To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   TOK kończy sezon Kulką   -   25/6/2004
Sezon koncertowy Tarnowskiej Orkiestry Kameralnej sezonu 2003/2004 kończy się w niedzielę 27 czerwca bardzo atrakcyjnym akcentem. W Sali Lustrzanej razem z TOK wystąpi sam Konstanty Andrzej Kulka - jeden z najwybitniejszych skrzypków. Początek koncertu o godz. 17.00 . Bilety (w cenie 20 i 10 zł) nabyć będzie można tuż przed koncertem.

Ogloszenie

W programie m.in. :

J.S. Bach - Koncert Skrzypcowy A-dur
A. Vivaldi - "Lato" (z cyklu "Cztery poru roku")
G.F. Haendel - Concerto Grosso D-dur

Partie solowe realizują koncermistrz Orest Telwach i Jan Kołodziejczyk na skrzypcach oraz Jacek Bielecki na wiolonczeli i Ewa Jarbuz na klawesynie.

Konstanty Andrzej Kulka urodził się w Gdańsku, gdzie ukończył średnią i wyższą szkołę muzyczną (w klasie prof. Stefana Hermana). Jako uczeń liceum muzycznego otrzymał dyplm z wyróżnieniem specjalnym na Międzynarodowym Konkursie im. N. Pagganiniego w Genui.

Światową karierę oworzyła mu I nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Radiofonii Niemieckiej w Monachium. Od tej pory koncertuje z doskonałymi orkiestrami, m.in. Berliner Philharmoniker, Chicago Symphony, English Chamber, Conertgebouw Amsterdam, London Symphony i wystepuje na wielu ważnych festiwalach muzycznych, np. w Barcelonie, Berlinie, Bordeaux, Brighton, Lucernie, Pradze, Warszawie. Wykonał ponad 1500 recitali i koncertów symfonicznych na całym świecie, dokonał wielu nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych, wśród których są m.in. koncerty Bartoka, Beethovena, Brahmsa, Głazunowa, Hindemitha, Karłowicza, Lalo, Mendelssohna,Mozarta, Prokofiewa i szereg dzieł solowych.

Szczególne znaczenie mają liczne nagrania utworów współczesnych kompozytorów polskich: Blocha, Henryka Jabłońskiego, Knapika, Lutosławskiego, Pendereckiego i wielu innych. Za nagranie wszystkich utworów skrzypcowych Szymanowskiego otrzymał nagrodę specjalną Polskiego Radia, a za dwa koncerty tego twórcy - nagrodę Grand Prix du Disque w Paryżu (1981 r.).

Był pierwszym po Sternie wykonawcą I Koncertu Pendereckiego i grał go wielokrotnie w Europie i Ameryce Północnej, głównie pod batutą kompozytora. Propaguje na całym świecie dzieła także innych polskich twórców. Od 1984 jest na etacie solisty w Fiharmonii Narodowej. Zajmuje się także pracą pedagogiczną i od roku 1994 jest profesorem Akademii Muzycznej w Warszawie. Ponadto przez wiele lat uprawiał kameralistykę.

Otrzymał znaczące wyróżnienia i nagrody m.in. Ministra Kultury i Sztuki, Ministra Spraw Zagranicznych za wibitne zasługi w propagowaniu kultury polskiej za zgranicą. Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski oraz wiele tytułów honorowych i odznaczeń.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sun, April 2, 2023 00:23:51
IP     : 34.232.63.94
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : www.intarnet.pl
Script Name : /www1.atlas.okay.pl/index_full.html