Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   ...bo nie chciała go podwieźć...    -   17/8/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Miniony tydzień to przede wszystkim kilka przypadków zatrzymania złodziei oraz sprawców rozbojów. Do niecodziennego zdarzenia doszło natomiast w gminie Żabno – pijany mężczyzna (3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu) w natarczywy sposób żądał od poruszającej się samochodem Toyota Corolla kobiety, by go podwiozła, a wobec odmowy – dokonał uszkodzenia pojazdu na kwotę 3 tys. zł. „Autostopowicz” został zatrzymany.

Ogloszenie
>

Kradzieże
Do kradzieży pieniędzy doszło w Bogumiłowicach. Nieznana osoba wykorzystując nieuwagę właścicieli domu, którzy przebywali w tym czasie na podwórku swojej posesji przez otwarte drzwi do domu dostała się do środka, a następnie skradła pieniądze w kwocie 945 zł, które znajdowały się na stole w kuchni. Pieniądze stanowiły własność 84-letniej właścicielki domu.
Mieszkaniec Tarnowa w wieku 28 lat został okradziony przebywając na wakacjach w Mielnie. Złodziej wykorzystał fakt, że mężczyzna przebywając na palcu zabaw pozostawił na chwilę bez dozoru telefon komórkowy. Właściciel oszacował straty na kwotę 800 zł.
Do kradzieży doszło również w m. Kowalowa gm. Ryglice. W nocy z 9 na 10 sierpnia z terenu posesji skradziono rower o wartości 500 zł.
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania kradzieży z włamaniem 40-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyzna chciał się włamać do jednego z mieszkań przy ul. Romanowicza w Tarnowie wybijając szybę w oknie kuchennym. Ten sam mężczyzna wcześniej usiłował się również włamać do innego mieszkania mieszczącego się przy ul. Romanowicza, jednakże został spłoszony przez właścicielkę. Włamywacza osadzono w policyjnym areszcie.
Policjanci KP w Tuchowie zatrzymali dwóch sprawców kradzieży do której doszło w Karwodrzy gmina Tuchów. Sprawcy w wieku 19 i 17 lat weszli do domu jednorodzinnego skąd skradli pieniądze w kwocie 1300 zł. oraz cyfrowy aparat fotograficzny o wartości 800 zł. Policjanci odzyskali część pieniędzy w kwocie 950 zł. Sprawcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.
W miejscowości Lubaszowa z terenu posesji skradziono rower o wartości 1000 zł na szkodę 79-letniej właścicielki.
Dzielnicowi KP Tarnów-Zachód w trakcie wykonywanych czynności dotyczących kradzieży portfela wraz z pieniędzmi z jednego z domów w Bogumiłowicach, zatrzymali sprawcę tegoż przestępstwa, którym okazał się 16-letni mieszkaniec Bogumiłowic. W toku postępowania okazało się, że zatrzymany nieletni wspólnie z 21-letnim mieszkańcem Mikołajowic w dniu 17 czerwca br. dokonali rozboju na 14-letnim mieszkańcu Bogumiłowic. Używając siły fizycznej poprzez uderzanie dłonią po twarzy a także popychanie przeszukali 14-latkowi ubranie, a następnie skradli mu telefon komórkowy o wartości 200 zł. Zatrzymany 16–latek przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka.

Zniszczenie mienia
Policjanci KP w Żabnie zatrzymali 48-letniego mieszkańca Radłowa, który umyślnie uszkodził samochód marki Toyota Corolla stanowiący własność firmy leasingowej z Warszawy. Samochodem poruszała się przedstawicielka firmy farmaceutycznej. Mężczyzna w sposób natarczywy zażądał podwiezienia w nieznanym kierunku, a gdy właścicielka pojazdu odmówiła mężczyzna uderzając pięścią w pokrywę bagażnika dokonał wgniecenia karoserii. Straty zostały wstępnie oszacowane przez właściciela na kwotę 3 tyś. zł. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Badanie na trzeźwość wykazało 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Rozboje, pobicia
Policjanci KP w Wojniczu realizując posiadane materiały operacyjne ustalili a następnie zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Zatrzymany mężczyzna w dniu 9 sierpnia br. w m. Wesołów (gm. Zakliczyn) zażądał wydania pieniędzy od 58-letniego mieszkańca Jaworska. Gdy ten odmówił sprawca zaczął uderzać i kopać mężczyznę, jednakże został spłoszony przez nadjeżdżający samochód. Pokrzywdzony ma złamany nos, stłuczenia głowy oraz otarcia naskórka. Zatrzymany to 25-letni mieszkaniec miejscowości Stróże. Przyznał się do dokonania tego czynu. W dniu 10 sierpnia mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Brzesku. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.
Policjanci KP Tarnów-Centrum ustalili a następnie zatrzymali dwóch sprawców pobicia 30-letniego mieszkańca Gliwic. Do zdarzenia doszło ok. 2:00 w nocy na ul. Targowej w Tarnowie. Sprawcy dokonali pobicia kopiąc mężczyznę po całym ciele. Doznał on obrażeń w postaci potłuczeń oraz urazu barku i ramienia. Obaj zatrzymania to mieszkańcy Skrzyszowa w wieku 20 lat.

Za kółkiem
Policjanci KP w Ciężkowicach zatrzymali w m. Bruśnik 45-letniego mężczyznę mieszkańca Falkowej, który kierował ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości. Urządzenie do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało wynik 1,7 promila. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy kat. A i T.
Policjanci KP w Wojniczu zatrzymali 35-letniego mieszkańca Wojnicza, który jechał rowerem mając w organizmie 3 promile alkoholu.
Do zdarzenia drogowego doszło w Wielkiej Wsi gmina Wojnicz. 25-letni kierowca samochodu Opel Vectra kierował tymże pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości - wynik badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu 1,2 promila. Kierowcy oraz pasażerce udzielono pomocy medycznej.
Policjanci KP Tarnów-Zachód zatrzymali na ul. Szujskiego w Tarnowie kierowcę WV Golfa. Kierowcę poddano badaniu na trzeźwość. 59-letni mężczyzna, mieszkaniec Tarnowa miał 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Narkotyki
Policjanci KP Tarnów-Centrum zatrzymali na ul. Bitwy pod Studziankami w Tarnowie 24-letniego mieszkańca Tarnowa, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany (0,31 grama netto) . Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl