Już wkrótce portal w nowej formule
  Reklama i mecenat  
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Starsze osoby łatwymi ofiarami złodziei    -   31/8/2009
Tygodniowa Kronika Policyjna
Koło od samochodu, gry komputerowe ze sklepu, piła łańcuchowa z budynku gospodarczego, radiomagnetofon i kawa rozpuszczalna z altanki – to przykładowe kradzieże minionego tygodnia. Najpoważniejszą stratę poniosła 97-letnia kobieta mieszkająca przy ul. Starodąbrowskiej – dwóch nieznanych sprawców podając się za pracowników administracji weszło do jej mieszkania, kradnąc 15 tysięcy złotych.

Ogloszenie
>

Kradzieże
37-letni mieszkaniec Tarnowa został zatrzymany po tym, jak wykorzystując nieuwagę personelu jednego ze sklepów przy ul. Słonecznej w Tarnowie usiłował ukraść 3 gry komputerowe. Wartość mienia, na szkodę prywatnej spółki oszacowano na 270 złotych.
Dużą niefrasobliwością wykazał się mieszkaniec Radłowa pozostawiając otwarte drzwi pomieszczenia gospodarczego, znajdującego się na terenie jego posesji. Nieznany sprawca wszedł bez przeszkód do jego wnętrza, skąd wyniósł łańcuchową piłę spalinową, o wartości 1200 złotych.
Dwoje nieznanych sprawców podających się za pracowników administracji dostało się do wnętrza mieszkania przy ul. Starodąbrowskiej w Tarnowie i wykorzystując chwilową nieuwagę 97 letniej właścicielki ukradli kobiecie 15 tysięcy złotych. Policja apeluje o ostrożność.
W nocy z 27 na 28 sierpnia nieznani sprawcy wyłamując okno w jednej z altan przy ul. Dojazd w Tarnowie, weszli do jej wnętrza skąd ukradli radiomagnetofon, butelkę z napojem oraz opakowanie kawy rozpuszczalnej. Starty na szkodę mieszkańca miasta wyniosły 120 złotych.
Do kradzieży z włamaniem doszło także w Bruśniku, w gminie Ciężkowice. Do jednorodzinnego domu wszedł włamywacz wypychając kwaterę okienną i ukradł pieniądze w 700 złotych gotówką oraz niepełną butelkę spirytusy.
W nocy z piątku na sobotę nieznani sprawcy ukradli tylne koło wraz z mocującymi go śrubami z samochodu marki Fiat Punto zaparkowanego na osiedlu Zielonym w Tarnowie. Sprawcy pozostawili samochód bez koła na pustaku. Jego właściciel oszacował starty na 800 złotych.

Zniszczenie mienia
W nocy z 24 na 25 sierpnia w Tarnowie nieznany sprawca uszkodził zaparkowany przy ul. Krętej samochód marki Ford Escort wybijając przednia szybę i niszcząc wycieraczki w pojeździe. Wartość start na szkodę mieszkańca miasta wyniosła 800 złotych.

Za kółkiem
Wieczorem 24 sierpnia w Radłowie na ul. Woleńskiej policyjny patrol zatrzymał 23-letniego miejscowego, poruszającego się po drodze publicznej rowerem. Mężczyzna był trzeźwy, ale naruszył orzeczony przez sąd zakaz kierowania rowerami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany w Woli Rzędzińskiej do kontroli drogowej 40-letni mieszkaniec miejscowości. W tym stanie mężczyzna prowadził samochód marki Honda.
Na ul. M. B. Fatimskiej w Tarnowie 57-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez nieznany pojazd jadący w kierunku ul. Słonecznej. Kierujący nim nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Pieszy doznał złamania nogi i trafił do szpitala. Jego badanie wykazało, że miał w organizmie 0,38 promila alkoholu. Po zaopatrzeniu medycznym opuścił szpital.
Wieczorem 26 sierpnia w Rzepienniku Strzyżewskim. 31-letni mieszkaniec Rzepiennika Marciszewskiego jechał ciągnikiem rolniczym bez tablic rejestracyjnych, na „podwójnym gazie”. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.
Policjanci z tarnowskiej „drogówki” zatrzymali tuż przed godziną pierwszą w nocy na ul. Lwowskiej w Tarnowie 18-letniego mieszkańca Janowic, który prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W sobotę w godzinach dopołudniowych kierująca Polonezem, jadąc ul. Słoneczną w Tarnowie potrąciła na przejściu dla pieszych 69-letnią mieszkankę miasta. Piesza doznała złamania kości ramienia, urazu żeber oraz wstrząśnienia mózgu. Trafiła do szpitala gdzie przebywa nadal. 34-letnia kierująca była trzeźwa.

