Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pamięci nie można rozstrzelać    -   22/4/2009
Ofiarom Katynia...
W dniu 26 kwietnia Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Imienia Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza „MEMORIA et BONUM”, Wójt Gminy Dębno, Zespół Szkół Im. Ks. Prałata Płk. T. Dłubacza w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi zaprasza do Sufczyna na uroczystość poświęconą ofiarom Katynia organizowaną w ramach akcji sadzenia 21. 473 dębów na 70 – lecie Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa katyńska złożona z 20 tablic przedstawiających historię oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje. Natomiast w dniu 27 kwietnia o godz. 11:00 w Zespole Szkół w Sufczynie zaplanowano poświęcony Katyniowi koncert w wykonaniu zespołu działającego przy Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty”.

Ogloszenie

”Pragniemy, aby ten dzień był prawdziwą lekcją historii i patriotyzmu dla dzieci, młodzieży i całej społeczności lokalnej. Chcemy bowiem z jak największym szacunkiem i godnością uhonorować pamięć dwóch rodaków z Sufczyna zamordowanych na Wschodzie. To przedsięwzięcie będzie miało wymiar nie tylko patriotyczny ale i historyczny. Chcemy zachować w pamięci bohaterów służb mundurowych skrytobójczo mordowanych strzałem w tył głowy, mord dokonany na polskiej inteligencji” - piszą organizatorzy.
Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w kościele p.w. Ducha Św. w Sufczynie. Potem młodzież zaprezentuje montaż słowno – muzyczny pt. „Pamięci nie można rozstrzelać”. Przy szkole zostanie odsłonięty i poświęcony obelisk oraz posadzony „Dąb pamięci” dla uhonorowania pamięci Aspiranta Policji Państwowej Antoniego Rusina, jeńca obozu w Ostaszkowie, zamordowanego strzałem w tył głowy w Twerze w roku 1940 przez NKWD oraz „Dąb pamięci” dla uhonorowania pamięci Porucznika Alojzego Antoniego Rusina zamordowanego na Wschodzie w 1940 roku (ten dąb został nadany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Imienia Ks. Prałata Płk. T. Dłubacza „MEMORIA et BONUM”).
Posadzenia dębów dokonają najbliżsi pomordowanych, przedstawiciele powiatu, gminy, rodziny ks. T. Dłubacza oraz społeczności szkolnej.

Program uroczystości:
11:00 – Msza św. w Kościele Parafialnym p. w. Ducha Św. w Sufczynie
12:10 – Powitanie gości
12:15 - Program artystyczny „Prawdy nie można rozstrzelać” (po Mszy św. w kościele)
12:40 – Przejście do szkoły
13:10 – Odsłonięcie, poświęcenie obelisku i „Dębów Pamięci”
13:20 – Posadzenie „Dębów Pamięci”
13:50 – Przemówienia gości
14:30 - Zapalenie zniczy, złożenie kwiatów
14:45 – Spotkanie okolicznościowe

Uroczystości towarzyszyć będzie wystawa katyńska złożona z 20 tablic przedstawiających historię oficerów zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Natomiast dzień później, 27 kwietnia w Zespole Szkół w Sufczynie o godz. 11:00 zostanie zaprezentowany dla społeczności szkolnej oraz mieszkańców Sufczyna koncert o Katyniu w wykonaniu zespołu Centrum Animacji Społecznej „Horyzonty”.

Organizatorem uroczystości są: Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Imienia Ks. Prałata Płk. Tadeusza Dłubacza „MEMORIA et BONUM”, Wójt Gminy Dębno, Zespół Szkół Im. Ks. Prałata Płk. T. Dłubacza w Sufczynie oraz Dębińskie Centrum Kultury w Jastwi.
Patronat honorowy objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl