To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tomograf okulistyczny wzbogacił wyposażenie szpitala    -   03/8/2009
Kolejny zakup w „Łukaszu”
Dwieście tysięcy złotych kosztował najnowocześniejszy na świecie tomograf okulistyczny, który będzie służył pacjentom Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. Co ciekawe, tomograf został skonstruowany w oparciu o polską myśl techniczną. –Zdecydowaliśmy się na ten wydatek, bo dzięki temu możliwa będzie niedostępna dotychczas dokładna diagnostyka siatkówki – mówi Anna Czech, dyrektor szpitala.

Ogloszenie

Szpital z własnego budżetu sfinansował kupno nowoczesnego urządzenia SOCT Copernicus HR zwanego popularnie tomografem okulistycznym (optycznym), które skonstruowano w oparciu o polską myśl techniczną. Jest to aktualnie najnowocześniejszy tego typu aparat dostępny na rynku, z którego korzysta obecnie 200 klinik okulistycznych na całym świecie. Jego zaleta jest krótki czas badania wynoszący mniej więcej 5 minut oraz wysoka rozdzielczość pozwalająca na uzyskanie wysokiej jakości trójwymiarowego obrazu umożliwiającego badanie trudno dostępnych obszarów dna oka: siatkówki i nerwu wzrokowego. Wykonane za pomocą tomografu zdjęcia mogą być przesyłane za pośrednictwem Internetu do konsultacji.
Aparat pozwala znacznie skuteczniej leczyć pacjentów. Za jego pomocą można szybko i dokładnie diagnozować choroby siatkówki, a zwłaszcza takie schorzenie jak AMD (degeneracja plamki siatkówki) określanego mianem epidemii XXI wieku, które nie leczone może doprowadzić do ślepoty obu oczu. Tomograf jest tez bardzo przydatny w diagnozowaniu i monitorowaniu jaskry. Urządzenie pozwala też diagnozować choroby rogówki, tęczówki i biometrie przedniej komory oka.

Szpital decydując się na zakup urządzenia odpowiedział na zapotrzebowanie pacjentów, którzy po dokładną diagnozę siatkówki musieli fatygować się aż do Krakowa. Teraz wiele wskazuje na to, że będzie to możliwe na miejscu. W niedługim czasie planowane jest uruchomienie poradni siatkówkowej. Warunkiem jest jednak uzyskanie kontraktu na tego rodzaju świadczenia medyczne. -Zwróciliśmy się już w tej sprawie do Narodowego Funduszu Zdrowia i liczymy na pozytywne potraktowanie naszej prośby – podkreśla Anna Czech.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 20:40:39
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html