Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   26/1/2009
Skopał teściową?
Oprócz tragicznego pożaru, czy faktu wyposażenia policji w nowe samochody, miniony tydzień upłynął pod znakiem kradzieży prądu, okradania automatów do gier, czy procederu upuszczania paliwa. Dużą bezczelnością wykazała się pewna zatrzymana kobieta, która ukradła 12 opakowań kawy o wartości 300 zł. W czym ona to wyniosła? Z kolei przemyślność pewnego mieszkańca Jankowic pokonał złodziej, który ukradł mu 11 tysięcy złotych, schowanych w metalowej puszce, spoczywającej w kanale na gnojowicę. Nawet kanał na gnojowicę okazał się więc gorszym schowkiem, niż bankowa skrytka w czasach kryzysu. Poza tym mieliśmy rozbój na taksówkarzu i kolejne zniszczenia mienia – od rysowania po karoserii samochodu, po malowanie elewacji kościoła w Łętowicach – sprawcy trafili do Policyjnej Izby Dziecka. Mocno wstrząsnęło mną natomiast aresztowanie 57-letniego mieszkańca Żabna – za kłusownictwo – który zakładał wnyki na... terenie ogródków działkowych. Bezapelacyjnym hitem jest jednak pewien akt wandalizmu – 24-letni młodzieniec uszkodził rzeźbę znajdującą się na rynku w Ryglicach, kopiąc ją nogami. Pozostaje nam tylko przypuszczać, że chodziło o słynny na cały świat „pomnik teściowej”. W związku z czym włodarzom Ryglic podsuwamy atrakcyjny pomysł, który powinien podreperować budżet, a i przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej regionu: obok pomnika należałoby postawić dwie skarbonki – do pierwszej z nich pieniądze wrzucaliby ci, którzy w ten symboliczny sposób (nogą) chcieliby wyrazić swoje uczucia względem własnej teściowej, do drugiej wrzucaliby pieniądze ci, którzy chcieliby podarować jej kwiaty (broń Boże nie wieńce)...

Ogloszenie

Kradzieże
W domu przy ul. Zapolskiej w Tarnowie policjanci z komisariatu Tarnów Centrum ujawnili nielegalny pobór prądu przez mieszkającą tam rodzinę. Trwa szacowanie start. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
W Jankowicach, w gminie Żabno nieznany sprawca wykorzystując nieobecność domownika, po sforsowaniu rygla w drzwiach wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, z wnętrza ukrytej w kanale na gnojowicę metalowej puszki, ukradł gotówkę w kwocie 11 tysięcy złotych na szkodę mieszkańca miejscowości.
Policjanci z komisariatu Tarnów Centrum zatrzymali 48-letnią kobietę, która z jednego z marketów przy ul. Błonie w Tarnowie ukradła 12 opakowań kawy, o wartości 300 złotych.
W miejscowości Jastrzębia w godzinach nocnych, nieznani sprawcy włamali się do budynku baru i sklepu, wybijając szybę w oknie i wypychając metalową kratę. Z wnętrza ukradli piwo, papierosy i słodycze, o łącznej wartości 4 tysięcy złotych. Pokonali także zamki w trzech automatach do gier, znajdujących się w barze, z których zabrali gotówkę w kwocie ponad 3,5 tysiąca złotych.
Do kradzieży z włamaniem doszło także w Zbilitowskiej Górze. Nieznany jak dotąd sprawca włamał się do zbiornika z paliwem ciągnika siodłowego zaparkowanego przy ul. Zbilitowskiej i ukradł 350 litrów oleju napędowego, o wartości 1200 złotych na szkodę mieszkańca Tarnowa.

Zniszczenie mienia
W Ryglicach 24-letni mieszkaniec miejscowości uszkodził rzeźbę znajdującą się na rynku kopiąc w nią nogami. Starty jakie powstał na szkodę Urzędu Miasta w Ryglicach wynoszą ponad 250 złotych. Nietrzeźwy sprawca został zatrzymany.
Nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Westerplatte w Tarnowie samochód osobowy Fiat Punto, przerysowując powłokę lakieru na całej długości pojazdu. Suma start na jakie naraził właściciela wynoszą 1000 złotych.
Dwaj 16-letni mieszkańcy Łętowic uszkodzili elewację budynku kościoła parafialnego w Łętowicach malując po niej farbą. Straty na szkodę parafii wynoszą 5 tysięcy złotych. Obaj wandale trafili do Policyjnej Izby Dziecka. O ich przyszłości zdecyduje sąd dla nieletnich.

Rozboje
Do groźnego rozboju doszło w miniony weekend w Radłowie. Sprawca jadący jako pasażer taksówki z Wietrzychowic do Radłowa, po zakończonym kursie wyciągnął z kieszeni kurtki nóż i grożąc jego użyciem zażądał od kierowcy wydania pieniędzy. Zastraszony taksówkarz oddał mu ok. 400 złotych. Następnie bandyta z wysiadł samochodu i oddalił się w nieznanym kierunku. Dzięki intensywnej pracy policjantów z komisariatu Tarnów Zachód i KP Żabno bandyta został zatrzymany. Ma 27 lat i jest mieszkańcem podtarnowskiej miejscowości.

Za kółkiem
W Tarnowie kierujący samochodem Daewoo 23-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej jadąc ul. Wiadukt na wysokości wiaduktu kolejowego najechał na tył stojącego pojazdu marki Lublin, którym kierował 26-letni mieszkaniec Tarnowa. Kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu, które wykazało że kierujący Daewoo ma ponad 2 promile alkoholu we krwi. Odpowie on za spowodowanie kolizji i jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości.
Do wypadku drogowego doszło w Szerzynach. Kierujący samochodem Vw Golf 23-letni mieszkaniec miejscowości jadąc w kierunku Czermnej potrącił pieszego, który szedł środkiem jezdni. Potrącony – 51-letni mieszkaniec Szerzyn doznał wstrząśnienia mózgu, złamania kości czołowej i urazu łuku brwiowego. Przebywa na leczeniu w szpitalu w Jaśle. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Przemyt
Policjanci z KMP w Tarnowie w trakcie kontroli na pl. Marii Panny w Tarnowie samochodu Fiat 126P i legitymowania 42-letniego mieszkańca miasta, ujawnili w pojeździe 155 paczek papierosów oraz 3 litry alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna został zatrzymany.

Narkotyki
Dzięki policjantom z Sekcji Kryminalnej komisariatu Tarnów Centrum i KMP Tarnów zatrzymano 17-latka z Tarnowa, który udzielił kilkukrotnie środków odurzających w postaci marihuany 15-letniej mieszkance Tarnowa. Sprawcy grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Różne
Policjanci z komisariatu w Żabnie zatrzymali 57-letniego mieszkańca miasta, który na terenie ogródków działkowych zakładał wnyki usiłując pozyskiwać nielegalnie zwierzynę łowną. Sprawcy nie udało się jednak osiągnąć pożądanego celu. Został zatrzymany i przyznał się do próby kłusownictwa. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
W Tarnowie na ul. Azotowej 30-letni mężczyzna i jego 28-letnia żona sprawowali opiekę nad swoimi nieletnimi dziećmi w wieku 1 miesiąc, 8 i 11 lat będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1,7 promila alkoholu, kobieta ponad 2,5 promila. Najmłodsza dziewczynka trafiła do Domu Małego Dziecka w Tarnowie. Starszą dwójkę umieszczono u rodziny. Rodzicom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
22 stycznia pod budynkiem Komendy Miejskiej Policji odbyło się uroczyste przekazanie stróżom prawa 16 samochodów, współfinansowanych przez Starostwo Powiatowe, Prezydenta Miasta Tarnowa, Wójta Gminy Tarnów oraz samorządy gmin: Żabno, Radłów, Wietrzychowice, Ciężkowice, Rzepiennik Strzyżewski, Gromnik i Lisia Góra. Część radiowozów została zakupiona z środków centralnych (KWP w Krakowie). Samochody te trafią do KP Żabno, KP Tarnów Centrum, KP Tarnów Zachód, KP Ciężkowice oraz KMP Tarnów. Poświęcenia pojazdów dokonał Diecezjalny Duszpasterz Policji ks. dr Stanisław Sojka. W uroczystości wzięli udział Starosta Tarnowski Mieczysław Kras, Prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu tarnowskiego, które przekazały środki finansowe na zakup samochodów.
Jak już informowaliśmy w wyniku pożaru, który nocą objął 3 kamienice na Wielkich Schodach, zmarły dwie osoby, 7 osób ewakuowano z zagrożonych budynków.

Z informacji nadsyłanych przez rzecznika prasowego tarnowskiej policji zebrał: M. Poświatowski
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl