Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
  10 komitetów zarejestrowało w naszym okręgu listy kandydatów w wyborach do PE    -   28/4/2009
Poznajemy kandydatów
We wtorek upłynął termin rejestracji w okręgowych komisjach wyborczych list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Znamy już listy kandydatów największych ugrupowań politycznych w naszym okręgu, obejmującym Małopolskę i województwo świętokrzyskie. Reprezentantów Tarnowa i najbliższej okolicy jest na tych listach niewielu, zdecydowanie mniej niż przed pięcioma laty. Z listy PO (poz. 5) startuje tarnowski radny, były żużlowiec Robert Wardzała. Na pozycji 8 jest jeszcze starosta bocheński Jacek Pająk. Z listy SLD startuje Marian Cichy (poz.7), były radny wojewódzki, szef lokalnych struktur tej partii w Tarnowie. Wczoraj na konferencji prasowej w Tarnowie swój start z pozycji czwartej na liście PIS ogłosił też poseł Edward Czesak. Z kandydowania z list PSL wycofał się natomiast były starosta tarnowski Zbigniew Karciński, pierwotnie uwzględniany na zaakceptowanej już w lutym liście ludowców. Zastąpił go wicestarosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski (poz.8). Wiceliderem listy KWW Libertas jest Władysław Żabiński. Na liście Prawicy Rzeczypospolitej mamy jeszcze dwa mniej znane nazwiska.

Ogloszenie

[29.04. Ostatecznie swoje listy w naszym okręgu zarejestrowało 10 komitetów ]

Jak już informowaliśmy, ze starań o reelekcję, zrezygnowała obecna eurodeputowana Urszula Gacek, jedna z najaktywniejszych obecnie parlamentarzystek w PE. Stało się to po tym, jak władze partii zaproponowały jej kandydowanie do PE dopiero z czwartej pozycji na liście. Jej rezygnacja spowodowała przesunięcie się na liście PO obecnego wicemarszałka województwa Leszka Zegzdy z Nowego Sącza a zwolnione przez reprezentantkę naszego subregionu miejsce zajął (ostatecznie pozycja piąta) tarnowski radny Robert Wardzała. Liderem listy Platformy Obywatelskiej w okręgu nr 10 jest Róża Thun (właśc. Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein), szefowa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, o której problemach dot. długości jej nazwiska (PKW nie chciało jej zarejestrować pod skróconym członem "Thun") obszernie informuje w ostatnich dniach prasa. Wiceliderem listy jest poseł Konstanty Miodowicz, reprezentujący świętokrzyskie. Obecny eurodeputowany Bogusław Sonik z Krakowa znalazł się na pozycji trzeciej.
Pełna lista PO w naszym okręgu wygląda następująco:
1. Róża Thun
2. Konstanty Miodowicz
3. Bogusław Sonik
4. Leszek Zegzda
5. Robert Wardzała
6. Andrzej Saternus
7. Marta Patena
8. Jacek Pająk
9. Piotr Hertig
10. Franciszek Adamczyk

Do ostatniej chwili trwały przymiarki na listach Prawa i Sprawiedliwości. Ostatecznie PIS-owi udało się zbudować bardzo silne personalnie zestawienie. Miejsce lidera zagwarantowane zostało już bardzo dawno dla byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Był on chyba w ogóle pierwszym oficjalnym (i od początku nie kwestionowanym przez władze partii) kandydatem, który wyraził wolę startu w wyborach do PE. Mocną pozycję wicelidera uzyskał też niedawno Paweł Kowal, poseł PiS z Wadowic, były wiceminister spraw zagranicznych. Na pozostałych pozycjach ustalenia trwały do ostatnich chwil. Ostatecznie trzecie miejsce zapewniono senatorowi Jackowi Włosowiczowi z Kielc a czwarte zaproponowano posłowi Edwardowi Czesakowi z Brzeska, który tę propozycję przyjął. Na liście PIS rozważana była jeszcze kandydatura Marka Drwala z Tarnowa, ale musiał on ustąpić miejsca eurodeputowanemu Bogdanowi Pękowi, którego ostatecznie przyjęto na listę tej partii na pozycji dziewiątej.
Pełna lista PiS w naszym okręgu wygląda następująco:
1. Zbigniew Ziobro
2. Paweł Kowal
3. Jacek Włosowicz
4. Edward Czesak
5. Krzysztof Szczerski
6. Tadeusz Skorupa
7. Barbara Bartuś
8. Michał Jędrys
9. Bogdan Pęk
10. Mariusz Andrzejewski

Do końca też ważyły się losy kandydatów (i ich miejsc) na liście Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Unii Pracy. Spokojny mógł być o pozycję lidera jedynie obecny eurodeputowany Andrzej Szejna. Ekscentrycznej poseł Joannie Senyszyn proponowano jeszcze kilka dni temu odległe, bo siódme miejsce na liście. Ostatecznie otrzymała fotel wicelidera. Trzecią pozycję na liście Lewicy zajmuje były minister sprawiedliwości Jerzy Jaskiernia. Tarnowianin, Marian Cichy przesunięty został nieco w tył listy, w stosunku do początkowych przymiarek.
Pełna lista SLD - UP w naszym okręgu wygląda następująco:
1. Andrzej Szejna
2. Joanna Senyszyn
3. Jerzy Jaskiernia
4. Kazimierz Sas
5. Bogusław Mąsior
6. Ryszard Barwinek
7. Marian Cichy
8. Włodzimierz Królikowski
9. Krzysztof Habczyn
10. Robert Rokita

Już w lutym swoją listę kandydatów PSL w naszym okręgu zatwierdziły władze PSL. Już po jej zatwierdzeniu z kandydowania z odległej pozycji wycofał się Zbigniew Karciński. Ostateczną listę otwiera Czesław Siekierski, obecnie jedyny poseł PSL-u w Parlamencie Europejskim. Kolejne miejsca zajmują: wicemarszałek małopolski Wojciech Kozak (2), starosta oświęcimski Józef Kała (3), radna sejmiku województwa małopolskiego Urszula Nowogórska (4), dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Kielcach Włodzimierz Wielgus (5), wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego Janusz Żbik (6), rektor Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim prof. Stanisław Zaborniak (7), wicestarosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski (8) oraz znana kompozytorka Katarzyna Gaertner (9) i pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. funduszy europejskich Grzegorz Ostrzołek (10).

Liderem listy KKW Porozumienia dla Przyszłości - CentroLewica, skupiającego działaczy Partii Demokratycznej, SDPL i partii Zieloni 2004, wspieranego także przez Stronnictwo Demokratyczne, będzie obecny eurodeputowany Janusz Onyszkiewicz. Drugie miejsce zajmuje profesor Kazimierz Kik, znany socjolog i publicysta z Kielc. Na trzeciej pozycji "CentroLewica" ulokowała Kazimierza Boronia, starostę chrzanowskiego, na czwartej - Arkadiusza Czudeja, wiceprzewodniczącego regionalnych struktur Partii Demokratycznej w Małopolsce, na piątej - Karolinę Skowron - młodą aktywistkę partii Zieloni 2004 z Krakowa. Kolejne pozycje zajmują: kryniczanin Aleksander Półchłopek z "demokratów" (6), Rafał Wasik (7), Robert Żelazny z "demokratów" (8) Danuta Hausner, nauczycielka z Opola (9) i Marcin Szmel, wicedyrektor jednej z kieleckich firm (10).

Poznaliśmy też kształt listy Unii Polityki Realnej. Liderem listy UPR został były wiceprezydent Krakowa Stanisław Żółtek. Jest jeszcze m.in. historyk sztuki Kazimierz Fałowski z Nowego Sącza (3. miejsce), przedsiębiorca Jarosław Szatan z Olkusza (4), nauczyciel języka angielskiego i europeistyki Paweł Wieciech z Bochni (6), taksówkarz Henryk Stawiarski (8) z Krynicy oraz informatyk Wojciech Misiaszek z Krakowa (10).

Swoją listę zarejestrował także w okręgu 10 KKW Libertas. Na czele listy stanął Wojciech Wierzejski, do niedawna prezes LPR, które obok Naprzód Polsko ! i PSL-Piast stanowi w Polsce fundament ruchu, któremu patronuje irlandzki przedsiębiorca Declan Ganley. Wiceliderem listy w regionie został Władysław Żabiński, były poseł PSL, związany z ziemią tarnowską. Na liście Libertas są także byli posłowie LPR: Leszek Murzyn (4) i Stanisław Papież (7) oraz radni wojewódzcy: Stanisław Dębski (5) i Piotr Stachura (10). Nie znamy jeszcze pozostałych kandydatów z listy Libertas.

W małopolsko-świętokrzyskim okręgu wyborczym swoją listę zarejestrowała także Prawica Rzeczpospolitej. Na tej liście nie ma ostatecznie żadnego z braci Kwaśniaków, których się tu spodziewano. Liderką listy PR jest Krystyna Zając. Nasz subregion repezentują Kazimierz Drożdżowski, inżynier ogrodnik z Luszowic w pow. dąbrowskim (poz.3) i Janusz Łukasik, nauczyciel z Tuchowa (poz.9). Poza nimi na liście znajdują się jeszcze Marek Ciuraszkiewicz i Andrzej Grandys z Kielc, psycholog Andrzej Mirski z Krakowa, teolog Jan Kobyłecki, Krzysztof Holender z Gorlic, Jan Płoszczyca z Myślenic i Ryszard Popiełuszko z Gdowa.

Nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów, dotyczących list kandydatów dwóch ostatnich komitetów, które startować będą z naszego w okręgu: Polskiej Partii Pracy (liderem tej socjalistycznej listy jest były polityk ZCHN i poseł AWS - Mariusz Olszewski) i Samoobrony RP (liderem jest radna wojewódzka Agnieszka Szlęk, wiceliderem były poseł Kazimierz Wójcik).


Więcej szczegółów niebawem. (pd)
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 101)Dodaj komentarz
(28-04-2009) same :
nie będę głosował natych wszystkich populistów !! po raz pierwszy zagłosuje na UPR i wiele mnie nie obchodzi czy wejdą, mam już dośc oglądania błaznów z SLD< PO i PIS. !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) Tarnówek :
Starosta bocheński, politolog, doświadczony polityk za operatorem wózków widłowych??? Ot, elitarna lista PO...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) Joanna :
A ja zagłosuję na moją imienniczkę! Joannę SENYSZYN, baba ma jaja!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) michał :
w sumie z ta Senyszyn to nie jest głupi pomysł , mogę na nią zagłosować jeśli zagwarantuje mi to że jak już dostanie ten mandat to już nigdy nie wróci

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) buhehehe :
Na Senyszyn hahahaha chyba dlatego, że swego kraju nie kochasz ;)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) Tomek :
zdecydowanie oddam głos na Joannę Senyszyn !!! wreszcie jakiś porządny kandydat !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) Tomek N. :
Nigdy w życiu na żadną pokręconą Senyszyn ! Najbardziej merytoryczną wydaje się być kandydatura Pawła Kowala. Wolałbym by startował z listy PO, a pani Róży Thun jako pozbawionej krytycyzmu wobec struktur UE i eurobiurokracji po prostu nie wierzę. No ewentualnie jest jeszcze jeszcze Sonik, ale Kowal wydaje mi się, że nieco lepiej by dbał o polskie interesy w PE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) michał :
ja kocham swój kraj i dlatego napisałem że zagłosuje na senyszyn jeśli tu nie wróci:) ale to było tlyko w formie żartu nie wyobrażam sobie żeby ktoś przy zdrowych zmysłach głosował na tą chorą kobietę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) zjeżony :
nadal nie mogę uwierzyć, że żużlowiec ma szansę na reprezentowanie nas w Brukseli. Ten fakt deprecjonuje listę Platformy, choć nie jest ona przecież taka zła

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) ZN :
Ja bojkotuje te wybory. Moje serce bije z prawej strony!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) michał :
hmm z tego co wiem to w Małopolsce startuje Wojciech Wierzejski

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) ZN :
Wierzejski jest OK ale i tak nie moge zaglosowac bo mnie nie bedzie:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) NZ :
Chwała Bogu, że Cię nie będzie jak ty chciałeś na tego Wierzejskiego zagłosować :) ps. przypadkiem nie wracaj na wybory, zrobisz przysługę narodowi polskiemu!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) czlowiek :
nie ulega watpliwosci ze zadne z tych regionalnych kandydatur nie sa w stanie nawet zblizyc sie do zuzlowca bez wzgledu na to co kto bedzie pisal czy mowil

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(28-04-2009) michał :
NZ muszę Cię zmartwić , ja na 99% będę głosować na WW ponieważ nie ma tu nikogo innego kto lepiej będzie reprezentował POLSKIE interesy, do reszty europosłów jestem zrażony po tym jak odmówili uznania zbrodni wołyńskiej za ludobujstwo

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) tarnowianin :
Ja na wybory napewno pójdę - jeżeli dostanę się do Komisji. Na kogo głosować? -trudno powiedzieć bo jak do tej pory to brak nam inf. co konkretnie ONI tam robią (co mogą dla POLSKI zrobić). Ponadto nie znam programu tych żekomo tak znanych kandydatów. Może zrobią jakieś mitingi-za naszą kasę-to wtedy się zdecyduję.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) olo :
fakt nie ma na kogo zaglosowac, moze na tego panasonika

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) Rozsądek :
Cokolwiek nie myślę o PiS, nie mam wątpliwości, merytorycznie najlepsza lista i życzę im 3 mandatów. Platforma to porażka. Kowal merytorycznie świetny, a o to chyba chodzi, w PE , nie o partyjną przynależność w Polsce

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) michał :
dla mnie to jest oczywiste: PiS okazał co(nie) potrafi PO teraz się ,, wykazuje" SLD gdy było u władzy wiemy jak to się skończyło Wg mnie powinno się dać szansę narodowej prawicy. Ona ostatnio miała szansę zmienić coś w Polsce przed zamachem majowym więc może teraz powinna dostać szansę

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) michalina :
tak tak michałku głosuj na narodową prawicę :-) w końcu nie mogą dać plamy i zdobyć mniej głosów niż dostają w sondażach. Zatem wynik 1% musi zostać osiągnięty, ale do tego musisz jeszcze bardziej namawiać na głosowanie innych. A ja głosuje na PROFESORA NAUK EKONOMICZNYCH DR HAB. JOANNE SENYSZYN! - mądra i inteligentna kobieta!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) PYTANKO :
A czy Pan żużlowiec umie porozumiewać się w jakimś obcym języku?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) ANSWER :
I have a question; can mr. Wardzała speak any foreign language? coz I think, it is really importand to speak english or french in European Parlament! Without it - he will be useless! We should check it as soon as possible!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) OJ MICHALINO, :
żal mi cię

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) ekjferfn :
brawo Michalino. aby wiecej takich jak Ty. precz z ciemnogrodem ! ludzie, otwórzcie oczy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) sympatyk :
nie da się ukryć, że każda partia nas już rozczarowała. Niemniej w Parlamencie Europejskim jednostka może dużo więcej zrobić dla Polski, aniżeli w cuglach polskiej partyjności. Jeżeli więc mówić o trzeźwym spojrzeniu na świat, odwadze w wyrażaniu myśli i bezkompromisowości zdecydowanie nad wszystkimi góruje Pani Prof. Dr Hab. Joanna Senyszyn. Miejmy świadomość, że to kompetencje tych ludzi i kosmopolityzm są ważne w Brukseli I Strasburgu. Stawiajmy na to, nie na zaściankowe i zacofane jednostki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) unista :
a ja tam wole wardzale przynajmniej nasz i zzyty z regionem swoj chlop i robic sie mu cos chce dla ludzi a to chyba najwazniejsze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) stad :
chyba kasę robić hehehe

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) do sympatyka :
a cóż to za brednie? Kosmopolityzm wyklucza się wzajemnie z twierdzeniem "robienie czegoś dla Polski", zaś eurodeputowani nie mają mocy ustawodawczej i mogą jedynie przyjąć lub odrzucić to, co wysmaruje niewybieralna przez ludzi, antydemokratyczna Komisja Europejska

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) ZN :
Polską scenę nardowoą rozwalił niestety Giertych. LPR była jej odpowiednikiem, ale w 2006 Roman odciął się od dziedzictwa narodowców. LPR miała nawet 15% poparcia a dziś poza progiem. A szkoda, bo teraz same lewaki w sejmie:(

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) wyborca :
I tak wiekszosc zaglosuje na Wardzale pogadajcie z ludzmi jakie sa nastroje.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) baba :
tragedia Wardzała kompromitacja totalna nie idę głosować, bo jedyna jest Pani Profesor Senyszyn ale szkoda ją do parlamentu , bo kto mądry w kraju zostanie do czego doszło że nie ma na kogo oddać głosu. Oni wszyscy liczą na KASĘ. Głos zjeżonego jest słuszny ludzie opamiętajcie się słaby, nie zbyt mądry żużlowiec eurodeputowany zapytajcie sę czy umie mówić po naszemu

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) wyborca :
do baby i jeszcze należy zapytać o jego brata zamieszanego w aferę porno

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) michał :
ekjferfn : powiedz mi co rozumiesz przez pojęcie ,,ciemnogród" i na co mamy otworzyć oczy? sympatyk : kosmopolityzm? wg mnie wybieramy tych ludzi po to aby bronili interesu Polski w europie ( np nie pozwalali na to aby unia bezkarnie kazała nam zamykać stocznie) ZN: no tak szkoda tego wszystkiego ale teraz jest Libertas . Moim zdaniem należy odpowiedzieć sobie na pytanie : Czy chcę żeby mój kraj posiadał własną konstytucję oraz swoją walutę? Ja na oba pytanie odpowiedziałem tak i głosuje na Libertas. A co do ,,mądrej i inteligentnej" kobiety to przeraża mnie jej bolszewicki sposób myślenia. Już podaje przykład , podczas jednej z debat z Januszem Korwinem Mikke , Senyszyn stwierdziła że nie należy brać pod uwagę zdania przeciwników jej chorych poglądów ponieważ oni są źle wyedukowani.... Wnioski wyciągnijcie sami.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) CAC 40 :
PiS wsadził na listę Janowskiego... żenada... Oby tylko nie zablokował mównicy w Europarlamencie...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(29-04-2009) eee :
Może najpierw nauczcie się polskiej ortografii geniusze. Mama z Tatem z KTA??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) R2D2 :
Po listach widać jak słaby jest tarnowski głos w Polsce. Miejsca w połowie stawki lub w ogonach, na które głos oddadzą tylko niektórzy tarnowianie. Beznadzieja

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) michał :
na 2 miejscu na liście Libertas jest Władysław Żabiński ze Sukmania więc nie wszyscy dali mieszkańców Tarnowa i okolic na ogony list

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Jakub Kwaśny :
Na liście, która nie ma szans na wprowadzenie swoich reprezentantów do Parlamentu Europejskiego to mógłby być nawet na pierwszym - nic z tego jednak nie wyniknie. Ja natomiast cieszę się, że na liście SLD w okręgu małopolsko - świętokrzyskim jest prof. Joanna Senyszyn.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) slawek :
A ja zagłosuje na UPR:-) jedyna tak naprawdę prawicowa partia, zagłosowałbym na libertas ale na jego listach są ludzie z parti Regionów z byłej samoobrony także to jest jedna wielka ściema.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) michał :
do Jakub Kwaśny: z tego że Senyszyn jest na 2 miejscu też nic nie wyniknie, ktoś taki jak ona nie ma szans na zdobycie wystarczającej liczny głosów w konserwatywnym okręgu jakim jest małopolska. A co do tego Żabińskiego to on nie jest bez szans, Libertas tutaj będzie mieć mandat ale nie koniecznie będzie to WW ( 1 miejsce na liście ) który ma wielu przeciwników, w takim razie 2 to bardzo dobra pozycja dla niego

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Małopolanin :
Szanowni Państow! Sądzę, że kandyaturą, która powinna Nas zainteresować jest zdecydowanie obecny Poseł do PE Bogusław Sonik (lista PO, miejsce 3).

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Panie Kwaśny :
zamiast pisać w internecie zająłby się Pan sesją rady miasta która teraz trwa, a jeżeli chodzi o Panią Senyszyn to trudno by ją Pan nie popierał, przecież jesteście z tej samej partii,i tak wypada,tylko jest pan młody jeszcze , ale zapewniam Pana zmieni Pan swoje poglądy w ciągu lat jeżeli zostanie pan politykiem , narazie się pan uczy, i przejdzie do innych partii zapewniam pana , nie jest Pan pierwszym ani ostatnim

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Legalny Banita :
Nie ma się co podniecać wyborami. Zobaczta se ludziska jak sie odbywa głosowanie w PE a później gadajta i piszta o "szansach i możliwościach". Wybitnych jednostek jest nie wiele. Dla mnie wzorem jest Nigel Farage. Tak świetnego mówcy, który do tego znakomicie pod względem logicznym i merytorycznym uzasadnia swoje tezy podczas wystąpień w PE na pewno nie będziemy mieć teraz w Polsce. Szkoda, że ta szopka tj. wybory do PE w ogóle ma miejsce. Strata czasu i pieniędzy.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) tolerancja :
pani Senyszyn nie jest dobrym kandydatem, to osoba która zawsze wrogo była nastawiona do katolików a większość z nas jest katolikami, osoba tak bardzo żyjąca w nienawiści do takich ludzi jak może ich reprezentować , tutaj nie chodzi mi o samą wiarę , tylko o fakt czy katolik , wierzący lub też nie, będzie traktowany jednakowo , a myślę że nie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) michał :
Senyszyn to człowiek który nie toleruje ludzi o odmiennych poglądach , twierdzi że nie należy ich słuchać bo oni są nieodpowiednio wyedukowani i stąd mają odmienna zdanie niż ona. Zresztą czego innego spodziewać się po osobie która działała w partii w której obowiązywał tylko jeden sposób myślenia...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) Do Kwaśny :
Ty cieszysz sie z byle czego ,obiecujesz jak Miller czy Tusk ,a Senyszyn mimo wykształcenia jest na poziomie Palikota czy dziwki .Tacy pseldo politycy zrobili z polityki szambo , nie istotne co by gadac obiecywać ,krytkować ,mamić .Gdzie byłeś i Twoja idolka jak SLD rozdawalo mialo Premiera ,Prezydenta ,Większość a zrobiła z Polski mafie i tak zostalo do dziś . Wiem winny jest PIS ,Ziobro ,Kaczyński ,itd a gdzie reszta darmozjadów ,złodzieji ,za co biorą ogromne pieniądze? O co chodzi w tych wyborach do EP -o kase i gratyfikacje dla największych pitbuli ze wszystkich partji ,Wyborców Wy macie w du.....Radny bez radny wiesz ile do zrobienia jest w Tarnowie ,i co jakoś wolicie piaskownice i lody

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) ZN :
Nigel Farage to klasa sama w sobie. Szkoda, że u nas nie ma takiego polityka.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(30-04-2009) q :
jak to nie ma ? a Wałęsa??:D:D:D:D:D ża rt:D

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) qwerty :
ja zagłosuję na roberta wardzałe z PO bo wolę na na niego i PO głosować niż na tych dziadów z PIS tzn postanowienia i skleroza PiS - Pierdzący i Smierdzący

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) wacek :
popieram kolege ja miałem z pewnym posłem z PIS doczynienia co wyrolował mnie i zabrał pieniądze a teraz mnie nie zna . mogę podać imię i nazwisko

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) michał :
Pis niczym nie różni się od PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) ZN :
To racja. Zwróćcie uwagę, że PiS i PO szły do wyborów jako jedna koalicja, a następnie się podzieliły i stały się jedna koalicją, a druga główną opozycją i tak do dziś. Opanowały całą politykę. Można powiedzieć, że zarówno mogli się nie dogadać, jak i dogadać:)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) michał :
o braku różnic programowych świadczy fakt że w PO można spotkać wielu ludzi związanych niegdyś z PiS i odwrotnie. Wg najnormalniejsi tam to Cymański ( pis) i Gowin (po)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-05-2009) Do wacka :
mialem pPOdobnie tylko nie dawalem pieniędzy , nigdy tego nie robię na przedplaty ,ale kop byl chyba większy bo obietnice i zapowiedzi wręcz niebotyczne,ze strony POlityka

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) Do Was przyjaciele moi :
Moja dziewczyna gdy ją poznałem była ideałem. Piękna buzia, dlugie nogi, średnie proporcjonalne piersi sprężysty tyłęczek... jednym słowem bajka. Jest też inteligentna ale wiadomo z tym się nie upierałem. Nie ważne w każdym razie zauważyłem że utyła strasznie. Byłem pół roku za granicą i mieliśmy kontakt przez skajpa. Przyjeżdżam i ledwo ją poznałem :/ Ona mówi że to przez zimę ciałka przybyło. Mi na niej zależy dlatego nic nie powiedziałem ale troche przesadziła podczas mojej nieobecności. Rozumiem kilogram lub dwa. Ale 6 kilo?? 57kg przy 168cm? :( Gdzie się podziała moja sikoreczka? Jak ją przekonać do powrotu do normalnej wagi. Z góry dzięki

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) ja :
Moze nie dla Ciebie to cialo frajerze !!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) medyk :
Nie da temu grubasowi jesc tydzien to znow bedziesz mial sikoreczke :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) Monia :
Ty wiesniaku !!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) mis :
Sie ujal pewnie jakis maly slonik morski za grubasem. Koniec z zarciem i tyle !!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) ja :
Co za hamstwo PS.SZCZUPLA BLONDYNKA :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) HAAA :
Tak widzialem szczupla az taaaaakimi udami :)) ze w jedna nogawke chlopa caly wejdzie :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(02-05-2009) ;) :
Hahahaha chcial bys zeby Cie objely :))))))))))))))))))))))))))))) ))

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2009) Poprawny :
Szanowno redakcjo, liste PO otwiera - Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein a nie Róża Thun!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(03-05-2009) wacek :
drogi do wacka ja wiem kto ty jesteś i nie chce mówiś ale to ty byłeś . i ja nadal twierdzę że PISto banda nie robów

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-05-2009) Tarnowianin :
Pałą Obywatela a samemu do zasobniejszego koryta UE -to motto PO

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-05-2009) Marion :
Sonik to porządny człowiek , Kowal jest ok , ale ja zaglosuję na Prawicę Rzeczypospolitej. Jak ktoś chce by PE zamienił się w cyrk to może głosować na tą skrzeczącą żabę Senyszyn . Będzie tam świetnie wyglądała w lateksowym ubranku z sex shopu i skórzanym pejczem w dłoni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2009) marcinek :
a ja tam wole wardzale przynajmniej nasz tarnowski a nie kolejni ktorzy na sile na wybory sa do tarnowa przyszywani a pozniej i tak o nim zapomna

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2009) michał :
Zmarnujesz swój głos głosując na Prawicę RP, tam jedynym człowiekiem na poziomie jest Marek Jurek a tutaj tą partią rządzi pan K, którego nie uważam za ideowego człowieka , a zresztą ich lista nie ma najmniejszych szans na mandat

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2009) TYLKO NIE SENYSZYN :
Jej zachowanie byłoby tragiczne w skutkach dla Polski , u nas możemy ją traktować z pobłażaniem bo to nasze podwórko, ale tam nikt nie traktowałby ją z powagą i szacunkiem, co byśmy wtedy zyskali - nic!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2009) jamotłochzPO :
Robert Wardzała.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(06-05-2009) bez dyskusji :
I tak wardzala jest najlepszym rozwiazaniem dla tarnowa i ja bede na niego glosowac

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2009) Stonka lepsza niz PO!! :
WIERZEJSKI !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2009) SENYSZYN nr 2 na liście SLD-UP :
Joanna Senyszyn - profesor zwyczajny dr hab. nauk ekonomicznych. Od początku kariery naukowej związana z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Badań Rynku. W latach 1996-2002 przez dwie kadencje była dziekanem Wydziału Zarządzania. W latach 1994-1995 była pierwszym rektorem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Jest autorką czterech książek i ponad 150 publikacji z zakresu marketingu, poziomu życia i konsumpcji. Wypromowała ponad 500 magistrów i 6 doktorów. Od 1975 roku do rozwiązania była członkiem PZPR. W 1980 roku wstąpiła do NSZZ „Solidarność”, z którego odeszła w 1995 roku. Od 2001 roku jest posłanką na Sejm RP z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 2005-2008 była wiceprzewodniczącą partii. Jest członkiem Sejmowej Komisji Łączności z Polakami za Granicą i stałej delegacji parlamentarnej do Zgromadzenia Unii Zachodnio-Europejskiej.Jest wiceprzewodniczącą Parlamentarnej Grupy Polsko-Kubańskiej i Zespołu Polska-Tajwan. Przez wiele lat była prezesem Gdyńskiego Oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Z ramienia organizacji pozarządowych przez dwie kadencje była członkiem Krajowej Komisji Etycznej ds. Doświadczeń na Zwierzętach przy Komitecie Badań Naukowych. Wspólnie z organizacjami kobiecymi napisała projekt ustawy o świadomym rodzicielstwie i o finansowaniu z budżetu zapłodnienia in vitro

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2009) Dudi :
Jak ktoś napisał wcześniej, ja też zagłosuję za UPR nie zwracając uwagi na to kto ma większe szanse. Dosyć PO, PIS itp.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2009) wyborca :
euprofiler.eu - test na tej stronie powie wam na kogo powinniście głosować w wyborach 7 czerwca. Naprawdę warto wziąć udział (w teście)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(07-05-2009) ZN :
Mi wyszło, że za PiS powinienem głosować. Ale i tak wolę narodowe partię. Ale test ok.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2009) Marion :
> Michał może i masz rację z Panem K. ale na szczęście on nie kandyduje

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(08-05-2009) michał :
a no nie :) ale i tak Prawica RP popełniła duży błąd podejmując się samodzielnego startu w tych wyborach. PS. Mam pytanie do gości z FMSu: Czy moglibyście przestać bawić się komputerem i wklejać nam tutaj życiorys tej skrzeczącej czerwonej małpy?

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2009) Tolek :
Michale, Marion, co macie do Pana Janusza Kwaśniaka, Pełnomocnika Prawicy Rzeczypospolitej na okręg tarnowski i członka Zarządu Krajowego tej partii? Dlaczego Michale nie uważasz go za ideowego człowieka. Zapewne nie znasz go na tyle aby tak się wypowiadać. Człowieka trzeba poznać, albo zapytać mieszkańców gminy Borzęcin co sądzą o swoim wójcie.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2009) odp :
nie o janusza idzie, bo to fajny chłop a czesia, który jest koniunkturalista o tylko nieco prawicowym zabarwieniu !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2009) piotr :
Zagłosuje na Pis albo upr

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(09-05-2009) MM :
Prawica Rzeczypospolitej. Zdecydowanie TAK.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) realista :
Tylko Wardzala tak naprawde z tego towarzystwa ma szanse wejsc do PE

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) tomek :
do realista : ....... i będzie nas reprezentował jeżdżąc wózkiem widłowym po europarlamencie!!!??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) michał :
Pamiętam, jak w chwili pojawienia się na tym portalu artykułu o tym że ,,nasi" europosłowie nie chcą uznania zbrodni wołyńskiej za ludobójstwo, wszyscy jak jeden mąż wyrażali swoje oburzenia i pisali że te osoby nie zasługują na to aby na nich głosować. Dziś w trakcie kampanii postanowiłem przypomnieć nazwiska tych europosłów którzy zagłosowali przeciw. Wymieniam tylko tych z małopolski : Adam Bielan – Małopolska Urszula Gacek – Małopolska Janusz Lewandowski – Małopolska Czesław Siekierski – Małopolska Bogusław Sonik – Małopolska SKORO NIE CHCĄ ABY MÓWIONO O PRAWDZIE JAK MAMY IM WIERZYĆ??

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) tarnowianin :
Wardzała to świetny kandydat, i bardzo dobrze,że ma duże szanse na zwycięstwo. Jest jedynym Tarnowianinem z listy PO w małopolsce. Powodzenia ROBERT !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) michał :
Mam pomysł: Zostawmy żużel żużlowcom a politykę politykom. Uwierzcie mi że tak będzie najlepiej dla wszystkich :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(10-05-2009) magda :
tylko wardzala moze powstrzymac ten wyscig szczurow do koryta ! wardzala jest najlepszym kandydatem z naszej ziemi !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) michał :
hahahaha szczur który się pcha do koryta może powstrzymać ten wyścig? no w sumie jak on się wepcha a ini nie no to go powstrzyma

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) Tarnówek :
A Wardzała to nie pcha się do koryta???? Co???? i to jak się pcha!!!!!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) nie!!!! :
wardzała się nie pcha on się wpycha

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) michał :
po zamiast na polityków woli stawiać na sportowców bo liczy się nazwisko a nie istotne jest że ta osoba nie ma pojęcia o polityce i tu Wardzała nie jest odosobnionym przypadkiem niestety

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) przepraszam :
ale czy Pan Wardzała się nie farbuje ostatnio troszkę jakiś taki przyczarnawy- jak baba po depilacji

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) prosze :
mi sie podoba ze po stawia na ludzi z checia do pracy i zaangazowanych w misje dla spoleczenstwa ktorzy sa zzyci z naszym miastem i czuja sie odpowiedzialni za nasz region mysle ze wardzala oprocz tego ze jest swietnym kandydatem do pe to jeszcze powoli staje jak widze gwiazda o ktorej sie pisze jaki ma kolor wlosow czy sie depiluje co je na sniadanie itd itd

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) michał :
jakiś polityk chyba PiSu ale nie jestem pewien powiedział słusznie ,, na listach PO brakuje tylko braci Mroczków" niestety to jest zgodne z rzeczywistością :( Radny Szczecina z PO Majdan mieszka w Warszawie a Europoseł PO Hołowczyc który ma najwięcej nieobecności ze wszystkich europosłów. Brawo dla PO ....

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(11-05-2009) klaudia :
A ja dla przkladu podam bylego mistrza swiata rajdowca ari vatanena ktory juz druga kadencje jest europoslem i jest oceniany jbardzo wysoko w roznych rankingach min jako jeden z bardziej aktywnych :) Wydaje sie byc pewna ze w przypadku wardzaly mamy do czynienia z tym samym przypadkiem :) Bedziemy z niego dumni w pe i tarnow na tym wiele zyska. To jedyna szansa dl tarnowa ! Robert jestesmy z Toba !!!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2009) michał :
brak mi słów, koleś był RADNYM na jedną kadencję a Wy checie go zrobić europosłem. Mam pytanie: czy głosowalibyście na niego gdybyście go nie znali z toru żużlowego? zastanówcie się i odpowiedzcie szczerze

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2009) do klaudii :
Doda na prezydenta!

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(12-05-2009) PRAWICA :
Niedziela, 17 maj br. Marek Jurek w Tuchowie, Tarnowie, Dąbrowie Tarnowskiej, Brzesku i Bochni.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2009) ideowiec :
Ludzie jedyny co sie nie pchal do koryta to Marek JUrek!!! koles zrezygnowal z funkcji marszalka !!!!! zajebiscie platna i prestizowa ze wzgledu na swoje idee i przekonania, nie ma drugiego takiego czlowieka w sejmie i dlugo nie bedzie trzymaja sie stolkow i chca nachapac jak najdluzej a on podziekowal za taki cyrk, ale wy i tak go nie dostrzezecie i nie zaglosujecie na jego Prawice Rzeczpospolitej tylko pewnie bedziecie jak osly sie zastanawiac nad kartka Po czy PiS :)

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(13-05-2009) terefere :
Jurek zasługuje na każde miejsce w każdym parlamencie ale jednak sam wyborów nie wygra a na jego listach nie ma nawet po jednym sensownym kandydacie w każdym okręgu. no cóż demokracja jest niedoskonałym ustrojem

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl