Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Uważajmy w centrach handlowych    -   03/8/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Słowa uznania należą się 25-letniej kasjerce w sklepie w Siedliskach, która próbowała zatrzymać wyrywającego się jej 20-letniego złodzieja. Sprawcę kradzieży rozbójniczej artykułów spożywczych o wartości 300 zł zatrzymano w policyjnym areszcie. Dużego pecha miał z kolei 42-letni mieszkaniec Krynicy, który w centrum handlowym przy ul. Błonie w Tarnowie stracił pozostawioną na chwilę bez dozoru saszetkę z dokumentami i sumą ponad 4.500 zł. Wybierając się na zakupy, szczególnie w ruchliwe i tłoczne miejsca, musimy mieć świadomość że nie tylko okazja czyni złodzieja, ale że nasze zachowanie ma duże znaczenie dla obserwujących nas „profesjonalistów” – amatorów cudzej własności. W minionym tygodniu doszło też do dramatycznego w skutkach wydarzenia – w miejscowości Rzepiennik Marciszewski w wyniku porażenia prądem zmarł 60-letni mężczyzna, który wykonywał samodzielnie prowizoryczne podłączenie betoniarki do sieci elektrycznej.

Ogloszenie

Kradzieże
29 lipca w Tarnowie w autobusie MPK doszło do kradzieży kieszonkowej. Złodziej wykorzystując chwilową nieuwagę 27-letniego mężczyzny skradł mu z tylnej kieszeni spodni telefon komórkowy o wartości 600 zł.
40-letnia mieszkanka Tarnowa poniosła straty w wysokości 320 zł. w wyniku kradzieży z włamaniem do jakiej doszło pomiędzy 24 a 29 lipca br. z terenu domku działkowego mieszczącego się przy ul. Elektrycznej, stanowiącego jej własność. Sprawca lub sprawcy po wybiciu szyby w oknie dostali się do środka skąd skradli 2 drabiny aluminiowe i narzędzia ogrodnicze.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej do jakiej doszło w sklepie w Siedliskach. 20-letni mężczyzna, mieszkaniec Gorlic skradł w sklepie artykuły spożywcze o wartości ok. 300 zł. a następnie popychał i wyrywał się 25-letniej kasjerce która chciała go zatrzymać. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Policjanci KP Tarnów-Centrum w wyniku podjętych czynności operacyjnych zatrzymali nieletniego (16 lat) sprawcę włamania do jednego z mieszkań na oś. Zielonym w Tarnowie. Sprawca dostał się do mieszkania na parterze siłowo wypychając okno a następnie skradł klucze do mieszkania.
Mieszkaniec Niedomic w czasie dokonywania zakupów w jednej z galerii w Krakowie stracił telefon komórkowy o wartości 600 zł. 27-letni mężczyzna pozostał na chwilę telefon w przymierzali...
W centrum handlowym przy ul. Błonie w Tarnowie 42-letni mieszkaniec Krynicy został okradziony ponosząc straty w wysokości ponad 4500 zł. Złodziej wykorzystał fakt pozostawienia bez chwilowego nadzoru saszetki wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Zniszczenie mienia
Policjanci poszukują sprawców uszkodzenia mienia do jakiego doszło w okresie pomiędzy 25 a 27 lipca br. w budynku Szkoły Podstawowej w Porębie Radlnej. Uszkodzone zostały 3 parapety i rynna – suma strat 300 zł.
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia w Tarnowie w sklepie mieszczącym się przy ul. Wałowej nieznany sprawca lub sprawcy wybili szybę wystawową. Właściciel sklepu wyceniał straty na kwotę 300 zł.

Za kółkiem
Do wypadku drogowego doszło w Tarnowie na ul. Jana Pawła II. 15-latek kierujący motorowerem jadąc chodnikiem - jak twierdził z wyłączonym silnikiem - potrącił wysiadającą z autobusu 19-latkę. Kobieta doznała urazu w postaci złamania kości nosowych oraz czterech zębów. Została przewieziona do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej została zwolniona do domu. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motorowerem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.
Do wypadku drogowego doszło również w Tarnowie na skrzyżowaniu ulic Zbylitowskiej i Sienkiewicza. Kierujący rowerem 32-letni mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu VW Transporter, wskutek czego został potrącony. Rowerzysta został przewieziony do szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Kierowcę VW poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem – 0,00. Natomiast kierującemu rowerem pobrano krew, z uwagi na fakt iż jego zachowanie wskazywało na stan nietrzeźwości.
W miejscowości Czermna (gm. Szerzyny) policjanci KP w Tuchowie zatrzymali do kontroli drogowej 20-letniego kierowcę Fiata 126 p, mieszkańca Jodłowej. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość, stwierdzając 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali w m. Lubcza (gm. Ryglice) nietrzeźwego kierowcę pojazdu typu quad. Pojazd nie był dopuszczony do ruchu (nie posiadał numerów identyfikacyjnych). W trakcie badania na trzeźwość okazało się, że kierowca ma w wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. 40-letni kierowca mieszkaniec Pilzna odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Narkotyki
Policjanci KMP w Tarnowie zatrzymali w miejscowości Kępa Bogumiłowica dwóch młodych mężczyzn w wieku 28 lat, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Jeden z mężczyzn posiadał przy sobie 8,5 grama amfetaminy, drugi 1 gram marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Grozi im odpowiedzialność karna za posiadanie środków odurzających.

Różne
W miejscowości Rzepiennik Marciszewski w wyniku porażenia prądem zmarł 60-letni mężczyzna. Wykonywał on samodzielne prowizoryczne podłączenie betoniarki do sieci elektrycznej. W czasie tej czynności został porażony prądem.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947