Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Paczki świąteczne od dziennikarzy trafiły do ubogich    -   10/4/2009
RDN w darze ubogim
Prawie tysiąc bochenków chleba i dwieście paczek żywnościowych rozdali najbardziej potrzebującym dziennikarze Radia RDN Małopolska. Dary w Tarnowie i Nowym Sączu otrzymali bezdomni, bezrobotni, samotni i rodziny wielodzietne. Przekazały je firmy oraz mieszkańcy. W Tarnowie chleb i dary pobłogosławił biskup pomocniczy Wiesław Lechowicz.

Ogloszenie

W paczkach znalazły się m.in. wędlina, jajka, oleje, mąka, cukier i słodycze. Każdy otrzymał także chleb, a niektórzy kilka bochenków. Od kilku dni dary przekazywały lokalne firmy. Także młodzież zbierała artykuły spożywcze w supermarkecie Alma w Tarnowie. Kilkanaście paczek przekazano także podopiecznym Caritas przy parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.
Dary były rozdawane w Tarnowie w siedzibie Stowarzyszenia Akademickiego "Tratwa" i w tym samym czasie, w Nowym Sączu w siedzibie Caritas przy parafii św. Małgorzaty. Żywność pobłogosławił ks. Leszek Lipiński z tej parafii.
Akcja "Dzielmy się chlebem" jest organizowana przed Świętami Wielkanocnymi już po raz piętnasty.

Pomogli w akcji w Tarnowie: Supermarket ALMA, piekarnia "Kłos" Kazimierz Ciochoń – Tarnowiec, "Lucynka" - piekarnia z Filipowic, Paweł Augustyn - prezes Małopolskiej Izby Rolniczej, "Farmer" - zakład Przetwórstwa Mięsnego z Otfinowa, "Tarsmak" z Radgoszczy, "Dobrowolscy" Zakład Mięsny - Wadowice Górne, hurtownia nabiałowa "Gola", hurtownia artykułów spożywczych ELDORADO.
W Nowym Sączu akcję wsparli: Pracownia Krawiecka "Ela M" z Frycowej, Zakład Instalacyjny Krzysztof Mączka, Piekarnia Agnieszka i Stanisław Lorek z Librantowej, InterMarche - Nowy Sącz, hurtownia AMPER z Nowego Sącza, Hala Gorzków - Nowy Sącz, hurtownia AGRO-HURT z Nowego Sącza, Przetwórnia owoców i warzyw PROSPONA - Nowy Sącz, Tymbark Spółka z o. o., piekarnia "Marian Jurek", piekarnia "Danek" z Nowego Sącza, Pasieka Barć z Kamiannej, Zakład Masarski SZUBRYT, Zakłady Mięsne LEŚNIAK, firma ART-POL Arciszewscy z Polan koło Kamiannej.

Foto: Grzegorz Golec
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 8)Dodaj komentarz
(10-04-2009) hmm :
dwieście paczek i tylu sponsorów? To może w przyszłym roku ja wyciągnę z kieszeni 20zł i zostanę sponsorem?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) Przemek :
Z artykułu wynika, że RDN nie ufundowało ANI JEDNEJ paczki, a jedynie rozdali to, co przekazali inni. Natomiast tytuł sugeruje coś zupełnie przeciwnego. I gdzie tutaj rzetelność dziennikarska?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) pest :
Nie wiem, gdzie doszukałeś się Przemku tego, o czym piszesz:)Z tytułu wynika, że RDN zrobiło coś dla ubogich. Poszukanie sponsorów, zorganizowanie zbiórki itp, to naprawdę dużo roboty. I to właśnie rola i siła mediów - nie sponsorowanie, ale nagłaśnianie, organizowanie i patronowanie takim akcjom. I z tego RDN wywiązało się znakomicie. To jest dar radia dla ubogich. Pozdrawiam:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-04-2009) grog :wax@gmail.com 
No dobrze, a co potem,po świętach, kiedy już ci ubodzy zjedli te dary? Z całym szacunkiem dla wysiłku i szlachetnych intencji organizatorów- uważam jednak że to rodzaj hucpy,tromtadracji,dawanie ryby zamiast wędki..Taka akcja dla uspokojenia własnych sumień.Na pokaz: patrzcie, oni biedni są, ale myśmy ich nakarmili... Na jeden,dwa dni... Z tym, żę to dawanie wędki też jakoś nie wychodzi, kiedy w okolicy nie ma ryb, które możnaby łowić...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-04-2009) do groga :
Czyli co? Lepiej zostawic tych ludzi z niczym? Czy wina dzideci jest ze maja niezaradnych rodzicow? Oczywisce ze lepiej byloby nauczyc tych ludzi samodzielnosci i dam im wedke zamiast ryby ale tego nie zrobi sie w jednej chwili, to jest proces rozlozony na lata. Jednak lepiej dac rybe niz nie robic nic

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(14-04-2009) Gorgonowa :
Niesmaczny ten chleb. Ja miałam czerstwy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2009) ooo :
Czy koniecznie trzeba pokazywać twarze osób, którym wiedzie się gorzej? Po co?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(15-04-2009) ooo :
do pest: ale naciągasz rzeczywistość:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl