Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Inauguracja pierwszoligowych zmagań żużlowych w Tarnowie    -   11/4/2009
Czy Jaskółki zatrzymają Lokomotywę z Łotwy?
Żużlowcy tarnowskiej Unii, w ramach rozgrywek pierwszoligowych po raz pierwszy w tym sezonie zaprezentują się na własnym torze. W świąteczny poniedziałek podejmować będą łotewską drużynę Lokomotiv Daugavpilis, która swój pierwszy pojedynek na własnym torze rozstrzygnęła na swoją korzyść. Tarnowianie mający określony cel w tym sezonie – w pierwszej kolejce wygrali na poznańskim owalu i inny wynik niż zwycięstwo u siebie będzie sporą niespodzianką.

Ogloszenie
>

Zespół tarnowskiej Unii wzmocniony nowymi zawodnikami, ma jasno określony cel – awans do ekstraligi. Pierwszy krok już został uczyniony w minioną niedzielę, kiedy to jeźdźcy z „jaskółką” na plastronie pożarli poznańskie „skorpiony” 59:33. Najlepiej wśród tarnowian punktowali Janusz Kołodziej, Bjerne Pedersen oraz Sebastian Ułamek. Nieco mniej punktów przywieźli Jesper Monberg oraz Piotr Świderski. Piętą Achillesową byli młodzi zawodnicy z Tarnowa, którzy zdobyli w tym meczu jedynie 3 punkty. Trener i zarazem menadżer tarnowian Roman Jankowski postawił w najbliższym meczu na tych samych jeźdźców, w takim samym ustawieniu. Czy zapowiada się kolejny pogrom przeciwnika?

Drużyna Lokomotiv Daugavpils ubiegłoroczny beniaminek pierwszej ligi, w pierwszej kolejce zwyciężył na własnym torze z GTŻ Grudziądz 55:37. Przed sezonem drużyna utrzymała braci Grigorija i Artioma Lagutów. W barwach łotyszy prezentują się znani z polskich torów Andrejs Korolew, Kasts Puodżuks i Roman Povaznyh. Tego ostatniego z poniedziałkowego pojedynku wyeliminowała kontuzja i na tarnowskim owalu nie zobaczymy go. Zespół Daugavpils jest raczej drużyną własnego toru. W ubiegłorocznych rozgrywkach, wygrali jedynie jeden pojedynek wyjazdowy na siedem rozegranych. Tym razem też nie powinni bardzo zagrozić tarnowianom. W porównaniu ze składem z pierwszej kolejki w miejsce słabego Christiana Hefenbrocka wystąpi Vjaceslavs Giruckis. Na pewno nie zrezygnowano z usług młodego Niemca, którego możemy zobaczyć w składzie meczowym. Z numerem 7 zobaczymy zapewne Arioma Lagute, który w parze z Maksimem Bogdanovsem nieźle stanowią mocną parę młodzieżową łotewskiej drużyny.

Czy tarnowianie zakończą mecz wysoką wygraną? Wszystko rozstrzygnie się w poniedziałkowe popołudnie, a początek pojedynku o godzinie 14.00.
Drużyny na to spotkanie awizowały następujące składy:

S.C Lokomotiv Daugavpils:
1. Grigorij Laguta
2. Vjaceslavs Giruckis
3. Andrejs Korolew
4. Leonids Paura
5. Kasts Puodżuks
6. Maksims Bogdanovs
7. Artiom Laguta

Unia Tarnów ŻSSA:
9. Janusz Kołodziej
10. Jesper Monberg
11. Piotr Świderski
12. Bjarne Pedersen
13. Sebastian Ułamek
14. Szymon Kiełbasa
15. Patrick Hougaard
16. Tobias Busch

Sędzią pojedynku będzie Marek Wojaczek

Ceny biletów na ten pojedynek:
40 zł – trybuna
20 zł – normalny
15 zł – ulgowy

Kasy na Stadionie Miejskim będą otwarte od godziny 9:00., a bramy stadionu zostaną otwarte o godzinie 12.00. Kibice, którzy zjawią się wcześniej na stadionie będą mogli zobaczyć na telebimie relację ze zwycięskiego meczu z Poznania.
Na poniedziałkowy mecz Żużlowa Sportowa Spółka Akcyjna, wspólnie z firmą Redruk przygotowała atrakcyjny program. Będzie to wydawnictwo w formacie A4, zawierające 40 stron, wśród których każdy kibic znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo do każdego programu dołączony będzie długopis i pocztówka z Bjarne Pedersenem. Duńczyk spotka się z kibicami po meczu, w rejonie trybuny głównej. Będzie to szansa dla fanów speedway`a na zdobycie autografu czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia.

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl