Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wypadki drogowe, zniszczenie mienia    -   05/1/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Z informacji nadsyłanych przez rzecznika prasowego tarnowskiej policji wynika, iż miniony tydzień upłynął głównie pod znakiem wypadków drogowych i zniszczeń mienia – m.in. w noc poprzedzającą Sylwestra, w Bogoniowicach dwóch młodych mężczyzn, zatrzymanych później przez policję rozbiło szyby oraz szyberdach w samochodzie marki Peugeot, uszkadzając również karoserię pojazdu, lusterko wsteczne, wycieraczki i radioodtwarzacz. Zanotowano również kolejne oszustwo internetowe – pewien 17-latek z Tuchowa zapłacił 1600 zł za konsole do gier, których dotąd nie otrzymał.

Ogloszenie
>

Kradzieże
W sylwestrową noc nieznany sprawca wykorzystując nieuwagę 21-letniego tarnowianina bawiącego się na tarnowskim Rynku, ukradł z kieszeni spodni telefon komórkowy, o wartości 700 złotych.
W Tarnowie na ul. Mickiewicza nieznany sprawca wykorzystał fakt pozostawienia otwartych drzwi wejściowych i z jednego z mieszkań ukradł saszetkę wraz z portfelem, dowodem osobistym, prawem jazdy, dowodem rejestracyjnym, ubezpieczeniem samochodowym, kartą kredytową i płatniczą oraz gotówką w kwocie 300 złotych. Właściciel oszacował starty na sumę 370 złotych.

Zniszczenie mienia
Policjanci Komisariatu Policji w Tuchowie zatrzymali 40-letniego mężczyznę , który w dniu 28 grudnia uszkodził 3 wycieraczki w samochodzie Volvo. Właściciel samochodu wycenił straty na kwotę 300 zł.
W noc poprzedzająca sylwestra w Bogoniowicach nieznani sprawcy uszkodzili samochód marki Peugeot, rozbijając szyby w drzwiach oraz szyberdachu. Uszkodzili także karoserię pojazdu, lusterko wsteczne, wycieraczki oraz zerwali panel radioodtwarzacza. Starty jakie poniósł właściciel, mieszkaniec Kipsznej wyniosły 800 złotych. Ciężkowiccy policjanci ustalili i zatrzymali winnych. Są nimi 16- i 18- letni mieszkańcy Bogoniowic.

Za kółkiem
Na ul. Słonecznej w Tarnowie doszło do wypadku drogowego. Kierująca samochodem Ford Puma 29-letnia mieszkanka Tarnowa jadąc w kierunku ul. Jana Pawła II, potrąciła prawidłowo przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 62-letnią mieszkankę miasta. Piesza doznała złamania kości podudzia i ogólnych potłuczeń, została przewieziona do szpitala, z następnie zwolniona do domu. Obie uczestniczki zdarzenia były trzeźwe.
Na drodze W 975 w Wielkiej Wsi, kierujący samochodem marki Opel Vectra, 22-letni mieszkaniec Faściszowej, jadąc w kierunku Wojnicza, na śliskiej nawierzchni utracił panowanie nad pojazdem i zjechał na prawe pobocze, uderzając w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia poszkodowani zostali pasażerowie Opla, mieszkańcy Lusławic – 48-letnia kobieta, która doznała urazów narządów wewnętrznych oraz 21-latek, który doznał złamania ręki i żebra. Kierujący był trzeźwy.
Do wypadku drogowego doszło także w godzinach wieczornych w Szerzynach. 42-letni mieszkaniec Szerzyn jadący Fordem Mondeo od Ołupin w kierunku Szerzyn, przejechał przez nogę pieszemu, 45-letniemu mieszkańcowi Ołupin, który leżał na prawym poboczu. Mężczyzna przewieziony został do szpitala w Jaśle, gdzie przebywa nadal. Doznał złamania kończyny dolnej oraz urazu głowy. Jak wykazało badanie – kierujący pojazdem był trzeźwy.

Różne
Ofiarą oszustwa internetowego padł 17-latek z Tuchowa. Na aukcji internetowej zakupił od kobiety podającej się za mieszkankę Warszawy dwie konsole do gier o łącznej wartości 1600 zł. Do chwili obecnej nie otrzymał towaru za który zapłacił.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali na gorącym uczynku 45-letniego tarnowianina, który pod jednym z domów handlowych na ul. Szkotnik w Tarnowie sprzedał środki pirotechniczne 12 letniej dziewczynce.
W Tarnowie na ul. Piłsudskiego, na terenie ogródków działkowych ujawniono zwłoki 40-letniego mieszkańca Skrzyszowa. Wykonane na miejscu zdarzenia czynności procesowe wstępnie wykluczyły działanie osób trzecich. Przyczynę śmierci wyjaśni z pewnością sekcja zwłok.
O tej tragedii już pisaliśmy - w Tarnowie na stawie „Glinianka” w okolicy ul. Piłsudskiego pod trzema chłopcami w wieku od 10 do 13 lat załamał się lód. Chłopcy wpadli do wody, po czym dwóch z nich wydostało się z wody o własnych siłach, a trzeci wydostał się z wody dzięki pomocy jednemu z kolegów stojącemu na brzegu. W tym samym czasie na lód z innej strony stawu weszli dwaj nn. mężczyźni, którzy chcieli udzielić pomocy tonącemu chłopcu. Mężczyźni widząc, że ostatni z chłopców wyszedł już z wody zawrócili w kierunku brzegu, jednakże w drodze powrotnej załamał się pod nimi lód i wpadli do wody. W wyniku działań podjętych przez służby ratownicze wyłowiono z wody ciała dwóch mężczyzn o nieustalonej tożsamości. Są to mężczyźni w wieku 35-40 lat, szczupłej budowy ciała. Policja prowadzi czynności zmierzające o ustalenia tożsamości obu mężczyzn.
4 stycznia w auli Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – oddział Tarnów, odbył się opłatek środowisk policyjnych regionów małopolskiego i podkarpackiego, poprzedzony mszą świętą w tarnowskiej katedrze, celebrowaną przez biskupa tarnowskiego Wiktora Skworca.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl