Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Ukradł papier toaletowy, karmę dla kotów i wielkanocne jajo    -   20/4/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
W tym tygodniu po raz pierwszy otrzymaliśmy również informacje od rzecznika prasowego KPP w Brzesku – o zatrzymaniu sprawców wysypywania śmieci w lesie, w wyniku „bezprecedensowej akcji” polegającej na ukryciu się policjantów w miejscu, w którym spodziewali się być świadkami przestępstwa. Interesujący przebieg miała kradzież motoroweru przy ul. Bartniczej – złodzieje z nieznanych przyczyn porzucili pojazd w pobliskich zaroślach. Nie wiemy niestety, czy tylko chcieli się przejechać, czy może np. dopiero po dokonaniu kradzieży, zauważyli, że nie odpowiada im marka (wiek?) pojazdu. Ze wzruszeniem przeczytałem również o zatrzymaniu przez tuchowskich policjantów pijanego 57-letniego „tubylca”. Jako że rzecz miała miejsce w Kowalowej, policjanci z Tuchowa byli dla „tubylca” zapewne „tambylcami”. Swoją drogą jednak świadomość odnalezienia jakiegoś tubylca, i to u nas w Polsce, krzepi, bo dotąd mieliśmy z tubylcami do czynienia jedynie za pośrednictwem starych podróżniczych książek. Jednak bezapelacyjnie palmę pierwszeństwa w minionym tygodniu dzierży sprawca włamania do jednej z tarnowskich altanek, z której ukradł on: 6 butelek 1,5-litrowej wody mineralnej, 2 rolki papieru toaletowego, wielkanocne jajo, poduszki na krzesła, ocynkowane wiadro, karmę dla kotów, środek do usuwania mchu oraz męską koszulkę. Wartość strat na szkodę mieszkanki miasta wynosi blisko 300 złotych.

Ogloszenie

Kradzieże
Nieznany sprawca włamał się do jednej z altanek przy ul. Jagodowej w Tarnowie, wybijając szybę w oknie i ukradł ze środka 6 butelek, 1.5 litrowej wody mineralnej, 2 rolki papieru toaletowego, wielkanocne jajo, poduszki na krzesła, ocynkowane wiadro, karmę dla kotów, środek do usuwania mchu oraz męską koszulkę. Wartość strat na szkodę mieszkanki miasta wynosi blisko 300 złotych.

Nieznani sprawcy zerwali kłódki w drzwiach wejściowych do pomieszczenia gospodarczego mieszczącego się w Tarnowie przy ul. Sportowej i ukradli rower górski, dwie turystyczne butle gazowe, prostownik oraz komplet kluczy. Wartość skradzionego mienia, na szkodę mieszkańca miasta wynosi 800 złotych. Policjanci z komisariatu Tarnów Zachód zatrzymali jednego ze sprawców – 31-letniego tarnowianina. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania drugiego włamywacza.

Pozostawienie motoroweru bez dozoru, na parkingu przyblokowym przy ul. Bartniczej w Tarnowie, wykorzystali sprawcy, którzy dokonali jego zaboru, następnie z nieznanych przyczyn porzucili pojazd w pobliskich zaroślach przy Wątoku.
Zamiłowanie ogrodnictwem wykazał włamywacz, który ukradł mieszkance Tarnowa sporą ilość sprzętu. Do zdarzenia doszło na ul. Ogrodowej. Po otwarciu drzwi drewnianej komórki, sprawca ukradł kobiecie zestaw do pielęgnacji ogrodu w postaci: kosy spalinowej, podkaszarki, kosiarki elektrycznej, glebogryzarki, stalowego świdra do sadzenia drzew i elektrycznego przedłużacza. Łączna wartość strat przekroczyła 2 tysiące złotych.

Zniszczenie mienia
Policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali 5 mieszkańców Dąbrówki Tuchowskiej, w wieku od 16 do 19 lat, sprawców uszkodzenia znaków drogowych. Do zdarzenia doszło na drodze nr 977 w Dąbrówce Tuchowskiej. Chłopcy wracali w nocy z pobliskiej Lubaszowej. Po drodze do domu, na długości około kilometra, poprzewracali 8 znaków, dwa z nich uszkodzili. Na widok policjantów zaczęli uciekać. Trójkę złapano od razu, dwoje kilka godzin później. Starty na szkodę Rejonu Dróg Wojewódzkich w Tarnowie oszacowano na 300 złotych.
Na terenie cmentarza komunalnego w Ciężkowicach, nieznany sprawca rozbił granitową tablicę nagrobną na jednym z nagrobków. Wartość strat oszacowano na tysiąc złotych.
Policjanci z komisariatu w Wojniczu ustalili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca Bieśnika, który rozbił szybę w Hondzie Civic należącej do mieszkańca miejscowości. Wartość start jakie poniósł ten ostatni wyceniono na 500 złotych.

Za kółkiem
Tuchowscy policjanci zatrzymali w Kowalowej 57-letniego tubylca. Mężczyzna jechał na rowerze mając blisko 3 promile alkoholu we krwi.
Kilka minut po drugiej w nocy, z 16 na 17 kwietnia, policjanci z komisariatu w Tuchowie zatrzymali w Zalasowej 35-letniego miejscowego. Mężczyzna poruszał się ul. Tuchowską, samochodem marki Opel Astra będąc w stanie nietrzeźwości. Jak wykazało badanie miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek w miejscowości Olszyny. Kierujący drogą W 975, 18-letni mieszkaniec Wielkiej Wsi, jadąc Polonezem, od Zakliczyna w kierunku Wojnicza, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, doprowadzając do kilkukrotnego przewrócenia pojazdu. W wyniku zdarzenia 17-letni pasażer zginął na miejscu. W wypadku poszkodowana została także 16-latka, która doznała złamania łopatki, 22-latek (ogólne potłuczenia ciała) i sam kierujący, który z urazem głowy trafił do szpitala. Badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu we krwi.
Do wypadku drogowego doszło także w Wierzchosławicach, gdzie kierujący Polonezem, 61-letni miejscowy, jadąc w kierunku Szujca potrącił pieszego przechodzącego z lewej na prawą stronę, zza ruszającego pojazdu. Potrącony –14-latek z Tarnowa, ze złamaną nogą trafił do szpitala. Kierujący był trzeźwy.

Zabójstwa
Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej w Tarnowie doprowadzili do Prokuratury Rejonowej 34-letniego mężczyznę, bez stałego meldunku. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, na okres 3 miesięcy. Mężczyzna, brał udział w libacji alkoholowej na ul. Prostopadłej w Tarnowie, podczas której pomiędzy nim, a 50 letnim właścicielem mieszkania doszło do kłótni. 34-latek zadał ofierze kilka ciosów, w wyniku których nastąpiła śmierć mężczyzny.

Różne
W naszej Tygodniowej Kronice Policyjnej po raz pierwszy powitaliśmy (z uznaniem) informację nadesłaną przez rzecznika prasowego KPP w Brzesku. Podobnie jak te otrzymywane z tarnowskiej KPP, zamieszczamy ją w całości: ”Jest bat na wyrzucających śmieci na dziko. Dowodów na to dostarczyli policjanci z komendy w Brzesku, którzy na gorącym uczynki przyłapali dwóch mieszkańców Woli Dębińskiej. Obydwaj staną teraz przed Sądem Grodzkim. Akcja była bezprecedensowa. –Policjanci otrzymali informację o tym, że ktoś zamierza nielegalnie pozbyć się śmieci, pojechali we wskazane im miejsce, ukryli się i poczekali na sygnalizowany transport – relacjonuje sierż. Ewelina Buda, rzecznik prasowy brzeskiej policji. Nieopodal wysypiska śmieci w Maszkienicach zauważyli samochód dostawczy wypełniony po brzegi odpadami styropianowymi. Po chwili dwóch mężczyzn zaczęło rozładowywać samochód pozostawiając śmieci w lesie. Gdy wyładowali wszystko, pojawiali się funkcjonariusze. Po wylegitymowaniu mężczyzn nakazali pozbierani im śmieci i… załadowanie ich na samochód. Niebawem staną przed Sądem Grodzkim, który za tego rodzaju przewinienie może nałożyć na sprawców karę grzywny. W najgorszym razie wyrzucanie śmieci na dziko może ich kosztować nawet 5 tysięcy złotych.

Na podstawie policyjnych serwisów komentarzem opatrzył MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl