Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sukces przedszkolaków z Woli Rzędzińskiej    -   17/2/2009
Kto ty jesteś – Polak mały
Przedszkole Publiczne w Woli Rzędzińskiej zwyciężyło w I etapie Przeglądu Małych Form Scenicznych pod nazwą „Kto Ty jesteś – Polak Mały” i zakwalifikowało się do II etapu, który odbędzie się w Krakowie. Zwycięski program wolańskich przedszkolaków przygotowany w ramach realizacji Projektu Działań wynikających z Harmonogramu Małopolskiego Roku Przedszkolaka, nosi tytuł „Moja Mała Ojczyzna”.

Ogloszenie
>

-Jury wręczając nagrodę naszym przedszkolakom podkreśliło, iż w tej wysokiej ocenie występu małych artystów z Woli Rzędzińskiej wzięło pod uwagę spontaniczność, naturalność, sposób przygotowania prezentacji, a przede wszystkim jej temat, który był odzwierciedleniem i ukazaniem tego, co dziecku jest najbliższe sercu – jego „Mała Ojczyzna”, którą jest Wola Rzędzińska, miejsce uznane, kochane, w którym dorasta, ma swoich przyjaciół i rodzinę – mówi dyrektor przedszkola Mariola Nosek. - Cieszymy się bardzo, że nasze małe przedszkole odniosło ogromny sukces wśród licznych przedszkoli o dużej dla nas konkurencji – dodaje.
Do konkursu, który odbył się w dniach 27-29 stycznia w sali teatralnej Przedszkola Publicznego nr 33 w Tarnowie swój udział zgłosiło dwadzieścia osiem przedszkoli, w tym siedemnaście przedszkoli publicznych oraz jedno przedszkole niepubliczne z miasta Tarnowa, oraz siedem przedszkoli gminnych. Oprócz Publicznego Przedszkola z Woli Rzędzińskiej, które zostało laureatem przeglądu, jury przyznało również I, II i III miejsca, które przypadły odpowiednio: Przedszkolu Publicznemu nr 12 w Tarnowie, Przedszkolu Publicznemu nr 19 w Tarnowie oraz Przedszkolu Publicznemu nr 17 w Tarnowie. Jury przyznało także pięć wyróżnień. Otrzymały je: Gminne Przedszkole Publiczne w Lisiej Górze, Przedszkole Publiczne w Luszowicach, Przedszkole Publiczne nr 8 w Tarnowie, Przedszkole Publiczne nr 31 w Tarnowie oraz Przedszkole Publiczne nr 33 w Tarnowie.

-Wszystkie przedszkola prezentowały wysoki poziom artystyczny i zaskakiwały pomysłowością w zakresie doboru repertuaru, innowacyjności, scenografii, strojów i interpretacji scenicznej. Jury, w którego skład weszli Maria Pijewska-Kudas – Instruktor teatralny z Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Danuta Więckowska – Inspektor Wydziału Edukacji i Sportu w Tarnowie, Małgorzata Chwistek – Dyrektor Ośrodka Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie oraz Janina Sak – starszy wizytator tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Krakowie, z wielką uwagą śledziło zmagania konkursowe i miało wielki problem z wydaniem ostatecznego werdyktu – podkreśla dyrektor Mariola Nosek. -Myślę, że cel udziału w konkursie, którym było budzenie zainteresowań własnym regionem, został przez nas zrealizowany – zaznacza.
(PP)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl