Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Jestem obywatelem Polski – jestem obywatelem Unii Europejskiej    -   23/1/2009
Konkurs czy propaganda?
17 stycznia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany przez tarnowskie Biuro Deputowanej do Parlamentu Europejskiego Urszuli Gacek. Wzięły w nim udział 154 szkoły podstawowe z województwa małopolskiego i świętokrzyskiego; nadesłano w sumie 1224 prace. Jury wybrało spośród nich 30 prac, które zaprezentowane zostaną na specjalnie zorganizowanej wystawie w Parlamencie Europejskim.
Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, założeniem konkursu było ”pokazanie istoty europejskiego obywatelstwa oczami młodego człowieka, prezentowanie twórczości plastycznej dzieci w wieku szkolnym i promowanie sztuki dziecięcej”.

Ogloszenie
>

Pomysł na konkurs zrodził się w listopadzie ubiegłego roku, kiedy Poseł Urszula Gacek rozpoczęła pracę nad raportem dla Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, którego tematem są prawa, obowiązki, korzyści i konsekwencje związane z byciem obywatelem Unii Europejskiej. -Oczami dziecka świat widziany jest w sposób bezpośredni i bez przekłamań. Takie spojrzenie pozwala zobaczyć sprawy, których my dorośli czasami nawet nie dostrzegamy. Dlatego postanowiłam prosić dzieci o przedstawienie w formie rysunku tego, jak postrzegają i pojmują swoje europejskie obywatelstwo. Wybrałam rysunek, bo jest on najbardziej swobodną i lubianą przez dzieci formą wypowiedzi - mówi Urszula Gacek -Jestem mile zaskoczona tak dużym zainteresowaniem konkursem i bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli w nim udział. Szczególne podziękowania kieruję do nauczycieli i opiekunów którzy zachęcili dzieci do wzięcia w nim udziału.

Laureaci:
Kategoria I – 6 – 9 lat
I miejsce - Adrian Zaucha, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 15 w Tarnowie
II miejsce - Michał Burliga, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Budzowie
III miejsce - Zuzanna Bogunia, lat 6, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Jana Pawła II w Głębowicach

Kategoria II
I miejsce - Daria Wierzbicka, lat 12, Szkoła Podstawowa w Bolechowicach
II miejsce - Michał Grzeski, lat 11, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gadce
III miejsce - Aleksandra Wnęk, lat 11, Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej.
Jednocześnie jury przyznało wyróżnienia. Spośród nadesłanych prac wybrano jeszcze 24, które dołączyły do nagrodzonych i w poniedziałek 19 stycznia pojechały do Brukseli, gdzie zostaną zaprezentowane na specjalnie zorganizowanej wystawie w Parlamencie Europejskim. Fotorelacja z tego wydarzenia zostanie zamieszczona na stronie internetowej europoseł Urszuli Gacek.

Komentarz redakcyjny
Nie sposób nie skomentować nadesłanej informacji. Z szacunkiem odnosimy się dla pewnej niezależności i dla stylu komunikacji eurodeputowanej Urszuli Gacek, jakże odmiennym od agresywnego tonu innych polityków lub (najczęściej) w ogóle braku takiej komunikacji. Tym razem zawiódł ją jednak instynkt lub najzwyczajniej w świecie poszła na łatwiznę.
Podobne konkursy i przedsięwzięcia krytykowałem zawsze i moim zdaniem politycy w ogóle nie powinni mieć wstępu do szkół, bo miejsca te powinny być wolne od jakiejkolwiek propagandy. A jeżeli w tym momencie ktoś chciałby zauważyć, że objawem indoktrynacji jest również lekcja religii – odpowiem, że nie jestem zwolennikiem jej obecności w szkołach, ale to ze względu na fakt, iż przekaz religijnych wartości ulega wówczas desakralizacji.
Wracając jednak do meritum. Należę do ostatniego pokolenia, które zdołało zapamiętać jeszcze absurdy PRL-u i pewne skojarzenia narzucają mi się samoistnie. Niegdysiejsze Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Radzieckiej zastąpiły obecnie Kluby Europejskie i starsi nauczyciele niektórych przedmiotów najwyraźniej dobrze się w tej znanej sobie rzeczywistości odnajdują. Przyglądając się jednej z nagrodzonych prac (zdjęcie) nie sposób oprzeć się wrażeniu, że identyczna praca, tyle, że z sierpem i młotem zamiast gwiazdek, jakiś czas temu z pewnością w podobnym konkursie by zwyciężyła i idę w zakład, że gdyby poszperać, to podobnych jak nagrodzone prac, tyle że sprzed lat kilkudziesięciu, odnalazłoby się bez liku, albowiem niezależnie od nazw i kolorów, schemat totalistycznego prania mózgu, rozpoczynanego już na umyśle i świadomości kilkulatków zasadniczo się nie zmienia. Słowa eurodeputowanej ”oczami dziecka świat widziany jest w sposób bezpośredni i bez przekłamań. Takie spojrzenie pozwala zobaczyć sprawy, których my dorośli czasami nawet nie dostrzegamy” brzmią tu jak ponury żart i o owo widzenie „bezpośrednie” i „bez przekłamań” należałoby zapytać chociażby żyjących jeszcze „inżynierów dusz”, niekoniecznie z epoki „stalinizmu – leninizmu”. Ze wszystkich powyższych względów „szczególne podziękowania (Eurodeputowanej) do nauczycieli i opiekunów, którzy zachęcili dzieci do wzięcia w konkursie udziału” są jak najbardziej na miejscu.
Szczególne podziękowania należą się np. opiekunom pracy 12-letniej Darii, gdzie, pod napisem, skądinąd słusznym „będąc Europejczykiem, pamiętaj że jesteś Polakiem” widzimy dziewczę z biało-czerwoną flagą, które w takt Poloneza Fryderyka Chopina (z jeszcze innego napisu wynika, że 12-letnia uczennica upodobała sobie szczególnie Poloneza op. 44), raźno bieży ku bramie tryumfalnej „Witaj europejczyku”; dziewczę owo niesie z sobą biało-czerwoną flagę, zaś za bramą spoczywa kilka flag innych państw. I to z pewnością efekt niezamierzony, ale jakże wymowny – flag tych nikt nie niesie, stoją sobie, porzucone, na niebieskiej, usłanej gwiazdami drodze, wiodącej zapewne do świetlanej przyszłości... Wspólny dom z oknami w barwach narodowych innych państw na kolejnym rysunku, to znów uściśnięte dłonie – ja wciąż jeszcze pamiętam tę poetykę, i jak się okazuje – nie ja jeden.
I doprawdy nie wiem, czy dziś w szkołach i przedszkolach kolportowane są już nowoczesne wersje „Kartinek” i „Murziłek”, wiem natomiast, że najnowsze minimum programowe dla przedszkolaków kładzie nacisk na posiadanie wiedzy o tym, że Polska jest członkiem Unii Europejskiej, natomiast na wierszyk „Kto ty jesteś – Polak mały” już niekoniecznie albo wcale.

Jakże wiele treści niesie z sobą już sam tytuł konkursu ”Jestem obywatelem Polski – jestem obywatelem Unii Europejskiej”. O ile wiem, przynajmniej u nas, albo jest się obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, albo obywatelem innego państwa. To po pierwsze. Po drugie, począwszy od gorącego okresu przedakcesyjnego, wmawiano nam, że UE nie jest państwem. Tak jak dziś wmawia się nam, że po ratyfikacji Traktatu z Lizbony państwem się nie stanie. O tym, że dziś Unia przypisuje sobie coraz więcej kompetencji zastrzeżonych dla państw i o tym, że po Traktacie stanie się to już w sposób jawny, wiedzą doskonale ci, którzy się tą tematyką interesują i myślą jeszcze myślą nie przetrawioną przez stróżów i cenzorów politycznej poprawności; natomiast jest to przez Salon skrzętnie chowana i zamydlana tajemnica – a tu proszę, jaka niespodzianka ! Już bez kamuflażu, w tak piękny, symboliczny sposób najmłodszych indoktrynuje się, że są obywatelami jeszcze innego obcego państwa! O, przepraszam, według pewnego raportu przygotowanego przez naukowców PAN to państwo nie jest obce, tylko nasze. Bo według raportu tegoż, stawianie UE w opozycji do Polski (my-oni) to przejaw homofobii, a homofobia jest zagrożona karą więzienia.
No ale przecie podobno od niedawna jesteśmy członkami Unii, nie zaś obywatelami! Obywatelstwo jest przynależne państwom! Oczywiście, powie ktoś, to tylko taka „gra słów” – jednak jakże symboliczna i wymowna; niechże pociecha od najmłodszych lat indoktrynacją przesiąka i się oswaja, przyswajając treści, które mogłyby się okazać trudne do przyswojenia przez dorosłych rodziców. No, przynajmniej tych, którzy posiadają jeszcze wykształcony aparat krytyczny...
M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 53)Dodaj komentarz
(23-01-2009) Obywatel UE :
Panie Mirku, a Pan nie byłby szczęśliwszy mieszkając w Korei Północnej albo np. na Białorusi? Tam władza chce kontrolować nawet Internet, więc pewnie taki komentarz nie zostałby puszczony, no ale przynajmniej nikt nie skomentowałby negatywnie tych wypociń...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) pedagog :
Brawo, Pani Urszulo. Może niektórzy krytykują, ale to zwykła zawiść. Pomysł świetny. Prosimy o więcej. Pozdrawiamy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) nie mlody :
jako dziecko bylem obywatelem wspolnoty panstw socjalistycznych

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) czytelniczka :
Pan redaktor Mirosław marnuje czas.....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) Obywatel RP :
Szanowna Czytelniczko, zwolenniczko UE, Pan redaktor czasu nie marnuje... Widzę, że w Pani przypadku indoktrynacja unijna zrobiła już swoje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) Radny Jakub Kwaśny Obywatel RP i UE :
Widać niektórzy nadal nie mogą pogodzić się z czymś bezprecedensowym. Z faktem POKOJOWEJ integracji Europy. No cóż... niektórzy wolą żyć tylko dla siebie. Autarkia dawno przestała być efektywna. By się rozwijać by żyć trzeba współpracować. By mieć wpływ na losy własne trzeba mieć wpływ również na innych ... ot procesy globalizacji! Dzieją się same wbrew sceptykom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) Piotr Dziża :
Szanowny Kubo ! Co ma piernik do wiatraka ? Uderz w stół ... Jeśli gdzieś w komentarzu wyczytałeś, że autor jest przeciwnikiem "POKOJOWEJ integracji", głównie gospodarczej, braku współpracy z innymi, albo że jest zwolennikiem autarkii, to współczuję. To naprawdę nie jest już przewrażliwienie, to poważna choroba ! Co twoim zdaniem wynika z takiego konkursu dla tych wszystkich zbożnych celów, które zresztą całkowicie niesłusznie utożsamiasz z osiągnięciami tworu jakim jest obecna Unia Europejska, odżegnująca się w istocie od koncepcji twórców procesu integracji, głównie chrześcijańskich demokratów i konserwatystów, a nie lewaków i oportunistycznych eurokratów dziś w imię własnych koślawych idei i interesów zawłaszczających i zniekształcających ich dorobek ? Szanowny młody polityku ! Oczywiście nie możesz pamiętać ( podobnie jak Pani Europoseł, która wówczas żyła - i to od urodzenia - poza komunistyczną Polską) tych konkursów szkolnych dot. wiecznej przyjaźni polsko-radzieckiej i wartości utożsamianych przez internacjonalistyczny obóz postępu skupiony wokół ZSRR, czy RWPG, ale zapewniam , że były one w swojej konstrukcji i propagandowej wymowie IDENTYCZNE jak opisywany konkurs ! Czy wam, zwolennikom załganej Unii w obecnym kształcie, po wygranym referendum i akcesie, wolno już wszystko ? Wolno wam w dowolny sposób interpretować zasady demokracji (proponując np. głosowanie do jedynego możliwego, założonego już przez Was z góry skutku) , w dowolny sposób łamać wszelkie dotychczas obowiązujące w stosunkach społecznych zasady, wolno bez żadnych zahamowań grzebać w umysłach młodych ludzi, wolno naruszać świętość apolitycznej szkoły ? Nam już nie wolno się temu przeciwstawiać i przywracać wypowiadanym przez Ws bez zająkniecia pojęciom ich pierwotny, bardzo konkretny sens ? Jeśli tak, to czym różnicie się w takim razie mentalnie od Goebbelsa, Stalina czy Pol Pota ?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) Obi Wan Kenobi :
brawo panie piotrze, ale czy mysli pan ze to trafi do takich jak kwaśny. oni juz przeciez sami nie myslą

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) antygalicjanin :
Wpisy powyższe od forumowiczów wyraźnie świadczą o malej znajomości języka polskiego. A zaczyna to być nagminne, wśród obywateli RP. Nie zwracanie uwagi na sens wypowiedzi tylko na "hasłowość"... Skrótowe myślenie przypomina najdobitniej zdanie z pism niemieckich z którym nie tak dawno walczono w polskich mediach - "..polskie obozy koncentracyjne.."- zamiast - "niemieckie obozy koncentracyjne na terenie Polski".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) mnm :
Ma ktoś dostęp do tych radzieckich rysuneczków? Nawet na jakiś zdjęciach. Można by niezłą wystawę zrobić - porównanie prac z ZSRR i Unii. Niezłe jajo.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) STANCZYK KRZYSZTOF :stanczykkrzysztof@op.pl 
Bardzo dobry artykuł p.Piotra.w imie wolnosci slowa,demokracji,toleracji(sic !)p.piotra zaatakowali bezgraniczni sympatycy chorej,zbiurokratyzowanej(!!)a ntydemokratycznej(bo niby jaki mam wplyw na UE skoro nie ma jej PE skoro decyzje podejmuje sie w gabinetach)UE.Nie dziwic nas powinna reakcja pana Jakuba przeciez powiazania sa w sld(NIE MYLIC TEGO UGRUPOWANIA Z LEWICA!!)Dlugo by o tym pisac(NIE MAM CZASU NA GŁUPOTY)!DLA ZAINTERESOWANYCH:604875440-MOJ TELEFON DLA POWAZNYCH OSOB ZAINTERESOWANYCH DYSKUSJA POLITYCZNA!!POWIEM TYLKO JEDNO:Dosc prania mozgów dzieciom ,młodziez.i dorosłym.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(23-01-2009) do mnm :
Porównaj sobie pieczęć akt KGB z odwrotem amerykańskiego dollara.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) Radny Jakub Kwaśny obywatel RP i UE :
Skąd ten nerwowy ton Piotrze, nikt nie odbiera prawa do komentarzy redakcyjnych :-) A tym bardziej JA. Nie od dziś wiadomo, że intarnet jest portalem opiniotwórczym! Nie tylko przekazuje suche informacje o wydarzeniach lecz również okrasza je (jeśli tego wymagają w opinii redakcji) odredakcyjnymi komentarzami, zgodnie zreszta ze swoim światopoglądem. Nie uważałbym się za człowieka lewicy gdybym śmiał odbierać komukolwiek prawo do własnego zdania czy opinii. Dlatego tak często odwiedzam tak szanowany przeze mnie portal INTARNET.PL i sam w duchu mojego światopoglądu okraszam je odczytelniczym komentarzem. Takie prawo i wolność słowa. Poprzedni komentarz jest jedynie reakcją na częsty tu eurosceptycyzm Panów Redaktorów dla równowagi :-) Dziwne, że nie opatrują Panowie swoim komentarzem informacji np. o wizycie biskupa Skworca w Afryce, misjonarze owszem pomagają w Afryce - nie zaprzeczę, ale pomoc jest w tym wypadku środkiem do EWANGELIZACJI na jedynie słuszną wiarę - czy to nie jest swego rodzaju propaganda?! Ot Piotrze taka drobna różnica.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) Pytanie do radnego kwaśnego :
Gdyby Polska wpadła w konflikt z UE z własnej winy i miał pan stanąć po jednej stron, kogo by Pan wybrał? Polskę, czy UE?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) do Radny Jakub Kwaśny Obywatel RP i UE :
pokojowa integracja czy anschlus? cieszmy się,że wolno jeszcze wypowiadać własne myśli. Czeka nas przecież nie "Rok 1984", ale "Nowy wspaniały Świat"!!! Panu Radnemu lekturę tę serdecznie polecam(o ile zna nazwisko autora)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) Radny Jakub Kwaśny obywatel RP i UE :
Pytanie które zostało mi zadane jest wyrazem braku wiedzy pytającego. Nie znajomości zasad funkcjonowania UE i metod jej działania. Polityka kompromisu wyklucza bowiem konflikty. Jeśli ktoś tej podstawowej różnicy nie rozumie zdaje się myśli krótkoterminowo. Poza tym konflikty , nawet jeśli się pojawiają - mają charakter incydentalny i krótkotrwały służąc uzyskaniu kompromisu. Ale widać pytający operuje jeszcze w czarno-białym systemie. Albo czarne albo białe... współczuje, bo świat jest piękniejszy gdy jest kolorowy. Pozdrawiam

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) ona :
nawet do tego portalu dotarły głupie w formie (nie w treści) reklamy wyskakujace na tekst

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) ona :
nawet do tego portalu dotarły głupie w formie (nie w treści) reklamy wyskakujace na tekst

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) olo :
Tak panie Radny, wiem , wiem ... najlepiej gdyby świat był tęczowy ;-) Pan nie dostrzegasz, że konflikty w UE to chleb powszedni, który wygrywają dla siebie eurokraci, tworząc magatony regulacji i prawa, w którego meandrach tylko oni sobie swobodnie surfują, mogąc też dowolnie interpretować każdą zasadę. Ja wiem, że ty o nich mówisz "nasi", bo z własnym narodem i państwem już tak silnego związku nie czujesz, a im i ich "umiłowaniu pokoju" wierzysz bezgranicznie. Pan już teraz nie widzisz nadrzędności interesu narodowego i polskiej racji stanu ponad interes "zjednoczonej Europy". Przykro mi, ale żaden więc z Ciebie Polak. Bo twoja "nowa" definicja Polaka, będącego równocześnie obywatelem dwóch państwowych tworów ( obywatelem można być tylko w relacji do państwa) niema nic wspólnego z logiką i racjonalnością.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) do ona :
Zmień rozdzielczość na większą niż 800x600 i będziesz miała problem z wyskakującymi na tekst reklamami z głowy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) do radnego Kwaśnego :
To było pytanie podchwytliwe.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) do Radnego UE i RP :
Poświatowski ma rację pisząc, że szkoła nie może narzucać idei. Lewica domaga się laicyzacji szkół, a jednocześnie chce propagować swoje polityczne idee nie bacząc na to, że są na świecie ludzie o innych poglądach. Już sam konkurs jest problemem: zdolne plastycznie dziecko nie zdobędzie nagrody, jeśli rysunek będzie anty-unijny. I czego to dziecko się w takim przypadku nauczy? Tego, że lepiej być miernym ale wiernym. Przykre.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) clio do przedmówcy :
święta racja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) cóż :
Podstawowe pytanie brzmi: cóż może dziecko w podstawówce wiedzieć o UE i czy wogóle należy je tym indoktrynować; a czemuż nie wymagać wiedzy o innych organizacjach i międzynardowych forach do których Polska należy. Polska jest najważniejsza, nie jakaś tam młodziutka Unia zbudowana na "wartościach" oznaczających brak jakichkolwiek wartości i przyzwolenie na wszystko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(24-01-2009) M.Wietrzyk :
Szkoła może sobie być apolityczna, ale nauczyciele mają swoje poglądy i tak czy inaczej przekazuja wiedzę swoim uczniom. Tego raczej nie da się wyeliminować. Co do polityki kompromisu to wydaje mi się, że nie zdała ona egzaminu już w 1939 choć w Monachium jeszcze na nią stawiano.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2009) Przemek :
Wystarczy sobie przypomnieć reakcję UE na wybór Joerga Haidera na kanclerza Austrii - i co panie Kwaśny, nie ma konfliktów między UE a konkretnym państwem? Sankcji na Austrię pewnie wtedy też nie było? I kto tutaj wykazuje się brakiem wiedzy? :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(25-01-2009) pimp :
Trzon SLD i poprzedników stanowił zawsze ZNP. Czerwona,było nie było,hołota. Trzeba było domagać się podwyżek od kolegów których wypchnęliście do żłoba, a nie za moje pieniądze robić moim dzieciom czerwoną wodę z mózgu9jak chociażby,pożal się Marxie ,Euro-Tarno-Pierd -Radnemu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2009) 5Star :
Unia Europejska w proponowanym obecnie kształcie jest zjawiskiem groźniejszym niz Związek Sowiecki ze swoim Komintermem. Groźniejszy, gdyż wyposażona jest bardziej skuteczna propagandę. Widac to po milionach chetnych do dobrowolnego poddania sie potworowi biurokracji eurokołchozu. Nie dziwie się gadłującemu na tym forum Jakubowi K. - on,jak inni neoleninowcy chce zarządzać myslami każego z nas. Dziwie sie Wam, młodzi internauci. Gdzie i kiedy zgubiliście niezalezność i wolność mysli? Kto skierował na manowce wasze myslenie

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-01-2009) Obywatel UE :
"Kto skierował na manowce wasze myslenie?" Układ. On już nas wciągnął. Teraz jeszcze czekamy aż Żydzi zabiorą nam mieszkanie, a Niemcy samochód. A jedynie słuszna partia przecież ostrzegała, że ten liberalizm to samo zło...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) jmax :
polityka precz ze szkoły !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) czlek z grodu kraka :
Jak na zascianek przystalo rozmowa nie na temat hehe moze o waszych nowych galeria pogadacie czy w koncu zjecie tego kfc w tarnowku czy w pociag i do galeri :D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) Urszula Gacek :buira@urszulagacek.pl 
Szanowny Panie Redaktorze, Odnosząc się do Pana komentarza - "O ile wiem, przynajmniej u nas, albo jest się obywatelem Rzeczpospolitej Polskiej, albo obywatelem innego państwa", przypominam, że art. 17 Traktatu WE dotyczący obywatelstwa Unii został prowadzony Traktatem z Maastricht z dnia 7 lutego 1992 r.,w brzmieniu: Obywatelem Unii jest każda osoba mająca przynależność Państwa Członkowskiego",do czego później dodal Traktat Amsterdamski stanowiąc w art. 17 Traktatu WE, że: "obywatelstwo Unii uzupełnia obywatelstwo krajowe, nie zastępując go jednak". Pozdrawiam, Urszu la Gacek

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) Piotr Dziża :
Szanowna Pani Poseł ! Ależ oczywiście, w naszej kochanej UE można uchwalić także to, że będąc białoskórym (i to bez kropki ciemniejszego pigmentu) trzeba być jednocześnie Murzynem. Co więcej, z bycia Murzynem w takiej sytuacji nie będzie można być zwolnionym, podobnie jak teraz nie można zrzec się "obywatelstwa" UE. Proszę się nie śmiać. Moja propozycja nie jest wcale bardziej absurdalna od tego rozwiązania, na jakie się Pani Poseł powołuje, a ono już przecież "obowiązuje". Co więcej, wcale bym się nie zdziwił, że kiedyś jakiś postępowiec unijny przeforsuje to, o czym piszę. Będzie miał bardzo mocne argumenty, bo przecież takie rozwiązanie prawne może służyć eliminacji rasizmu (przynajmniej jego części) ! Wracając jednak do podwójnego obywatelstwa (którego zresztą polskie prawo długo nie przewidywało, a i teraz nie tak łatwo się o nie starać )... Te traktatowe przepisy, które Pani przywołuje najlepiej świadczą o tym, jak pokręconym i zakłamanym po-tworem jest UE. Przepisy te bowiem wywracają do góry nogami wszelkie zasady logiki i kompletnie zmieniają odwieczną definicję obywatelstwa. Dotychczas była to "więź prawna łącząca jednostkę z państwem". Oczywiście w niektórych krajach dopuszcza się podwójne obywatelstwo, ale to ZAWSZE może być jedynie obywatelstwo tego i jakiegoś innego PAŃSTWA, a nie takiego niewiadomoczego jak UE. Zreasumujmy: forsując taki przepis UE przyznaje, że już jest państwem. Z wyrazami szacunku P.Dziża

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) Mirosław Poświatowski :
Widzę że mój kolega już odpowiedział na wpis pani poseł. W każdym razie prosimy gorąco internautów o odszukanie szkolnych prac plastycznych z okresu PRL-u o wiadomej tematyce i nadesłanie ich bądź na nasz redakcyjny adres, bądź też, po zeskanowaniu, na adres redakcja@intarnet.pl. Chcielibyśmy stworzyć, nie tylko wirtualną galerię, w której zestawilibyśmy ze sobą dziecięce prace popełnione na cześć PRL, ZSRR, PZPR czy TPPR z tymi na cześć UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(27-01-2009) Radny Jakub Kwaśny obywatel RP i UE :
Na szczęście jest jedna zasadnicza różnica. O obecności w strefie wpływu ZSRR zadecydowało ustalenie z Jałty. Na szczęście żaden Polak o tym nie decydował. O obecności w strukturach UE zadecydowano w DEMOKRATYCZNYM referendum! Ogromną przewagą głosów! W ZSRR Panów Redaktorów potraktowano by w sposób bezwzględny. UE szanuje różnorodność swoich obywateli - dlatego Panowie możecie liczyć z naszej strony, a na pewno z mojej na tolerancje i zrozumienie, ale nie na bezmyślne przytakiwanie. Dlatego porównywanie tych dwóch podmiotów jest mocnym nadużyciem z Panów strony i wiąże się moim zdaniem z błędnego rozumienia zarówno suwerenności jak i teorii rządzących procesami globalnymi. Ale jak podkreślałem jest to moje iście subiektywne zdanie i myślę, każdy czytelnik wyrabia sobie własną opinię, niektórzy potrzebują do tego odredakcyjnego komentarza, a dla niektórych pewne sprawy mimo wszystko są jasne. Niektórzy potrzebują wielkich kryzysów ekonomicznych/finansowych by zrozumieć, że się mylili sądząc, że niewidzialna ręka rynku jest panaceum na wszystko. No cóż życie. Pozdrawiam wszystkich a w szczególności tych, którzy mają różne numery IP :-)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) ooo :
a pamiętacie definicje unijnego ogórka?! Nawet jego krzywizna była odgórnie określona:) Jeśli ogórek wykroczył poza normy określone w dyrektywie, to o emigracji (tj. eksporcie) mógł tylko pomarzyć ...:) :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) M.Wietrzyk :
Kiedy ktoś podgryza niewidzialną rekę rynku, która go "żywi i broni" to muszę dodać komentarz :-). Gdyby nie ta cholerna interwencja państwa między innymi przez Freddie Mac i Fannie Mae i interwencja przy najmniejszym kichnięciu w systemie finansowym to już dawno byloby po tzw kryzysie finansowym. Kto miałby upaść to by upoadł rok temu. Przejęty by został przez zdrowe firmy i na tym kłopoty by się skończyły. Teraz wszyscy dłubią w finansach a cwaniacy drenują budżety na tzw. ratunek lub stabilizację systemu. Trzeba wykazać naprawdę sporo złej woli aby udawać, że kasa bierze się z powietrza. Przeciez to ludzie płacąc podatki ratują te cholerne banki i fundusze. Mamy pomagać bankom czy ludziom?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) olo :
Panie Kwaśny, toć przecież takimi konkursikami sami sprawiacie, że nie można nie porównywać ich z podobnymi urządzanymi w czasach ZSRR. Nikt u na razie nie stwierdził, że UE to to samo co ZSRR, ale jakoś dziwnie Unia korzysta z wypracowanych przez poprzedni system wzorców propagandowych. Różnica polega na tym, że dziś niektórzy zdają sobie sprawę z tego, że to łamanie zasady apolityczności szkoły ( w Panu tej świadomości nie ma i zupełnie mnie to nie dziwi), a wtedy, w czasach PRL nie można było mówić o łamaniu takiej zasady, bo zasadą obowiązującą była szkoła służąca celom politycznej propagandy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) jmax :
a ja sie pytam po raz wtóry : jakim prawem polityka wkracza do szkół, i to jeszcze podstawowych?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) kłos :
propaganda uber alles!! a jak !!eurokołchoz w natarciu!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) Polska myśl :
"Dostaliśmy Polskę od poprzedników i mamy przekazać Ją następcą. Przed Bogiem odpowie każdy z nas osobiście za to jaką Ją oddał. Większą czy mniejszą, lepszą czy gorszą, silniejszą czy słabszą. "

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) stanczyk k :stanczykkrzysztof@op.pl 
P.JAKUBIE-JAKIE DEMOKRATYCZNE REFERENDUM????????JAKA SUME PIENIEDZY OTRZYMALI NA SWOJA KAMPANIE SYMPATYCY UE?ODPOWIEM ZA PANA-ODROMNA!!A REALISCI LUB PRZECIWNICY??ZADNA!!!!!!!PO DRUGIE:TRAKTAT LIZBONSKI W IRLANDII?DLACZEGO MIMO WYRAZNEGO" NIE " MA SIE ODBYC KOLEJNE REFERENDUM!?A POZNIEJ JESZCZE JEDNO I JESZCZE JEDNO AZ W IMIE DEMOKRACJI BIEDNA , ZMECZONA(A MOZE ZAMECZONA PRZEZ MIŁUJACYCH DEMOKRACJE:) )POWIE W KONCU TAK(W CO WATPIE).WIELE JESZCZE MÓGŁBYM O TYM PISAC!!ACHA I JESZCZE JEDNO : W IMIE DEMOKRACJI ZABRANIA SIE ZORGANIZOWANIA REFERENDUM W SPRAWIE EURO(WALUTY-OCZYWISCIE)PO CO-JESZCZE GŁUPI MOTŁOCH ODRZUCI EURO I RUNIE ICH KARCIANY DOMEK O NAZWIE UE!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-01-2009) STANCZYK K :stanczykkrzysztof@op.pl 
ZROBIC REFERENDUM W SPRAWIE EURO I TRAKTATU!!!!!!!!CHYBA ZE NIEPOZWALA WAM TO DRUGIE-STRACH!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ....i demokracja rzecz jasna :).........

