To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Rynek giełdowy - źródło kapitału dla przedsiębiorstw    -   20/1/2009
Konferencja o New Connect
16 stycznia w Sali Lustrzanej odbyła się konferencja adresowana do przedsiębiorców, przedstawiająca możliwości pozyskania środków jakie oferuje mniejszym firmom giełdowy rynek „NewConnect”. Na konferencji, nad którą honorowy patronat sprawował Minister Skarbu Aleksander Grad obecny był Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., którego zapytaliśmy m.in. o stosunek do państwowego interwencjonizmu na rynku bankowym w dobie kryzysu.

Ogloszenie
>

Konferencja, odbywająca się pod auspicjami Prezydenta Miasta Tarnowa, Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych S.A., Prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. i Prezesa Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. miała na celu przybliżenie firmom z regionu tarnowskiego informacji o „NewConnect” – instrumencie finansowym, który z uwagi na brak wiedzy, nie wzbudza dotąd większego zainteresowania wśród spółek naszego regionu.

Zapraszamy do wysłuchania dotyczących New Connect i samej konferencji wypowiedzi Prezydenta Tarnowa Ryszarda Ścigały, Prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. Ludwika Sobolewskiego, Prezesa Tarnowskiego Klastera Przemysłowego S.A. Wojciecha Seremeta oraz Prezesa Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. Leszka Nowickiego, nagranych podczas konferencji prasowej.

Korzystając z okazji poprosiłem prezesa GPW o przybliżenie tego, czym jest New Connect.
Pytałem również o stosunek Ludwika Sobolewskiego do zjawiska państwowego interwencjonizmu na świecie, czyli sytuacji ratowania prywatnych banków przez rządy z pieniędzy podatników, w reakcji na kryzys. Zdaniem prezesa giełdy było to niezbędne działanie doraźne, które jednak nie powinno być uważane za remedium długofalowe anie nie powinno prowadzić do zakwestionowania gospodarki prywatnej. ”To nie jest socjalizm, to był pragmatyzm; nie można było inaczej” - stwierdził Ludwik Sobolewski.
Zupełnie innego zdania był przysłuchujący się konferencji, niegdyś znany tarnowski przedsiębiorca, obecnie doradca dużej firmy, Jan Ożga: -ci, co są słabi, powinni upaść, rynek musi się oczyścić - stwierdził pytając, czemu ratuje się wielkich, a nie małych. Jego zdaniem upadek wielu małych przedsiębiorstw jest groźniejszy, niż przykładowe zwolnienie 250 czy 300 osób na „Azotach”. -Dlaczego rządy interweniują nie w sprawie małego, tylko silnego? - pytał retorycznie. -A dlaczego u nas kryzys jest mniejszy? Dlatego że na naszym rynku są „mali”. Jeszcze nie zostali do końca wygoleni...
M. Poświatowski

Foto: G. Golec
Posłuchaj fragmentów nagrania z konferencji prasowej :


Posłuchaj wypowiedzi Ludwika Sobolewskiego o New Connect :


Posłuchaj, co prezes GPW mówi o rządowym interwencjoniźmie w dobie kryzysu :


Posłuchaj, co o rządowym interwencjoniźmie w dobie kryzysu mówi Jan Ożga, znany przedsiębiorca z Tarnowa :


Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, October 27, 2021 21:38:24
IP     : 35.175.107.77
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html