Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Lokalne Grupy przystępują do działania    -   03/8/2009
Umowy podpisane
1 sierpnia wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela wręczył przedstawicielom Lokalnych Grup Działania umowy o warunkach i sposobie realizacji lokalnych strategii rozwoju obszarów wiejskich z środków unijnych. „LGD” to partnerstwa zorganizowane najczęściej w formie stowarzyszeń zrzeszających samorządy lokalne, mieszkańców, przedsiębiorców i organizacje pozarządowe – staną się one swego rodzaju jednostkami grantodawczymi dla innych podmiotów działających na ich terenie.

Posłuchaj wypowiedzi wicemarszałka Województwa Małopolskiego Romana Ciepieli oraz wójta Gminy Szczurowa Mariana Zaleskiego :

Ogloszenie
>

-Lokalne Grupy Działania, niekiedy zrzeszające po kilka gmin (w jednym przypadku – także gminę z województwa świętokrzyskiego – przyp. red.) – będą ogłaszać konkursy. O środki te mogą ubiegać się inne stowarzyszenia, a nawet osoby fizyczne – mówi wicemarszałek Roman Ciepiela.
Na podstawie zawartych umów Lokalne Grupy Działania będą mogły korzystać ze środków przeznaczonych na działania Osi 4 (Leader) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, nakierowanej na wspieranie tworzenia nowych miejsc pracy oraz budowę kapitału społecznego poprzez aktywizację mieszkańców. W ramach Lokalnych Strategii Rozwoju wybrane LGD będą realizować zadania obejmujące m.in. rozszerzanie oferty kulturalnej, sportowo-rekreacyjnej i edukacyjnej obszarów wiejskich, rozwój turystyki oraz stymulowanie rozwoju gospodarki i modernizacji rolnictwa.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 6)Dodaj komentarz
(04-08-2009) www :
a ciepiela ponownie wręcza, dekoruje, otwiera, czy ten facet nie ma nic innego do roboty. Jako marszałek zarabia parę tysięcy i to za fakt : STANĄĆ, NOZYCZKI DO RĘKI , PRZECINAMY WSTĘGĘ I OTWARTE DO DOMU... i tak co dzień. Ale jakby co to do wyborów będzie mówił że to wszystko jego zasługa...

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2009) prv :
Tak naprawdę gdyby nie Ciepiela to miasto miałoby guziczek z pętelką. W dodatku to wyjątkowo skromny człowiek. "Przecinającym" natomiast jest niewątpliwie prezydent Tarnowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2009) Ciepiela jest ok :
Jedyny, który coś robi dla regionu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2009) bos :
do www - widać , że jesteś politykiem a nie obiektywnym obserwatorem !

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(04-08-2009) Tarnowianin :
Brawo Panie Romanie- były Prezydencie Tarnowa -dziś Marszałku Województwa -jutro znów Prezydencie Tarnowa

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(05-08-2009) jednostki,psia mać! :
Dotąd sadziłem, że poprzstaniemy na "środkach pomocowych" (w dawnej Polsce: pieniądze). Ale gdzie tam! Okazuje się , że mamy "cuś" lepszego. "Jednostki grandtotwórcze". Chętnie poznałbym nazwisko cymbała, który to określenie wprowadził do obiegu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947