Różne
Podczas interwencji domowej policjantów z komisariatu Tarnów Zachód w miejscowości Koszyce Małe, 51-letni mężczyzna znieważył policjantów wykonujących z nim czynności niecenzuralnymi epitetami. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Powodem interwencji wobec mężczyzny były groźby, jakie kierował on w stosunku do swojej żony.
Policjanci z tarnowskiej komendy zatrzymali z Żabnie na ul. Sieradzkiej 18-latka, który posiadał przy sobie 0,79 grama marihuany. Chłopak spędził noc w policyjnym areszcie.
Jak już informowaliśmy w zapowiedziach, 28 sierpnia w Domu Wczasów Dziecięcych w Jodłówce Tuchowskiej odbędył się festyn wakacyjny z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji oraz policjantów KWP w Krakowie i KMP w Tarnowie. Festyn organizowany jest przy współudziale organizacji KnockOut Bullit Promotions, którą reprezentować miał Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Jest to największa grupa bokserska w Polsce i Europie Środkowej. Grupa KnockOut Bullit Promotions zajmuje się m.in. szkoleniem młodzieży poprzez prowadzeniem amatorskich klubów, w których trenują najmłodsi adepci sportu bokserskiego. Festyn zorganizowany był dla dzieci, uczestników kolonii domów wczasów dziecięcych.
O tym również pisaliśmy w osobnej informacji – jak komunikuje tarnowska Policja, zapadają pierwsze wyroki sądowe przeciwko pseudokibicom GKS Katowice, którzy końcem marca 2008 roku zaatakowali policjantów zabezpieczających ich przejazd po zakończonym meczu w Stalowej Woli. Do zdarzenia doszło wieczorem w Wielką Sobotę. Po zatrzymaniu przez chuliganów hamulcem bezpieczeństwa pociągu, którym podróżowali kilkudziesięcioosobowa ich grupa wdarła się na peron dworca PKP i obrzuciła kamieniami, butelkami, ławkami oraz koszami na śmieci policjantów z Tarnowa i Brzeska. Ponad 30 z nich zostało rannych, kilku hospitalizowano. W wyniku zajść zatrzymano ponad 40 agresorów. Wszyscy usłyszeli zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. Wobec zdecydowanej większości tarnowski Sąd Rejonowy zastosował 3 miesięczny areszt -najbardziej dolegliwy z pośród środków zapobiegawczych przewidzianych przez polskie prawo karne. Do Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie nadal docierają listy z przeprosinami od skruszonych pseudokibiców. W jednym z ostatnich, skazany za "zadymę" na dworcu informuje o uiszczeniu kilkutysięcznej nawiązki zasądzonej wyrokiem na rzecz poszkodowanych policjantów. Niezależnie od zasądzonych roszczeń Policja będzie domagać się zadośćuczynienia za poniesione w policyjnym mieniu starty.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 

Komentarze internautów:   (Liczba komentarzy : 2)Dodaj komentarz
(31-08-2009) Przemek :
"Mężczyzna był trzeźwy, ale naruszył orzeczony przez sąd zakaz kierowania rowerami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności." - przepraszam za wyrażnie, ale ktoś tu ma po prostu popieprzone we łbie. Zastanawiam się tylko kto: policjanci, sąd czy ustawodawca. I bawią się tak za nasze pieniądze.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


(01-09-2009) Do Przemka :
Oj bawią sie i to wszyscy ,za nasze pieniądze i dzięki tem żyją sobie jak PANOWIE ,a jakie idjotyzmy są przedmiotem -psełdo postępowań i wokand to można skonac ze śmiechu.

numery ip komentujących są rejestrowane.   .


W związku z pracami modernizacyjnymi na portalu możliwość komentowania artykułów została wstrzymana do momentu oddania nowej wersji serwisów. Prosimy o cierpliwość, przepraszając za niedogodności.

Portal inTARnet.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do usunięcia lub skrótu komentarza naruszającego prawo, zasady współżycia społecznego lub NETykiety. Jeżeli uważasz, że którykolwiek wpis narusza czyjeś dobra - zgłoś nadużycie, wysyłając e-mail na adres:
redakcja@intarnet.pl


© 2003-2012 Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl, tel. kom. 662 930 947