Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Kradzieże, kradzieże, kradzieże...    -   06/4/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Nieśmiertelne powiedzenie „okazja czyni złodzieja” cały czas się sprawdza i chwila nieuwagi może drogo kosztować, o czym w minionym tygodniu przekonało się paru poszkodowanych. Na szczęście niekiedy złodziei udaje się schwytać. Poza tym za kratki trafił pijany kierowca Audi, który za odstąpienie od czynności służbowym próbował wręczyć policjantom 100 zł (poprzednim razem, o ile pamiętam pijany motorowerzysta chciał wręczyć 50 zł – ale wiadomo, jaki pojazd, taka łapówka). Szczęśliwe zakończenie miało poszukiwanie 8-letniego, autystycznego chłopca który wyszedł z domu w Zbylitowskiej Górze. Chłopiec, w wyniku poszukiwań w które zaangażowano 18 policjantów, odnalazł się w odległości około 1 km od domu.

Ogloszenie

Kradzieże
Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ustalili a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży do jakiej doszło w jednym z mieszkań przy ul. M.B. Fatimskiej w Tarnowie. Sprawca wykorzystując nieuwagę 30-letniego właściciela skradł z mieszkania dwa laptopy i dwa telefony komórkowe o wartości ok. 10 tyś. złotych. Sprawcą kradzieży okazał się 19-letni tarnowianin. Policjanci odzyskali również wszystkie skradzione przedmioty.
W miejscowości Poręba Radlna policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w dwóch domach. Właścicielami domów byli 60-letni i 54-letni mężczyźni. Na miejsce zostali wezwani pracownicy Inspektoratu Kontroli Energetycznej. Obu mężczyznom grozi odpowiedzialność karna za kradzież energii.
Do kradzieży mieszkaniowej doszło w Ładnej. Chwilowa nieuwaga domowników oraz otwarte drzwi wejściowe kosztowały utratę laptopa wraz z dokumentacją o wartości 3100 zł. Pokrzywdzoną jest 41-letnia kobieta.
Policjanci Wydziału Kryminalnego KP Tarnów-Centrum w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili i zatrzymali 20-letniego mieszkańca Tarnowa, który jest podejrzany o kradzież w jednym z lokali gastronomicznych w Tarnowie. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę 19-latki kradnąc torebkę w której znajdowały się dwa telefony komórkowe, odtwarzacz mp4, odtwarzacz mp3, zewnętrzny dysk PC, okulary przeciwsłoneczne portfel oraz gotówka w kwocie 30 zł a także dokumenty i karty bankomatowe. Suma strat wyniosła 1150 zł. Sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie. Policjanci odzyskali również skradzione przedmioty.

Za kółkiem
W Tarnowie na ul. Dąbrowskiego patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę samochodu Audi. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo 24-letni kierowca mieszkaniec Lichwina usiłował wręczyć kontrolującym go policjantom korzyść majątkową w wysokości 100 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Kierowca został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu odpowiedzialność karna do 8 lat pozbawienia wolności.

Różne
Szczęśliwe zakończyły się poszukiwania 8-letniego chłopca, który 2 kwietnia wyszedł z domu w Zbylitowskiej Górze i oddalił się nieznanym kierunku. Matka chłopca cierpiącego na chorobę autystyczną powiadomiła Komisariat Policji o jego zaginięciu. Natychmiast podjęto działania poszukiwawcze angażując 18 policjantów, użyto również psów tropiących. Z uwagi na schorzenie chłopca istniało duże zagrożenie dla jego życia i zdrowia. Policjanci odnaleźli chłopca w odległości około 1 km od domu a następnie przekazali matce.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl