Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Chcemy wychowania integralnego człowieka...    -   13/8/2009
Ojciec Góra zaprasza do Jamnej
Jak informowaliśmy, 15 sierpnia, w sobotę w Ośrodku Duszpasterstwa Akademickiego oo. Dominikanów, odbędzie się doroczne „Święto pojednania” w Jamnej, zaś 16 sierpnia – Odpust Świętego Jacka. Jednak już jutro, 14 sierpnia mieć będzie miejsce „Radosny Pogrzeb Matki Boskiej” – wydarzenie, które odbywa się jedynie w czterech miejscach w Polsce. Z kolei w dniach 17-19 sierpnia zaplanowano „Szkołę przebicia” – nietypowe rekolekcje z udziałem m.in. Wandy Półtawskiej i Krzysztofa Zanussiego – albowiem jak stwierdza ojciec Jan Góra, ludzie wierzący „nie mogą być ciamajdami” i potrzebna jest im właśnie „siła przebicia”. Dominikanin podkreślając, iż zarówno w „niosącej wiarę Lednicy”, jak i w „przynoszącej nadzieję Jamnej” - chodzi o wychowanie integralne człowieka, wychowanie intelektualne, emocjonalne i duchowe ludzi, zdolnych do działań wspólnotowych, do dojrzewania do realizacji zadań. ”Uświadomiłem sobie, że kiedy Mieszko wybrał Chrystusa, to powstała Polska” - mówi J. Góra. Na uroczystości zapraszają: Starosta Tarnowski, Prezydent Miasta Tarnowa, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn oraz Dom św. Jacka na Jamnej.

Posłuchaj fragmentów wypowiedzi o. Jana Góry :

Ogloszenie

Podczas wczorajszej (12 sierpnia) konferencji prasowej zorganizowanej przez Starostwo Powiatowe w Tarnowie z udziałem wielu osób, w tym przedsiębiorców zaangażowanych w całe przedsięwzięcie, ojciec Jan Góra opowiadał także m.in. o tym, w jaki sposób „odkrył” Jamną. Zaznaczył również, że nie przybywa „z pustymi rękami” – w czasie uroczystości rozdawany będzie Brewiarz, „który uczy dialogu, rozmowy z Panem Bogiem”. Dominikanin podkreślił, że na jego wydanie nieporównywalnie więcej pieniędzy, niż Episkopat Polski, przeznaczył biskup tarnowski Wiktor Skwor, który ofiarował nań wszystkie pieniądze ze sprzedanego przez siebie samochodu.

PROGRAM

14 sierpnia, godz. 15:00-20:00
Radosny Pogrzeb Matki Boskiej. Podsumowaniem uroczystości będzie wykład pani Agnieszki Tombińskiej, żony Ambasadora RP przy Unii Europejskiej, matki dziesięciorga dzieci. Tytuł wykładu: „Kobieta, żona, matka”.
15 sierpnia – Miejsce pamięci i pojednania
10:00 - Wspomnienie o żołnierzach poległych podczas I i II Wojny Światowej, wystąpienie Starosty Tarnowskiego, modlitwa za zmarłych, złożenie kwiatów
11:00 – Msza Święta polowa w intencji poległych żołnierzy. Msza odpustowa
12:30 – Polonez na łące
15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
16:00-19:00 – Misterium Jacka Kowalskiego o zaśnięciu Najświętszej Maryi Panny, zabawa integracyjna, kiermasz książek
19:30 – zabawa na łące, koncerty zespołów artystycznych

16 sierpnia – Odpust Św. Jacka
11:00 – Odpustowa Msza Święta przy dębie

SZKOŁA PRZEBICIA - (wstęp wolny)
17 sierpnia (poniedziałek, od godz. 9:00
Dyskusje i wykłady: o. Tomasza Pawłowskiego OP „O co tutaj właściwie chodzi?”, Wandy Półtawskiej i Krzysztofa Zanussiego.

18 sierpnia
Dyskusje i wykłady: Krzysztofa Pawłowskiego, Liliany Sonik, Beaty Nowackiej i Karola Życzkowskiego.
O godz. 20:00 – warsztaty „Szlak spadochronowy” (tylko dla ochotników – wymagana odporność psychiczna oraz kondycja fizyczna) – o. Tomasz Pawłowski OP.

19 sierpnia
Dyskusje i wykłady: Tadeusza Ostrowskiego Ryszarda Horodeckiego i o. Jacka Salija OP, a także spotkanie liderów grup formacyjnych. „Syntezy” Szkoły Przebicia dokona o. Jan Góra OP.
Spotkania zaczynają się o godz. 9:00 zaś kończą o 18:00.
MP
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947