Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Tygodniowa Kronika Policyjna    -   10/8/2009
Policja nie próżnowała
Miniony tydzień przyniósł szereg zatrzymań nie tylko pijanych użytkowników dróg, ale również sprawców kradzieży. Funkcjonariusze zatrzymali także 16-letniego sprawcę rozboju, do jakiego doszło w Tarnowie przy ul. Ablewicza oraz trzech mieszkańców Lisiej Góry, którzy w rejonie boiska sportowego w Kobierzynie dokonali pobicia 25-letniego mieszkańca tej miejscowości. Niestety tydzień ten przyniósł również dramat, jakich corocznie w letnich miesiącach nie brakuje – dla 18-letniego mieszkańca Jadownik (powiat brzeski) wyjazd pod namioty zakończył się tragicznie: utonął on w pożwirowym stawie w Radłowie. Kąpiel w tym miejscu była zabroniona.

Ogloszenie

Kradzieże
Do kradzieży doszło na ul. Brodzińskiego w Tarnowie. 32-letni mieszkaniec Woli Rzędzińskiej pozostawił na dach swojego samochodu telefon komórkowy, portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 70 zł i dokumentami. Pozostawione na dachu przedmioty zostały skradzione. Mężczyzna oszacował swoje straty na kwotę 300 zł.
Policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum w wyniku czynności operacyjnych prowadzonych od 1 sierpnia br. ustalili , a następnie zatrzymali sprawcę kradzieży krzyży nagrobnych z Cmentarza Parafialnego w Woli Rzędzińskiej. Z udziałem sprawcy przeprowadzono wizję lokalną, w czasie której wskazał on 11 nagrobków z których skradł krzyże. 21-letni mężczyzna, mieszkaniec Woli Rzędzińskiej przyznał się do dokonania tego przestępstwa. Był wcześniej notowany za kradzieże. W czasie czynności prowadzonych przez policję stwierdził, że skradzione krzyże wymienił na alkohol. Przedstawiono mu zarzut z czyn art. 262 paragraf 2 za który grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.
Policjanci KP Tarnów-Centrum ustalili a następnie zatrzymali sprawcę włamania do mieszkania przy ul. Targowej w Tarnowie. Zatrzymany to 32-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna włamał się do mieszkania wywarzając drzwi wejściowe, a następnie skradł buty o wartości 260 zł. Sprawcę osadzono w policyjnym areszcie.
Do kradzieży doszło na terenie Biblioteki Publicznej mieszczącej się w Tarnowie przy ul. Staszica. Przedmiotem kradzieży stał się telefon komórkowy o wartości 500 zł. pozostawiony bez nadzoru przez 55-letniego tarnowianina.

Zniszczenie mienia
Na gorącym uczynku przestępstwa patrol policji zatrzymał 35-letniego tarnowianina , sprawcę uszkodzenia przedniej szyby w samochodzie Opel Tigra. Do zdarzenia doszło na ul. Wekslarskiej. Mężczyzna przebywa w policyjnym areszcie. Straty w wysokości 550 zł. poniosła 38-letnia właścicielka samochodu.

Napady, rozboje
Policjanci KP Tarnów -Centrum w wyniku podjętych działań zatrzymali 16-letniego sprawcę rozboju do jakiego doszło w Tarnowie przy ul. Ablewicza. Sprawca używając przemocy (kopanie i uderzanie po całym ciele) wobec 17-letniego mieszkańca Tarnowa skradł mu srebrny łańcuszek o wartości 255 zł. Nieletni sprawca w chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Policjanci odzyskali również skradziony łańcuszek.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali trzech braci w wieku 22, 20 i 19 lat, mieszkańców Lisiej Góry, którzy w rejonie boiska sportowego w m. Kobierzyn dokonali pobicia 25-letniego mieszkańca Kobierzyna. Sprawcy kopali i bili pokrzywdzonego po całym ciele powodując liczne potłuczenia oraz wybicie zęba. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Za kółkiem
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali w m. Lubaszowa do kontroli drogowej samochód marki Mercedes prowadzony przez 36-letniego mieszkańca Jodłówki Tuchowskiej. W czasie badania na trzeźwość okazało się, że kierowca ma wydychanym powietrzu ponad 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali w Radłowie do kontroli drogowej 47-letniego mężczyznę, mieszkańca Jadownik Mokrych który kierował samochodem VW Golf. Badanie na trzeźwość wykazało 0,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali o godz. 0:30 na rynku w Tuchowie 17-latka kierującego motorowerem. Został on poddany badaniu na trzeźwość z wynikiem 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Tarnowskiej w Zalasowej kierowcę Fiata 126p. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość z wynikiem 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy prawo jazdy.
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Otfinów kierującego VW Golf. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość, stwierdzając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że 26-letni kierujący mieszaniec Gorzyc posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów do roku 2012.

Narkotyki
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku 22-letniego mieszkańca Tarnowa który posiadał przy sobie środki odurzające. Po zważeniu i sprawdzeniu okazało się że była to amfetamina w ilości 12,42 grama. Mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie.
Policjanci KMP w Tarnowie zatrzymali na ul. Spytki w Tarnowie 17-latka który posiadał przy sobie środek odurzający w postaci marihuany w ilości ponad 0,7 grama. Substancja została poddana badaniu narkotesterem, a następnie zabezpieczona. 17-letni mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany.

Różne
Tragicznie zakończył się wyjazd pod namioty dla 18-letniego mieszkańca Jadownik (powiat brzeski), który utonął w stawie pożwirowym w Radłowie. Jego ciało zostało odnalezione przez płetwonurków Straży Pożarnej na głębokości 9,5 m. Przeprowadzone na miejscu oględziny z udziałem prokuratora wstępnie wykluczyły działanie osób trzecich w tym zdarzeniu. Według relacji świadków mężczyzna przed godz. 5.00 poszedł popływać w pobliskim zbiorniku wodnym. Kąpiel w tym miejscu jest zabroniona.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947