To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Pierwszy w Tarnowie dawca szpiku    -   27/8/2009
Ratując życie...
20-letni student AGH, Jacek Janis został pierwszym w Tarnowie dawcą szpiku kostnego. Biorcą zostało ważące 13 kg niemowlę. J. Janis, uhonorowany wczoraj przez prezydenta Ryszarda Ścigałę statuetką „Anioła Ciepła” od dwóch lat znajdował się na liście dawców – jednak decyzja ta narodziła się w nim wcześniej, pod wpływem działalności Katarzyny Duraj i organizowanych w naszym mieście akcji „Tarnowska Kropla”. Tarnów jest prawdopodobnie jedynym miastem w Polsce, które finansuje badania potencjalnych dawców.

Posłuchaj fragmentu konferencji prasowej – wypowiadają się: Ryszard Ścigała, Jacek Janis i Katarzyna Duraj :

Ogloszenie

Jak stwierdza Jacek Janis, sam zabieg pobierania szpiku z krwi trwał około czterech godzin, a jedyny, niewielki ból z jakim się wiązał, to ten towarzyszący wbiciu igły. Jednak świadomość, że można uratować w ten sposób czyjeś życie, jest bezcenna...
Przypomnijmy, Tarnowianie znajdują się w ścisłej czołówce Polaków, którzy zdecydowali się przebadać i stać się potencjalnym dawcą szpiku. Dotychczas, w ramach akcji przeprowadzanych cyklicznie przez "Kroplę", przebadanych zostało około 1700 osób z naszego miasta i najbliższych okolic. Jacek Janis jest jednak pierwszą osobą z tego grona, której szpik okazał się zgodny ze szpikiem osoby potrzebującej przeszczepu. Dane o pozostałych osobach przebadanych na podobną okoliczność, cały czas figurują w światowej bazie danych.
Przy okazji spotkania z pierwszym tarnowskim dawcą, z ust prezes stowarzyszenia "Kropla" Katarzyny Duraj dowiedzieliśmy się o najbliższych, planowanych już jesienią przedsięwzięciach związanych z akcjami pomocy dla osób chorych na białaczkę, w tym również o kolejnych badaniach potencjalnych dawców (szczegóły w pliku dźwiękowym).
Już dziś serdecznie zachęcamy do wzięcia w nich udziału.
MP, PD

Foto: Paweł Topolski – www.tarnow.pl
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Wed, January 19, 2022 18:58:51
IP     : 54.161.2.204
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html