Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Taka była III Tarnowska Szopka Satyryczna (film)    -   01/4/2009
Obyło się bez ofiar (śmiertelnych)
Mimo przeciwności losu, udało się nam odzyskać film, dokumentujący III Tarnowską Szopkę Satyryczną, którą również, mimo przeciwności losu, udało się Tarnowskiej Artystycznej Konfraterni, przy naszym - redakcji inTARnet.pl - nieskromnym udziale wystawić. Przy udziale chóru z Akademii Trzeciego Wieku działającej przy MWSE także. I przy udziale dobrodziejów... A także osobistości z naszego, lokalnego życia publicznego, w tym niektórych radnych występujących w tej satyrze w osobach własnych. Ich nazwiska jednak wymienimy później, bo teraz musielibyśmy też wymienić nazwiska tych radnych, co to w ostatniej chwili zrejterowali... Zresztą najlepiej zobaczyć samemu, choć oczywiście to nie to samo, co oglądać Szopkę na żywo. A zatem, tak na powitanie wiosny, zapraszamy do obejrzenia filmu...

Ogloszenie

Podobnie jak w latach ubiegłych, szopka wystawiona została dwukrotnie – tym razem korzystając z gościnności hotelu i restauracji Bristol. Nie mamy pojęcia, ani które z przedstawień było lepsze i które bardziej nam "wyszło" (lub bardziej "nie wyszło"- na zdegustowanych naszą amatorską twórczością jak zwykle mogliśmy liczyć). Dość zauważyć, że na pierwszej tegorocznej inscenizacji gościliśmy wśród widzów m.in. włodarza powiatu tarnowskiego, zaś na drugiej – włodarzy miasta Tarnowa. I być może to obecność tychże notabli sprawiła, że podczas obu spektakli publiczność śmiała się w zupełnie innych momentach... Ale to tylko nasze wrażenia.

Poniżej prezentujemy nie zmontowane i „krzywo” przycięte nagranie z pierwszej inscenizacji III Szopki Tarnowskiej (data rejestracji 19.02.2009r.) – w dwóch częściach, z góry przepraszając za nie najlepszą jakość obrazu.
Aha, z uwagi na amatorski charakter nagrania i fakt, że za bardzo nie miał kto obsługiwać kamer informujemy, że po prawej stronie sceny, patrząc od strony widzów, znajdował się ekran, na którym wyświetlano m.in. zdjęcia poszczególnych odnotowanych w Szopce postaci. Państwu pozostaje przyjemność zgadywania, kto (lub co) w danym momencie prezentuje się widzom...

Zobacz pierwszą część nagrania:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerZobacz drugą część nagrania:

Pobierz wtyczkę Flash PlayerMecenasem głównym Szopki była Karpacka Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.. Ponadto wspomogła nas finansowo również firma Requiem-Piątek oraz Starosta Tarnowski i Wójt Gminy Tarnów. Raz jeszcze dziękujemy !!!
Lista pozostałych dobrodziejów i instytucji, które nam w jakiś "rzeczowy" sposób pomogły jest baaardzo długa i - ustami pani Krystyny Drozd - jednej z autorek tekstów do Szopki (obok Piotra Dziży, Mirosława Poświatowskiego i Andrzeja Króla) pada w obu częściach nagrania dwukrotnie.
Poza wymienionymi w poprzednim zdaniu osobami w widowisku wzięli udział następujący aktorzy: Karolina Łabno, Jan Marzec, Szymon Seremet, Radosław i Andrzej Jachymowie, Łukasz Sztorc oraz - w roli Hetmana Tarnowskiego - Andrzej Szpunar. Ponadto w rolach własnych (i nie tylko) wystąpili: Dorota Jucha, Antoni Sypek, Andrzej Sasak, Jerzy Hebda, Bartłomiej Babuśka, Jakub Kwaśny, Grzegorz Kądzielawski i Grzegorz Golec.(r)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl