Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  Mecz na szczycie na rybnickim torze    -   18/4/2009
Na Śląsk po trzecie zwycięstwo
Po raz kolejny tarnowscy żużlowcy będą potykać się w meczu na szczycie. Tym razem tarnowskie „Jaskółki” zawitają do Rybnika, gdzie rozegrają pojedynek z miejscowym RKM-em. Rybniczanie jak do tej pory nie zaznali goryczy porażki i zapowiadają walkę o zwycięstwo z faworytem tegorocznych rozgrywek pierwszoligowych. Czy uda się w niedzielne popołudnie wygrać tarnowianom na rybnickim owalu i ze spokojem oczekiwać na kolejne spotkania?

Ogloszenie

Zwycięskiego składu się nie zmienia – taka mysl najwidoczniej przyświecała także trenerowi, a zarazem menadżerowi tarnowian Romanowi Jankowskiemu, który konsekwentnie po raz trzeci wystawia zawodników Unii w tych samych ustawieniach. W tarnowskiej drużynie panuje dobra atmosfera, w piątek przeprowadzano ostatnie treningi i ustawienia w motorach. Najlepiej rybnicki tor zna Piotr Świderski, który w ubiegłym – udanym sezonie reprezentował górniczy klub. Również Janusz Kołodziej nieźle poczyna sobie na tamtejszym owalu. Wiele należy spodziewać się po Sebastianie Ułamku oraz Bjerne Pedersenie, którzy również jeździli na tamtym torze. Lecz jak podkreśla „Świder” – tor może w każdej chwili być inny i nie może się zawodnik uczyć go na pamięć.
Największe problemy ma trener Jankowski na pozycjach juniorów. O ile Patrick Hougaard jest bardziej objeżdżony i zalicza niezłe występy na wyspach brytyjskich, to Szymon Kiełbasa od początku sezonu prezentuje się bardzo słabo. Piątkowy udział w półfinale krajowych eliminacji do Mistrzostw Świata Juniorów może zaliczyć do udanych, lecz występ na torze rywala z bardziej doświadczonymi zawodnikami może przynieść inny rezultat.
Jeżeli jednak czołowi tarnowscy jeźdźcy pojadą na odpowiednim poziomie, to o wynik możemy być spokojni.
Nieco inna sytuacja jest w rybnickim zespole, który przed sezonem był jednym z głównych faworytów do... spadku. Po dwóch zwycięstwach, żużlowcy z Rybnika wydają się być czarnym koniem rozgrywek. Rewelacyjnie spisuje się Mariusz Węgrzyk, który do tej pory w dziesięciu swoich startach nie znalazł pogromcy.
Nieźle radzą sobie Denis Gizatulin oraz Ronnie Jamroży. Mocnym punktem będzie na pewno rybnicka młodzież oraz Ricky Kling, który nieźle punktował w ostatnim pojedynku z Rzeszowem. Słabym ogniwem RKM-u jest była "jaskółka" - Marcin Rempała, który nie może odnaleźć mistrzowskiej formy z 2005 roku.

Na pewno któraś z drużyn będzie musiała zaznać gorycz porażki. Obie zapowiadają walkę do końca i będzie to niewątpliwie mecz trzeciej kolejki. Początek o godzinie 16.30.
Bezpośrednią transmisję z tego pojedynku przeprowadzi RDN Małopolska. Początek spotkania oraz transmisji – 16.30.

Awizowane składy:

Unia Tarnów:
1. Janusz Kołodziej
2. Jesper B. Monberg
3. Piotr Świderski
4. Bjarne Pedersen
5. Sebastian Ułamek
6. Szymon Kiełbasa
7. Patrick Hougaard

RKM ROW Rybnik:
9. Mariusz Węgrzyk
10. Ricky Kling
11. Marcin Rempała
12. Denis Gizatullin
13. Ronnie Jamroży
14. Sławomir Pyszny

(GG)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl