InTARnet poleca
Źródło: inTARnet.pl

Zwycięstwo Iskry Tarnów    -   16/8/2009
Iskra Tarnów – Piast: 1:0
Iskra Tarnów pokonała beniaminka tarnowskiej okręgówki czchowskiego Piasta 1:0 po bramce Roberta Kozioła w 8 minucie minucie meczu. Z pewnością był to mecz walki, w którym żadna z drużyn nie odpuszczała w dążeniu do celu. Inauguracyjny mecz w Tarnowie-Krzyżu zgromadził blisko 160 sympatyków piłki nożnej w tym Klub Kibica Iskra Tarnów.

Ogloszenie
>

Mecz ułożył się idealnie dla gospodarzy, bowiem w 8 minucie meczu Barwacz wrzutem z autu podał do Kozioła, który dobrze przyjął piłkę i strzałem przy słupku zaskoczył bramkarza i obronę gości. W odpowiedzi Heród strzelał z 20 metrów, lecz Kasprzyk sparował piłkę na rzut rożny. W 12. minucie dobrze zapowiadający się rajd Derlagi środkiem boiska zatrzymali obrońcy Piasta. W 15. minucie rzut wolny po faulu na Guzym wykonuje Gajda, Pulit jednak przerzuca piłkę nad poprzeczką. Goście z Czchowa próbowali wyprowadzać kontry, lecz kilkukrotnie na spalonym byli Marek Olszewski i Heród. Pierwsza połowa przebiegała w szybkim tempie i najczęściej akcje kończone były strzałami. Tak było w przypadku Olszewskiego, Kurasia oraz w odpowiedzi ponownie Kozioła po wrzucie z autu. W 35. minucie meczu mogło być 2:0, lecz Gajda po minięciu obrońcy Piasta spudłował z 12 metrów. Pod koniec pierwszej połowy zaznaczyła się przewaga gości, lecz strzały ani Oliynyka ani Kukli nie dochodzą celu. Druga połowa rozpoczęła się od ponownej wymiany ciosów, lecz to Piast miał klarowne sytuacje. Najpierw Marek Olszewski strzela nad poprzeczką po dośrodkowaniu Sobczyka. W 60. minucie po kontrze i dośrodkowaniu Cierpicha niecelnie uderzył Guzy. Kilka minut później Derlaga strzela 30 cm obok słupka po podaniu Guzego. Goście natomiast konstruowali dobre ataki, najczęściej kończąc strzałem. Jednakże, bardzo dobrze dysponowana obrona gospodarzy w tym dniu nie pozwalała na zdobycie bramki gościom z Czchowa. W 67. mincuie próbował Olszewski, lecz piłkę sparował Kasprzyk, w 73. po strzale Sobczyka również górą był bramkarz Iskry. W 75. minucie w polu karnym Piasta piłkę źle przyjął Kozioł. Końcówka meczu to wyraźne naciski gości, lecz kilkukrotnie obronną ręką wychodzili bracia Mruk - Witold i Daniel oraz Żak Damian i Jonasz. Podsumować należy, iż bez wątpienia był to mecz walki, prowadzony w szybkim tempie. Iskra wygrała dzięki zgranej obronie i dobrym kontrom.

Iskra Tarnów - Piast Czchów 1:0 (1:0)
Bramka: 8 min. Robert Kozioł
Żółte Kartki: D. Mruk i Cnota
Sędziował: Bartłomiej Wilkosz
Widzów: 160

Skład Iskry:
Kasprzyk - D.Mruk, W.Mruk, D.Żak, J.Żak - Guzy, Derlaga, Barwacz (65 min. Starzyk), Cierpich (75 min. Foszt) - Gajda, Kozioł (72 min. Lech)

Skład Piasta:
Pulit - Oliynyk, Cnota (70 min. Skwarło), Gigoń, Nowak - Kuraś, Kukla, Sobczyk, Mi.Olszewski - Ma.Olszewski, Heród.

Kolejne spotkanie Iskra rozegra w najbliższą środę 19. sierpnia o 17.30 w Niedomicach z tamtejszą Unią.
Michał Guzy

Na zdjęciu: Robert Kozioł
Sonda inTARnetowa

A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32