Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet
  
   Wieczór Teatru Nie Teraz   -   04/6/2004
Bardzo atrakcyjnie zapowiada się impreza teatralna i muzyczna, którą przygotowuje w środę 16 czerwca Stowarzyszenie Teatr Nie Teraz w swojej siedzibie przy ul. Czerwonych Klonów 12 (budynek byłego internatu). W programie m.in. autorski spektakl Teatru - "Europolis" i występ młodego muzyka, wokalisty, ucznia Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych w Tarnowie Zbigniewa Pyrka. Gościem wieczoru będzie kielecki bard (muzyk, poeta) - Marek Tercz.

Ogloszenie

Marek Tercz - poeta, muzyk, kompozytor i aranżer, inscenizator i reżyser.

Debiutował w latach 70-tych misteriami poetyckimi w kościele św. Wojciecha w Kielcach. W latach 70-tych i 80-tych związany z akademickim ruchem artystycznycm. Laureat Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Festiwalu Artystycznego Młodzieży Akademickiej "Fama", OPPA - HYBRYDY w Warszawie. Uczestnik Festiwalu Piosenki Prawdziwej - Gdańsk - Oliwa' 81, oraz Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (z Piwnicą pod Baranami).

Członek Rady Artystycznej studenckich festiwali, m.in. w Krakowie, Famy, w Poznaniu i Wrocawiu.

Na przełomie lat 80-tych i 90-tych dyrektor artystyczny Estrady Świętokrzyskiej w Kielcach i kierownik literackiej formacji SPIRITUALS SINGERS BAND z Wrocławia. Autor piosenek wykonywanych m.in. przez Przemysława Gintrowskiego, Piwnicę pod Baranami, Roberta Kasprzyckiego oraz wykonawców związanych ze Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie oraz Przeglądem Piosenki Autorskiej we Wrocławiu. Autor piosenek religijnych śpiewanych w kościołach całego kraju. Autor muzyki teatralnej, realizowanej dla teatrów w całym kraju - m.in. w Krakowie - Teatr Molier, Dialog, Bagateli, STU, oraz dla teatrów alternatywnych - m.in. ECCE HOMO, Daleki, PANTHA REI oraz teatrów lalkowych - Kubuś w Kielcach.

W latach 1996 - 2000 związany z Teatrem ECCE HOMO, który współtworzył ze ś.p TADEUSZEM MAJEM - wybitnym artystą scenografem, pedagogiem i menadżerem, a którego spektakle (ECCE HOMO i APOCALYPSIS) prezentowane były na prestiżowych festiwalach sztuki, w tym m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym MALTA. Od jesieni 2002 roku powołał do istnienia w Kieleckim Centrum Kultury scenę alternatywną SALON UNDERGROUND, na której prezentuje muzyczno - poetyckie performance.

Od maja 2004 roku członek kapituły nagrody im. Jacka Kaczmarskiego, przyznawanej przez Instytut Sztuki w Krakowie wręczanej podczas kolejnych edycji Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

"Wieczór" rozpocznie się 16 czerwca o godz. 18.00 w siedzibie Teatru przy ul. Czerwonych Klonów 12 (budynek byłego internatu) . Wstęp - 10 zł. Bilety do nabycia m.in. w naszej redakcji - Rynek 12 (III p.) lub bezpośrednio przed imprezą.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947