Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
  
   "Jaskółki" pobite we Wrocławiu   -   16/5/2004
Smutno zakończyła się wyprawa żużlowców Unii Tarnów do Wrocławia. Nie tylko przegrali na torze swojego najgroźniejszego rywala (54:36) ale też stracili (nie wiadomo na jak długo) jednego z kluczowych zawodników - Stanisława Burzę, który po fatalnym karambolu w biegu X został odwieziony do szpitala. "Jaskółki" jeździły dziś bardzo nierówno, w większym lub większym stopniu zawodzili wszyscy ale największy zawód spotkał kibiców ze strony tyle razy chwalonego już juniora - Janusza Kołodzieja.

Ogloszenie

To właśnie jego pierwsze pechowe starty w dużym stopniu "ustawiły" przebieg meczu. Zresztą w biegu pierwszym Kołodziej w ogóle nie wystartował, skazując się na wykluczenie po najechaniu na taśmę. Pozbawiony wsparcia Marcin Rempała nie poradził sobie z Miśkowiakiem i Świderskim. Do drugiego biegu Janusz przystąpił "spalony psychicznie" i nie przywiózł ani jednego punktu. Grzegorz Rempała przywiózł tylko jeden i po dwóch biegach Unia przegrywała już 2: 10. W trzecim biegu Tarnowianom udało się co prawda nieco zmniejszyć ten dystans (pierwszy Rickardsson, trzeci Burza), ale w czwartym z kolei zawiódł kompletnie Tomek Gollob i Tarnowianie znowu sromotnie przegrali. W biegu piątym Rickardsson podobnie jak we wczorajszym finale GP musiał ustąpić Jarkowi Hamplowi, a Staszek Burza - Słaboniowi. W biegu szóstym Tony i Tomek zmobilizowali się wygrywając podwójnie ze Świderskim i Miśkowiakiem, ale już w kolejnym wyścigu podwójnie lepsi znowu okazali się Wrocławianie - Drabik i Gapiński pokonali Golloba i Kołodzieja. W ósmym biegu rozmiary wygranej zostały znowu maksymalnie powiększone przez Atlas. Tym razem Miśkowiak i Świderski pokonali Rickardssona i Burzę. Wielkie emocje przeżyli kibice w biegu dziewiątym, wygranym przez Hampela. Gollob do końca walczył o drugą pozycję z Sadłoniem, którego udało mu się wyprzedzić dopiero na ostatnich metrach. Tragiczny w skutkach okazał się wyścig dziesiąty. Para tarnowska - Grzegorz Rempała i Stanisław Burza szczepiła się motorami, bardzo groźnie upadła na tor, z którego przez dłuższy czas nie podnosił się Burza. Niezbędna okazała się pomoc lekarska. Burzę przetransportowano do szpitala z podejrzeniem złamanych żeber. W powtórce, w której wystartować Staszek już nie mógł, poobijany Grzesiek nie dał sobie rady z Drabikiem i Gapińskim. Na pięć biegów przed końcem meczu Wrocławianie już mogli świętować zwycięstwo swojego zespołu. Zwycięstwo to utrwalili w jedenastym wyścigu. Hampel i Sadłoń raz jeszcze "rozjechali" najlepszę tarnowską parę - Rickardssona i Golloba. Z psychicznego rozbicia otrząsnęły się nieco "jaskółki" w kolejnym biegu. Marcin Rempała pojechał tak, jak przyzwyczaił nas w poprzednich meczach, zwyciężając pewnie i "przywożąc" Tomka na drugim miejscu. Już jednak w kolejnym remisowym wyścigu Marcin, mimo niezłego startu, uległ całej stawce rywali (Rickardsson zwyciężył). Jaką huśtawkę formy przeżywał dziś junior Unii udowodnił pierwszy bieg nominowany. Marcin zwyciężył w nim, mijając Słabonia i Gapińskiego. "Nic", jak w całych zawodach, nie pojechał jednak inny junior "jaskółek" - Janusz Kołodziej. Oczywisty potencjał wykazali najlepsi zawodnicy Unii w ostatnim wyścigu. Gollob zwyciężył w nim przed Tonym , Drabikiem i Hampelem. Tarnowianie żegnali się więc z torem we Wrocławiu w minorowych nastrojach, chociaż nie na kolanach i promykami nadziei. Już za dwa tygodnie rewanż w Tarnowie !

Atlas:
Jarosław Hampel 11 (2,3,3,3,0)
Krzysztof Słaboń 9 (3,1,1,2,2)
Sławomir Drabik 10 (2,3,3,1,1)
Tomasz Gapiński 5 (0,2,2,d,1)
Robert Miśkowiak 8 (3,3,0,3,2)
Piotr Świderski 8 (2,2,1,2,1)

Unia:
Grzegorz Rempała 2 (1,-,1,0)
Jacek Gollob zastępstwo zawodnika
Tony Rickardsson 14 (3,2,3,1,0,3,2)
Stanisław Burza 1 (1,0,0,u)
Tomasz Gollob 11 (0,2,1,2,1,2,3)
Marcin Rempała 8 (1,1,0,3,0,3)
Janusz Kołodziej 0 (w,0,0,0)

Wyścig po wyścigu:
1. (66,3) Miśkowiak, Świderski, M. Rempała, Kołodziej - T 5:1 5:1
2. (66,2) Słaboń, Hampel, G. Rempała, Kołodziej 5:1 10:2
3. (64,3) Rickardsson, Drabik, Burza, Gapiński 2:4 12:6
4. (66,0) Miśkowiak, Świderski, M. Rempała, Gollob 5:1 17:7
5. (65,3) Hampel, Rickardsson, Słaboń, Burza 4:2 21:9
6. (65,0) Rickardsson, Gollob, Świderski, Miśkowiak 1:5 22:14
7. (65,7) Drabik, Gapiński, Gollob, Kołodziej 5:1 27:15
8. (65,9) Miśkowiak, Świderski, Rickardsson, Burza 5:1 32:17
9. (65,7) Hampel, Gollob, Słaboń, M. Rempała 4:2 36:18
10. (66,3) Drabik, Gapiński, G. Rempała, Burza - u 5:1 41:19
11. (66,3) Hampel, Słaboń, Gollob, Rickardsson 5:1 46:20
12. (66,3) M. Rempała, Gollob, Drabik, Gapiński - d 1:5 47:25
13. (66,2) Rickardsson, Miśkowiak, Świderski, M. Rempała 3:3 50:28
14. (66,7) M. Rempała, Słaboń, Gapiński, Kołodziej 3:3 53:31
15. (65,7) T. Gollob, Rickardsson, Drabik, Hampel 1:5 54:36
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 27)Dodaj komentarz
(16-05-2004) haśmen :
Hm....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2004) weiss :
to dziwne.Gollob i Rickardsson zaczeli jeździć dobrze dopiero wtedy jak było wiadomo że mecz jest przegrany!!!Kto oglądał relację w TV PULS ten sam widział.Czy to nie dziwne???Chyba sie domyślacie co mam na myśli.Są to zawodnicy Swiatowej klasy i tłumaczenie się że tor im nie pasował jest totalnym mydleniem oczu!Mówią też że zmęczenie po GP dało się we znaki.Hampel jakoś się nie zmęczył.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-05-2004) weiss :
A najbarzdiej mi szkoda Staszka Burzy.Moim zdaniem była ewidentna wina Drabika!Wypchnął Grześka i Staszka na zewnętrzną.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) tarnowianin :
a wg mnie nie bylo zadnej winy drabika ... byl pierwszy luk .. cisno ... walka na lokcie ... nikt nie odpuszczal ... niestety musial ktos poleciec :( z naszych najbardziej zalamal mnie "gwiazdor" Kolodziej :( STASZEK TRZYMAJ SIE !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) !!! :
smutno, ale chyba kiedys musial przyjsc dolek. Teraz start w gore !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) realista :
Kołodziej pojechał słabo, to prawda, ale jechal ze złamanym palcem u nogi (prawej - tej bardziej obciazonej). A co do meczu - wynik jak wynik, ale Staszek ma złamane 3 zebra z przemieszczeniami. Za dwa tygodnie będzie nieciekawie. Zaskakuje in minus forma Tomka - z meczu na mecz coraz gorzej. 11 pkt w 7 startach - to prawie dwa razy mniej niz wynikaloby ze sredniej. A tor byl przyczepny (choc cieslak wiedzial co robi - orbita nie trzymala to i tomek nie mial po czym gonic, zreszta motory tez mial za slabe). W rewanzu musi byc beton, innego sposobu na zwyciestwo nie widze. Nie bedzie ZZ, wroci poobijany Wardzala, nie bedzie jacola i burzy, wrockowi dojdzie hanckok. Oj bedzie ciezko, ale ja wierze ze sie nasi odpowiednio zrewanzuja.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen :
weiss ma racje!!!!!!!!gollob zaczął jeździć dopiero jak wiadome było że mecz jest pzregrany!sprzedał mecz.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) Moby :
a w Pradze sprzedał pewno miejsce w finale Hamplowi a i wcześniej awans do pólfinału wywalczył "podejrzanie", dając fory Australijczykom. Puknijcie się wy domorosli detektywi w tę pusta czaszkę !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) kiciek :
wrocław nas rozjechal na poczatku startami a tor wtedy nadawal sie do jazy ale po krawezniku... co nie zmienia faktu ze starty przegrywalismy... prosze nie wieszac psów na gollobie bo wszyscy pojechali slabiej a jakbyscie nie widzieli to gollob walczyl na dystansie jak tylko mogl a ze bardzo duzo nie mogl... w tarnowie bedzie ciezko ale wszytko mozliwe!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) kiciek :
aha jedyny plus tej porazki to zimny prysznic dla zbyt wczesnie kreowanej gwiazdy kołodzieja jest dobry ale nie az tak jak wszyscy myslą powinien wziąść przykład z marcina ten talent po cichu bez splendoru rozwija sie tylko i zniego nie róbmy nadżuzlowca pozdrawiam i najwazniejsza sprawa po tym meczu!!! ZDROWIE STASZKA BURZY!!! OBY WYZDROWIAL JAK NAJSZYBCIEJ I NIE TYLKO DLATEGO ZE JEST POTRZEBNY DRUZYNIE!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) Grzesiek :
Aby okazać bezsens idiotycznych domysłów wiessa i xmena wystarczy spojrzeć na wyniki jedenastego biegu. Wszystko już było jasne w tej chwili ! A Rickarssson i Gollob ulegli jednak świetnie dysponowanemu Hamplowi, który przywiózł jeszcze za swoimi plecami Słabonia. Czasami ktoś przegrywa, bo akurat tego dnia jest słabszy (nie przyszo Wam to do głowy ?) Zresztą w Pradze było tak samo. Jeśli zawsze na wszystko odpowiedząa są pieniądze to dlaczego Tony i Tomek działali na swoją szkodę w sobotę ? Wystarczy prosta dedukcja, Sherlockowie !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) gefre :
CIENIAKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) fanatyk z galicji :
tak mecz sprzedany typowi kibice sukcesu.precz z takimi pseudokibicami!!! Raz żużlowcom nie poszło i tyle zdarza się najlepszym za dwa tygodnie wrocław poniesie u nas kleske!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen :
gollob i rickardsson zaczęli jechać dobrze jak wiedzieli że jest juz po meczu,więć wtedy sobie uciułali troche punktów co by im kasy za mało nie wpadło.ot cała prawda.siedze w tym sporcie już dobre kilkanaście lat i nawet sobie nie zdajecie sprawy jakie w żużlu są przekręty.pomyślcie, zawodnicy światowego formatu tłumaczą sie że tor im nie apsował.dziwne bo wszędzie gdzie pojada tory im pasują a tu nagle nie we wrocławiu, tym bardziej że gollob tam lubi jeździć.przekręty sa były i będą.zresztą kto w naszym kraju nie leci na kase.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen :
a tak na marginesie to sie dziwie Panu Marianowi ż enic nie reaguje na to, a moż mu nie wolno, wszak jak wiadomo w Unii od lat rzadzi BUKU.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) realista :
xmen : a nie przyszlo ci do tej zmutowanej glowki ze skoro w sporcie rzadza poieniadze (zgadzam sie z tym) to co jak co ale to Gollob wlasnie powinien walczyc o to by mijac mete jako pierwszy. Chyba nie sadzisz ze Slakowi zalezy zeby w pierwszym telewizyjnym (ligowym) debiucie jego flagowy jezdziec miajl mete za jakims Slaboniem czi innym Swiderskim. Z wami , jak to ktos nazwal : kibicami sukcesu, tak to juz jest ze na rekach nosicie idoli jesli wygrywaja i plujecie im w twarz kiedy sie noga poslizgnie. A niczym innym jak plunieciem w twarz jest zarzucenie takiemu profesjonaliscie jak TG sprzedania meczu. Jesli wygraja za dwa tygodnie a tomek zrobi komplet to znow bedziesz go uwielbial? Do kiedy? Do nastepnej porazki?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) realista bez "" "" :
Taki z ciebie realista jak z koziej d*** trąbka. Gdybyś był prawdziwym realistą to byś się tak nie dziwił mechanizmom rzadzacym w tłumie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen do realisty :
na jakim ty świecie żyjesz. w tym sporcie żądzi kasa.Gollob uciekł z Bydgoszczy bo jej tam nie było!!!!!wniosek z tego łatwy że Gollob jest tam gdzie pieniądze a jak wiadomo Atlas ma ich dużo, a dokładniej prezes.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen :
a co do prezesa Ślaka, to przecież on o niczym może nie wiedzieć.takie sprawy załatwia sie po cichu.konkretna propozycja i już.CZy pamiętasz osławioną sprawę pana M.C.?Znam tego człeka i wiem że kupczył meczami i to nie jednym.W tarnowie zaś Gollob pojedzie na maksa i zrobi swoje(załużcie się)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) realista :
xmen : gratuluje weszenia teorii spiskowych gdzie sie da. Obudz sie i rozejrzyj. czujesz roznice? Pytasz co ma Slak do tego? Otoz to ma ze to on trzyma reke na kasie. Mowisz ze rusko ma duzo kasy. Wiec dlaczego TG jezdzi u nas? dlatego ze Slak ma mniej? Reke daje sobie odciac : w przyszlym sezonie zobaczymy tomka z powrotem w Bydgoszczy albo u nas. Nie we wrocku. Swoje teorie mozesz wlozyc miedzy bajki smieszny czlowieczku.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) xmen :
licz sie kolego ze słowami!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2004) fanatyk z galicji :
kibice sukcesu wypie.....ć!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2004) realista :
xmen : jakimi slowami? ze jestes smieszny? dlaczego mam sie liczyc skoro jestes smieszny? skoro bawi mnie twoja zasciankowosc i szukanie dziury w calym za wszelka cene? skoro przy pierwszym potknieciu wysnuwasz niestworzone historie jaki to Gollob jest sprzedawczyk nie majac na to zadnych argumentow poza swoimi urojeniami? Dla mnie to jest smieszne a co za tym idzie i ty jestes smieszny.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(18-05-2004) TARNOVIAnin :
Wreszcie ktoś skopał dupy tym pajacom z Uni! Jeszcze macie aspiracje na mistrza?! Dobrze wam zrobi taki zimny prysznic.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2004) unita :
TARNOVIAnin: lepiej sie martw o swoich szmaciankarzy :) Unici (tarnowscy pilkarze jakbys nie wiedzial - ci prawdziwi) juz wam pokazali miejsce w szeregu wiec z czym do ludzi? Nawet jubileuszowe spotkania towarzyskie "organizujecie" na stadionie Unii bo na waszym klepisku wam wstyd :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-05-2004) TARNOVIAnin :
unita: Baranie a co ma do tego wszystkiego stan boiska. Zastanów się czy mielibyście taki stadion gdyby nie poziom żuzla z przed kilku lat?! Tylko dzięki temu możecie grać na takim boisku. Ale boisko wam nie pomoże jak bedziecie klepani na tym " ładnym " stadionie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(26-05-2004) sasso :
Wrocław bez Drabika! Czy szanse się wyrównały? Na pewno będzie ciekawi... :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947