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) sceptyk do stanczyka :
Rany chłopie kto Ty jesteś i ile masz latek bo psychoza strachu jaka zionie z Twoich opisów sugeruje jednak emocjonalne problemy (oby nie - daj Boże zdrowie tej osobie). Grafomania i nieudolność logicznego formułowania zdań ośmiesza osobę która ma jeszcze "odwagę" podać swoje nazwisko, nr tel., e-maila ....zasadnicze pytanie po co...A Ona (ta osoba) uratuje naszą ojcowiznę, narodowość przed najazdem UE.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) ręka rynku :
P. Wietrzyk, tylko czy radny Kwaśny wie co to jest Freddie i Fannie? Czy radny Kwaśny wie co to jest subprime, albo bailout? Czy wie co to jest fiat money? Czy wie w jaki sposób ratowany jest system bankowy? Czy wie jakie są konsekwencje trwającej ingerencji w rynek? To na pewno: gospodarka będzie rosła w siłę, a ludziom będzie żyło się dostatniej. No to się chłopak zdziwi... chociaż nie... cofam to... gdy znowu będzie problem, znowu zwali winę na NRR.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) ręka rynku :
Wiem, że to dyskusja o UE i dzieciach, ale nie mogłem się powstrzymać, sorry.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) jmax :
W związku z tym, że polityka nieustannie wcina się do szkół, zastanawiam się, czy szkoły mogą być na to obojętne. Nauczyciele nieraz zachowywali się jak arystokraci ducha, udając, że cały ten polityczny smród, jakimi cuchnęły nakazy płynące z MEN, wydziałów oświaty czy kuratoriów, ich nie dotyczy. Pewnie teraz też będą udawać, że nie przesiąkli smrodem politycznym, mimo że w szkołach cuchnie polityką od podręcznika aż po szkolny ubiór, że aż głowa boli. A bicie piany przedwyborczej do europarlamentu niby konkursami świadczą tylko i wyłacznie o kandydatce: Szczególne podziękowania kieruję do nauczycieli i opiekunów którzy zachęcili dzieci do wzięcia w nim udziału - jak stwierdziła pomysłodawczyni konkursu. A ja myślę jednak , że ma bardzo cienkiego doradcę do spraw PR i marketingu politycznego, bo promowanie własnego nazwiska za pomocą tego typu działań z wykorzystaniem dzieci szkolnych zawsze jest postrzegane negatywnie mimo ze przyswieca dobrym? celom.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) iny :
A pani Gacek czyta to i sie z was wszystkich komentujących śmieje bo o to jej chodzilo byście dyskutowali o unii, religii, ZSRR itp. A ta akcja to tylko przedwyborcza taniocha dla ludu. Głupcy

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-01-2009) do iny :
Nie strasz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2009) do radnego :
Ciekawe czy pan radny Kwaśny zdaje sobie sprawę dlaczego ludzie w USA nie mogli spłacać kredytów?? To nie jest wina niewidzialnej ręki rynku tylko polityków, którzy ciągle nakładają na obywateli nowe "podatki". Zgadzam się z p.Wietrzykiem, że trzeba było dać upaść tym którzy mieli upaść i tyle. Teraz każdy krętacz wie, że może robić grube przekręty a i tak dostanie pomoc od państwa.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-01-2009) stanczyk do sceptyka :stanczykkrzysztof@op.pl 
a gdzie twoje argumety???wlasnie tacy ludzie jak Pan potrawia tylko ciskac "wulgaryzmami"a gdzie argumety Pana ????Ponadto jaka psychoza strachu z moich opisów-radziłbym jeszcze raz przeczytac-tylko tym razem WOLNIEJ!!A PONADTO MAM 34 LATA JESLI TO PANA TAK STRASZNIE INTERESUJE(tylko jakie to ma znaczenie W POWAZNEJ DYSKUSJI POLITYCZNO-SPOŁECZNEJ!!W PRZECIWIENSTWIE DO PANA PODAŁEM TEL.,EMAIL,GDYZ NIE MAM ZAMIARU POZOSTAC ANONIMOWY!A PAN?I JESZCZE PROSZE RAZ PANA O ARGUMETY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(31-01-2009) Polska myśl :
Polecam film na youtube "Prawdziwa Polska Powróci". Cytat z filmu: "Ale i UE kiedyś upadnie i znów powiewać będzie biało-czerwona flaga. I to my wskrzesimy Polskę, My samotni jeźdźcy kochający swą ojczyznę. Bo miłość do Ojczyzny i honor zawsze zwycięży".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-02-2009) Obywatel UE :
O łał...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947