Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tradycyjna msza w każdą trzecią niedzielę miesiąca w Tarnowie    -   18/4/2009
Śpiewana msza trydencka
Informacja dla wszystkich, którzy doceniają tradycję w Kościele i chcieliby uczestniczyć w pierwszej po wielu latach śpiewanej mszy trydenckiej w Tarnowie. Już jutro rano celebra taka odbędzie się w Kościele Akademickim pw. św. Józefa przy ul. Dwernickiego 1 w Tarnowie. Celebransem będzie ks. prof. Bolesław Margański, liturgista z Wyższego Seminarium Duchownego. Mszę zaplanowano na godzinę 10:00.

Ogloszenie
>

Ksiądz Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej zezwolił na odbywanie mszy świętych w formie nadzwyczajnej rytu rzymskiego co trzecią niedzielę miesiąca. Już niedługo istnieje jednak możliwość zwiększenia ich częstotliwości. Do pełnego, godnego i świadomego udziału w celebrach przygotowują wykłady ks. Margańskego, odbywające się w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego "Tratwa w soboty poprzedzające msze o godzinie 17:00.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 11)Dodaj komentarz
(19-04-2009) rrrr :
klechy ale macie nasrane w główach ,czy wy sie widzicie jakie z was pajace w cyrku !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) cóż :
To była piękna, prawdziwa msza

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) do coż: :
Mamy rozumieć, że te odprawiane współcześnie są nieprawdziwe?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) cóż :
msze posoborowe odarły wielowiekową mszę tradycyjną z wielu sakralnych elementów, przesuwając środek ciężkości z adoracji Boga na adorowanie wiernych, więc sam sobie odpowiedz, a w niektórych, szczególnie modernistycznych przypadkach (rockowe granie, dyskotekowe lasery w świątyni) nie mają nic wspólnego z mszą katolicką, a wręcz przeciwnie. Kościół, praktycznie usuwając po Soborze Watykańskim II coś, co funkcjonowało przez wieki i pokolenia stracił co najmniej swoją wiarygodność, zniekształcając przekaz Chrystusa, no bo jak może być wiarygodny kościół, który dziś przestaje uznawać coś, co dotąd było jego istotą, zaprzeczając samemu sobie. Skoro tak, to czego zakabroni, zaprze się jutro? Z której z prawd zrezygnuje pod naporem świata? Wierzymy jako katolicy w słowo objawione, wierzymy w działanie pod natchnieniem Ducha Świętego. Jeśli sami zmieniamy zasady naszej wiary, wówczas lepimy bożka, tworzymy własną religię, nie mającą nic wspólnego z Chrystusem. Msza Trydencka to coś więcej niż tylko "zewnętrzność", rodzaj "opakowania".

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) do cóż: :
1. Chrystus ma tak samo dużo do mszy w kształcie w obecnym, co do mszy przedsoborowej - tamta tradycja nie sięga czasów pierwszych chrześcijan przecież nawet 2. Ryt mszalny nie jest zasadą wiary, za przeproszeniem 3. Sakralne elementy, o których mówisz, to też elementy teatralne - stąd "pozbycie się" wedle mego zdania pogłębia uczestnictwo wiernych we mszy. 4. W żadnym razie nie roszczę sobie pretensji do posiadania bezwględnych racji:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) aldona :
Na nic innego was nie stać tylko na przedruki. Nauczcie się myśleć i pisać to co ludzi interesuje a tu same pierduły. Brak Wam ludzi młodych i operatywnych? to wam znajdę !!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(19-04-2009) do rrr :
Twoja nienawiść do kościoła i księży już jest nudna, powtarzasz się. A tak w ogóle piszę się w " głowach" a nie "główach"

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2009) do Aldony :
Jest przecież wiele innych ciekawych tekstów na tym portalu, które możesz przeczytać. Informacje "przedrukowane" też są potrzebne - chociazby po to żeby o pewnych faktach poinformować czy przypomnieć. Nawiasem mówiąc ciekaw jestem co to jest "to co ludzi interesuje" bo mnie akurat zainteresowała informacja z tego postu, a jak widać Ciebie również - skoro go przeczytałaś i zostwiłaś swój komentarz,

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(20-04-2009) Paweł :
Msza św. sprawowana w tzw. rycie trydenckim jak i sprawowana w rycie Pawła VI (czyli taka w jakiej uczestniczą wierni we wszystkich innych kościołach jest tą samą Mszą św. Warto jeszcze przypomnieć, że Ojciec Sw. wyraźnie nazywa Mszę św w rycie trydenckim NADZWYCZAJNĄ formą rytu rzymskiego a w rycie Pawła VI ZWYCZAJNĄ formą. Wskazuje to, ze Msza św. w rycie trydenckim pozostaje w Kościele katolickim raczej wyjątkiem niz normą ...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(17-05-2009) Piotr :sosna153@o2.pl 
Każdy jest inny i ceni co innego ,ma swoją opinię i zdanie }> Wolny kraj i przekonania.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(16-06-2009) to ja :
Kazda droga prowadzi do Chrystusa, jesli do Niego chcesz dotrzec, a spory o szerokosc tej sciezki sa smieszne

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl