyzy było już nieaktualne, a kierowca samochodu nie miał faktury ich zakupu. Kierowca wyjaśniał wstępnie, że przewozi stare papierosy, sprzed 10 lat, a nabył je legalnie w okresie, gdy dawniej prowadził działalność gospodarczą - jednak niejasne okoliczności, które się w tej sprawie wyłoniły, zasługują na dokładne sprawdzenie pochodzenia tych papierosów. Przekazane zostały one funkcjonariuszom grupy mobilnej Urzędu Celnego z Nowego Sącza, którzy dokładnie ustalą, czy nie doszło do przekroczenia przepisów karn o-skarbowych przez mieszkańca Podkarpacia, który wiózł te papierosy – zwłaszcza pod kątem przepisu art. 68 par. 1 pkt. 2 kodeksu karnego skarbowego. Wstępnie zakwestionowane papierosy mają wartość około 12 tysięcy złotych.
Wspomniany artykuł dotyczy nie dopełnienia obowiązku oznaczania wyrobów akcyzowych lub opakowań z tymi wyrobami znakami akcyzy w razie: 1) pakowania, rozlewania lub rozważania wyrobów, 2) wystąpienia w obrocie wyrobów nieoznaczonych, oznaczonych nieprawidłowo lub nieodpowiednimi znakami akcyzy, w szczególności znakami uszkodzonymi, podrobionymi, przerobionymi lub nieważnymi.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947